Patchwork 3 csillagozás

Fenákel Judit novellái, Gergely Ágnes versei
Fenákel Judit – Gergely Ágnes: Patchwork

A két kitűnő és népszerű írónő egyben első unokatestvérek is. Nem először játszanak négykezest a magyar nyelv zongoráján. Közös emlékeik és tapasztalataik forrása: Endrőd (és hangsúlyosan nem Gyomaendrőd), ahol gyermekkorukat töltötték, s amelynek univerzális teljességét könyörtelenül elpusztította a történelem. Próza és vers egymást stereo hangzássá erősítve most újra fölzengik az Atlantisz-világért érzett, az énjükbe örökre beleszervült fájdalmat.

Múlt és Jövő, Budapest, 2021

PaperMoth P>!
Fenákel Judit – Gergely Ágnes: Patchwork

Fenákel Judit – Gergely Ágnes: Patchwork Fenákel Judit novellái, Gergely Ágnes versei

Ajánlásképp az Azt álmodtam novelláról egy pár sor, amit magamnak feljegyeztem:
Nagyon rég fordult elő, hogy úgy elbőgtem magam valamin, mint ennek a novellának a végén. Elolvastam az utolsó pár mondatot, és így hirtelen, mintha a semmiből jött volna, kiszakadt belőlem a zokogás (szabályosan, egyik pillanatról a másikra, nem az a lassan felépülő, először csak könnyek fajta: olvasok, olvasok, minden rendben, elolvasom az utolsó mondatot és bumm!). Még mindig a hatása alatt állok, most, gépelés közben is elkezdtem könnyezni.

PaperMoth P>!

HAJNALI ÁHÍTAT

Dicsértessék, ki terhet ad,
és könnyít a terhen,
s ki tudja, nincsen más kudarc,
csak a befejezetlen,

dicsértessék, ki szóra bír,
mert lábánál a zsámoly,
ha ráhajtod a homlokod,
mindig mérj, sose számolj,

dicsértessék, ki jellel olt
– veszélynek higgy, ne tapsnak –
ahogy a fényérzékelést
megadta a kakasnak,