Papp ​Laci 4 csillagozás

A londoni olimpia bajnoka
Felvidéki Miklós – Pertics Róbert: Papp Laci

1945. ​tavasza. A II. világháború utolsó napjai még mindig tele vannak tragédiákkal, borzalmakkal, halállal. Az átélt események apatikus, lélekromboló hatása a hatévnyi háborús állapotok után beköszöntő békére is rányomja bélyegét. Egy mindössze 20 éves angyalföldi fiatal­ember azonban megpróbál talpra állni, és a reménytelenség csapdájából kitörve, a sport segítségével, valamint az akarat diadalával igazi Bajnokká válni. Egyedülálló vállalkozásunkban ezzel a valóban rendhagyó, sport témájú képregénnyel a legendás ökölvívóra, a háromszoros olimpiai bajnok Papp Lászlóra kívánunk emlékezni, abból az alkalomból, hogy első olimpiai aranyérmét 1948-ban, Londonban, a XIV. Nyári Olimpiai Játékokon szerezte meg. A későbbiekben legyőzhetetlen világklasszissá váló magyar bokszoló fordulatos és izgalmas ifjúkori története valódi eseményeket igyekszik feldolgozni. Reméljük, hogy nem csupán a lendületes ívű történet okoz majd örömet olvasóinknak, hanem Papp Laci kőkemény karaktere méltó példát… (tovább)

Norien-Clamatel Film, Budapest, 2012

schummyka>!
Felvidéki Miklós – Pertics Róbert: Papp Laci

Ezt írtam a Felvidéki Miklós: Némajáték képregényről:
„Nagyon jól rajzol a rajzoló.. :D de tényleg – a klasszikus „ütés panel” vagy a vízbe esés rajz is nagyon rendben volt, ill. eléggé ritkaság, hogy kézírással van a párbeszéd megoldva! :)
Biztos fogok még a szerzőtől olvasni (meg kell szereznem a Papp Laci képregényt)..!”
…és tessék itt a Papp Laci' :)
Rögtön a borító belső oldalán van egy fekete-fehér (az egész kiadvány ilyen) fotó Papp Lászlóról és az edzőjéről – Adler Zsigmond. Majd ezt követően a 12 szereplő bemutatása ( = fej rajz és egy pár mondat róla). Ezt követi a tényleges képregény a panelekkel, ill. a végén pedig a szerzőpárosról egy-egy fotó és ismertető.
Szeretem a magyar történelemhez kötődő képregényeket…nekem például Papp László már tévéből abszolút nem volt meg (persze hallottam a nevét korábban), így különsen jó volt ezt a kiadványt átlapozni (az meg szinte hihetetlen h az idén 9. éves képregény újként érkezett a régikönyvek oldalról..szerintem előttem nem is olvasták, vagy ha mégis, akkor nagyon óvatosan, mert teljesen érintetlennek tűnt a csomagban).