Fenyvesi Kristóf (szerk.) · Kiss Miklós (szerk.) · Thomka Beáta (szerk.)

Narratívák ​7. (Narratívák 7.) 1 csillagozás

Elbeszélés, játék és szimuláció a digitális médiában
Fenyvesi Kristóf – Kiss Miklós – Thomka Beáta (szerk.): Narratívák 7.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kijárat, Budapest, 2008

csartak P>!
Fenyvesi Kristóf – Kiss Miklós – Thomka Beáta (szerk.): Narratívák 7.

Fenyvesi Kristóf – Kiss Miklós – Thomka Beáta (szerk.): Narratívák 7. Elbeszélés, játék és szimuláció a digitális médiában

Főképp a kötet második felét tanulmányoztam és olvastam el: A narratológiától a ludológiáig. A ludológia viszonylag új tudományterület, általában véve a játékokat vizsgálja, speciálisan meg a számítógépes játékokat írja le. A videojátékok tudományos vizsgálata az utóbbi pár évben hatalmas változáson ment keresztül, a vizsgálat szerepe az erőszakos minták tanulmányozásától elmozdult egy olyan irányba, hogy elismeri ennek a médiumnak a legitimitását. Az előadásomhoz választott két tanulmány a játékok narratív szerepéről és a játéktervezők, mint narratív építészek hasonlatának levezetéséről szólt. Mindkettő nagyon érdekes volt számomra, hiszen jómagam is nagy játékos vagyok, és jó volt olvasni némi mögöttes tartalmat is.

Kisantal Tamás (szerk.): Narratívák 8. Elbeszélés, kultúra, történelem

Narratívák sorozat · Összehasonlítás

Polyák Gábor: Médiapolitikai szöveggyűjtemény
Kricsfalusi Beatrix – Kulcsár Szabó Ernő – Molnár Gábor Tamás – Tamás Ábel (szerk.): Média- és kultúratudomány
Müllner András: A császár új ruhája
Bogdán Mária – Feischmidt Margit – Guld Ádám (szerk.): „Csak másban”
Milián Orsolya – Odorics Ferenc (szerk.): Retro
Kulcsár Szabó Ernő – Szegedy-Maszák Mihály (szerk.): Tanulmányok Kosztolányi Dezsőről
Hansági Ágnes – Hermann Zoltán (szerk.): Újragondolni a romantikát
Bónus Tibor – Kelemen Pál – Molnár Gábor Tamás (szerk.): Intézményesség és kulturális közvetítés
Keszeg Anna – Vaderna Gábor (szerk.): Prima manus
Mész Lászlóné – Zemplényi Ferenc – Szegedy-Maszák Mihály – Veres András – Horváth Iván – Bojtár Endre – Szörényi László (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III.