Tavaszi ​napsütés 1 csillagozás

Derűs történetek
Fenyő István (szerk.): Tavaszi napsütés Fenyő István (szerk.): Tavaszi napsütés

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Molnár Zoltán, Illés Béla, Sándor Kálmán, Gádor Béla, Tamási Áron, Fehér Klára, Szabó Pál, Rideg Sándor, Szabó István, Fejes Endre, Dobozy Imre, Bihari Klára, Sz. Simon István, Cseres Tibor, Balázs Béla, Erdős László, Tabák András, Palotai Boris, Tatay Sándor, Várkonyi Mihály, Kamondy László, Sásdi Sándor, Tabi László, Urbán Ernő, Goda Gábor

Szépirodalmi, Budapest, 1961
304 oldal

Adriaticum
Fenyő István (szerk.): Tavaszi napsütés

Ha olvastam valaha élvezhetetlent, akkor ezzel a könyvvel most méltán gyarapítottam irodalmi élményeimnek ezt a szűk táborát. Azt mondhatom, hogy eléggé fájt:D
De! Van bája és van egy jól körvonalazott stílusa. Olyan érzésem volt, mintha a szülővárosom művelődési házának jellegzetesen szocreál festményének alakjai beköltöztek volna egy novellás kötetbe. Szóval hiteles és érzékletes irodalmi ábrázolást kaptam arról, amit az 5o-es, 6o-as évek – elsősorban vidéki – magyarországi olvasóinak akart adni a hivatalos irodalom. Szomorú idők voltak – de hát ez is a múltunk része.
A korrektség kedvéért tegyük hozzá, a förmedvények tengerében Fehér Klára, Palotai Boris, Goda Gábor és még néhányan nem okoznak csalódást és valóban remek kis írásaikkal teszik túlélhetővé a könyvet. Szóval ha más nem, de az ő novelláikat ajánlom – a mazochistáknak pedig a többit is:)

Tamási Áron: Gyökér és vadvirág
Drávucz István (szerk.): Fagyöngy
Nyirő József: Havasok könyve
Kepes András (szerk.): Könyvjelző – Kepes András válogatása fiatal magyar írók novelláiból
Wass Albert: Magyar örökségünk
Móricz Zsigmond – Veres Péter – Kosztolányi Dezső – Karinthy Frigyes – Sebők Zsigmond – Török Gyula – Tömörkény István – Thury Zoltán – Nagy Lajos – Petelei István – Papp Dániel: Két kiskutya barátkozik
Domokos Mátyás (szerk.): A magyar novella antológiája I-II.
Kőrössi P. József (szerk.): Könnyező fák
Szigethy Gábor (szerk.): Magyar Húsvét