Del ​amor y otras confusiones 2 csillagozás

Félix J. Palma: Del amor y otras confusiones

Amar significa entregarse al otro en cuerpo y alma, aunque el amor llevado hasta las últimas consecuencias pueda desembocar en grotescas situaciones. Así lo entienden los protagonistas de estas dos historias escritas con maestría por uno de los mejores cuentistas de la literatura española actual. En el primer relato, Marcelo ejecutará paso a paso el ritual del amor desde que, en el día del cumpleaños de su amada, decidió regalarle su vesícula biliar. Y en el segundo relato, el protagonista jamás habría sospechado que fuera a conocer al amor de su vida en un tanatorio ante las cenizas de su madre.

Del amor y otras vísceras y Confusión macabra fueron publicados por primera vez en la colección de cuentos Los arácnidos .

Flash, 2012
24 oldal · ASIN: B00841EXQO

marschlako>!
Félix J. Palma: Del amor y otras confusiones

Félix J. Palma itthon egyedül Az idő térképének köszönhetően lehet ismert (és sajnos ennek a folytatásai sem jelentek még meg, s úgy tűnik, nem is nagyon fognak), pedig egy hazájában elismert, kortárs íróról van szó. A Huszadik századi spanyol novellák c. gyűjteménybe szerencsére belekerült Palma egyik novellája is (Belső terek), mely groteszk világának főszereplői szekrényekben bujkáló házasságtörő férfiak, akik egyik-másik szekrényben néha össze is futnak egymással. Ennek (is) a hatására kezdtem el korai Palma novellák után keresgélni, de sajnos csak erre, a 2003-as Los arácnidos (Palma 4. novelláskötete) két novelláját tartalmazó, rövid kis ekönyvre sikerült szert tennem. E két novella is megerősített azonban abban, hogy érdemes Palmát olvasni, mert szórakoztató; a novellákat is, melyeket szintén áthat különös, groteszk, a hétköznapokat is furcsa tükörben elénk táró világlátása.

Confusión macabra

Groteszk, remekül megírt, fordulatos novella a különös véletlenekben hívő Eliseóról, kiégett kapcsolatokról és szerelemről.

Del amor y otras vísceras

Ha az előzőre azt mondtam, groteszk, erre azt mondom, abszurd. Vagy inkább csak szimbolikus? Esetleg mindkettő?
Marcelo az epehólyagját ajándékozza oda szerelmének a születésnapjára. Első évfordulójukra bal kezének ujjait, majd az egyik szemét…

marschlako>!

Me invitó a cenar al día siguiente, y nos enamoramos antes de llegar al postre, no sin cierta vergüenza, como si un enamoramiento tuviese que ser una rendición lenta del corazón, una sensación que sólo pudiese brotar con urgencia de géiser en las novelas.

Del amor y otras vísceras