Egy ​regénye mindenkinek van 6 csillagozás

Az író írja:
„Régóta tudom, nincs izgalmasabb, lenyűgözőbb kaland az életnél. A gazdasági, politikai, történelmi kényszerektól és véletlenektől hajszolt ember életénél. Mert ebben a megismételhetetlen kalandban, ebben az egyedi és esetlegeg sorsban benne a kor színe, íze, szaga. A történelemkönyvben sematizált, leegyszerűsített és elszürkített kor fölágaskodik az egyén életében, és visszanyeri három dimenzióját. Tapinthatóvá válik, és talán érthetővé. A tanulmányainkból elszabadult szavak – háború, forradalom, munkásmozgalom, személyi kultusz – beöltöznek hétköznapi ruháikba. Itt egy svájcisapka, amott egy bakaruha, megint máshol egy monogramos női pulóver rejti és magyarázza őket: lám, ezek vagyunk, ilyenek! Ilyen egyszerűek és ilyen bonyolultak. Öltözz beléjük. Vegyük magunkra az alább következő hét ember hétféle bőrét, és próbáljuk, mint a magunkét, átélni a sorsukat.”

Eredeti megjelenés éve: 1979

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1980

BabusM>!
Fenákel Judit: Egy regénye mindenkinek van

Kicsit idejétmúlt szövegek, bár érdekes korrajzok. Ugyanakkor számomra túlságosan érződnek rajtuk a kötelező szólamok és elhallgatások vagy szépítések jellemzői. Emellett az is érdekes, hogy az egyetlen élvezetes „életbeszámoló” az „igazi értelmiségi”-é, vagyis azé, aki számára fontos volt, hogy ne csak élje az életét, hanem gondolkodjon is róla.

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1980
Katherine_Grey>!
Fenákel Judit: Egy regénye mindenkinek van

Nagyon jó, korjelző beszélgetések. Szociológiai, történelmi érdeklődéssel érdemes beleolvasni.

mokata I>!
Fenákel Judit: Egy regénye mindenkinek van

Bizonyos szempontból idejét múlt mű. Szinte érdektelen. Pedig én nagyon szerettem Fenákel egy másik könyvét. És nagyon szeretem az életrajzokat is. Persze könnyű ezt innen a rendszerváltás másik oldaláról sommázni, így 30 év elteltével. Aztán elgondolkodik rajta az ember, hogy ténylegesen van e bármi különbség a mai párthűségek és az akkoriak között…