Aromareneszánsz 5 csillagozás

Otthoni gyógyítás francia aromaterápiával
Feller Adrienne – Tobai Ágota: Aromareneszánsz

160 ​megoldás 16 illóolajjal a leggyakoribb panaszokra felnőtteknek és gyerekeknek.

Az aromaterápiáról:
Az aromaterápiával való gyógyítás vegyszermentes, szövődmények nélküli természetes módszer, ami több ezer éves tapasztalaton, generációról generációra átadott tudáson alapszik. Ma már kémiailag is bizonyított tény az illóolajok gyógyító ereje.
Az illóolajok használata az egészségmegőrzésben, gyógyításban és a szépségápolásban több ezer éves múltra tekint vissza. Az aromaterápia nem újkeletű természetgyógyászat, hanem a múltból visszatérő, reneszánszát élő alternatív gyógymód.
Az aromaterápia segítségével javíthatunk életminőségünkön, megelőzhetjük vagy gyógyíthatjuk a betegségeket házilag.

Az Otthoni gyógyítás francia aromaterápiával című könyv Magyarországon elsőként mutatja be az aromaterápia francia gyógyító irányzatát. Az eddig megjelent aromaterápiával foglalkozó hazai kiadványok mind az angol wellness irányzatot képviselték.

A… (tovább)

EssenceArt, Budapest, 2018
EssenceArt, Budapest, 2015
Bookline Könyvek, Budapest, 2013

Hippokratész

Feller Adrienne – Tobai Ágota: Aromareneszánsz

Feller Adrienne – Tobai Ágota: Aromareneszánsz Otthoni gyógyítás francia aromaterápiával

Kölcsön kaptam ezt a könyvet, de ennek itthon a helye a polcon, hogy bármikor levehessem és megnézhessem egy-egy illóolaj felhasználhatóságát.

A könyv röviden bevezet minket az illóolajok gyógyításának történetébe, hangsúlyozzák a szerzők, hogy a francia gyógyító vonalat ismerhetjük meg és nem az angol wellness irányzatot. Erről szívesen olvastam volna részletesebben.
Aztán megismerkedhetünk az illóolajok kinyerési technikáival, oldhatóságukkal, alkalmazási területeivel. Majd jön a 16 illóolaj ismertetése és utána a receptek az egyes betegségeknél való használathoz.

Tetszik a 16 illóolaj bemutatása (csak kár, hogy ilyen kevés olajat ismerhetünk meg). Kicsit tényszerű, kicsit leíró, ezáltal kevésbé olvasmányos, inkább kézikönyv mint olvasmány. Az illóolajok bemutatása után felnőtteknek és gyerekeknek a leggyakoribb megbetegedésihez írja le mely illóolajok használhatóak a gyógyuláshoz. Ez a rész is nagyon hasznos.
Receptek vannak benne illetve különböző felhasználási területek, én nem gondoltam, hogy az illóolajokat ilyen sokféle formában lehet alkalmazni (bőrön át, szájon át, belélegezve)

Nekem annyira tetszik ez a fajta természetes, kellemes gyógymód, hogy elhatároztam elvégzem az aromaterápia alap tanfolyamot. A könyv olvasása közben megvásároltam két alap illóolajat (fenyő és orvosi levendula) és kidobtam a korábban vásároltak közül a gagyi illóolajakat a szemétbe. A tüdőnk focipálya méretű felülettel lélegzi be az illatokat, szagokat így nem mindegy milyen minőséget használunk, csak 100%-os tisztaságú illóolajat vegyünk, megbízható gyártótól.

pannik>!

Az egészséghez vezető út egy illóolajos fürdő és masszázs naponta.
Hippokratész

Kapcsolódó szócikkek: Hippokratész · illóolaj · masszázs
pannik>!

…a napi szinten alkalmazott aromaterápia közelebb visz önmagunk megismeréséhez, és hozzásegít nemcsak a fizikai, hanem a mentális egészséghez is.

Kapcsolódó szócikkek: aromaterápia
pannik>!

Korunkra jellemző, hogy eltávolodtunk a természetes életszemlélettől, helytelenül táplálkozunk, túl sok szennyező anyagot veszünk magunkhoz, állandó stressznek vagyunk kitéve és örökösen rohanunk.
A betegségeket gyógyszerekkel próbáljuk kezelni, ezek mellékhatásaként újabb problémák születnek, melyeket újabb pirulával kezelünk, ily módon folyamatosan gyengítve a harmóniából végképp kizökkent szervezetet.
Ma az allergia népbetegségnek számít, nő az autoimmun megbetegedések száma, és mind nagyobb számban fordul elő rezisztencia az antibiotikumokra, azok túl gyakori, sok esetben indokolatlan használata miatt. Antibiotikum használatakor gyengül az immunrendszer, és szervezetünk egyre nyitottabbá válik további fertőzésekre. Ezeknek a problémáknak a kiküszöbölésére nyújt megoldást a francia aromaterápia gyógyító irányzata.

Kapcsolódó szócikkek: allergia · aromaterápia
lauranne>!

Gyanakvásra ad okot az illóolaj minőségét illetően, ha illóolajat árusító cégek egységáron forgalmazzák illóolajaikat.

Kapcsolódó szócikkek: illóolaj