Bag 0 csillagozás

Fercsik Mihály: Bag

A ​kötetet az olvasók – elsősorban a bagi polgárok – számára méltató ajánlásom semmiképpen sem lehet páratlan és objektív. Elfogultságomra mentség, hogy a választók bizalmából közel negyed százada képviselem községünk érdekeit, s vagyok irányító részese Bag fejlődésének, az itt élők gyarapodását szorgalmazó és segítő kezdeményezéseknek.
Büszke vagyok arra, hogy itt születtem, itt értek a gyermekkor – egész életemet meghatározó – első rezdülései, itt töltöttem ifjúságomat, amikor az értelem és a lélek fogékonyabb, s amikor szülők, testvérek, rokonok és barátok saját életük megismertetésével gazdagítják a férfikor küzdelmeire készülő ifjút.
Haza szülőföld… Az én életem úgy alakult, hogy már kisfiú koromtól kezdve sejtettem ezeknek a szavaknak a jelentőségét. Számomra a legszebb és legkedveltebb a falunkat övező erdők zöldje, a Nagyvölgyi rétek virágszőnyege, és természetesen a Galga… Persze hogy azok a dalok keltik bennem a legnemesebb érzéseket, amelyeket először… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A XXI. század küszöbén CEBA

CEBA, 2002