Bevezetés ​az általános nyelvészetbe 6 csillagozás

Ferdinand de Saussure: Bevezetés az általános nyelvészetbe Ferdinand de Saussure: Bevezetés az általános nyelvészetbe

Ferdinand de Saussure korszakalkotó műve a „nyelvtudomány klasszikusai” című sorozat első köteteként jelenik meg. Az új magyar kiadás abban különbözik az előzőtől, hogy B, Lőrinczy Éva 1967-es úttörő fordítása mellett a jeles olasz nyelvész, Tullio de Mauro kritikai kiadásának a húszas évek óta folyamatosan gazdagodó „Saussure-irodalmat” is feldolgozó, bőséges kommentárjait és jegyzeteit is tartalmazza. Kötetünk tehát lehetővé teszi, hogy az olvasó megismerkedjék a Sausseure életútjára, személyére vonatkozó adatokkal, magát a művet pedig a fő tételek történeti előzményeinek, az egyes gondolatokhoz kapcsolódó visszhangnak, vitáknak, bírálatoknak az ismeretében tanulmányozhassa.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egyetemi Könyvtár

Gondolat, Budapest, 1967
306 oldal · keménytáblás · Fordította: B. Lőrinczy Éva
Gondolat, Budapest, 1967
306 oldal · Fordította: B. Lőrinczy Éva

Horváth_Evelyn>!
Ferdinand de Saussure: Bevezetés az általános nyelvészetbe

Szerintem egészen érthető. Mégis úgy érzem, hogy nem nélkülözhetetlen, mivel a lényeges dolgok szóba kerülnek minden egyes, témához kapcsolódó nyelvészeti előadássorozat alkalmával.