Felföldi Szabolcs (szerk.) · Sinkovics Balázs (szerk.) · Zimonyi István (szerk.)

Nomád ​népvándorlások, magyar honfoglalás 0 csillagozás

Felföldi Szabolcs – Sinkovics Balázs – Zimonyi István (szerk.): Nomád népvándorlások, magyar honfoglalás

A kötet tanulmányai a hagyományos közép- és keleteurópai történetíráshoz képest annyiban jelentenek újdonságot, hogy a terület mai államalkotó népeinek történetén kívül kitekintenek a délorosz steppétől Mongóliáig tartó övezetre, az itt lezajlott népmozgásokra, a steppén és peremén birodalmakat létrehozó népekre.
Ez volt a környezete a honfoglaló magyarság kialakulásának, s a magyarság a Kárpát-medence elfoglalása után is kapcsolatban maradt a tőle keletre lakó népekkel.
A szerzők régészeti, nyelvészeti és történeti szemszögből vizsgálják a térség forrásait a hunok birodalmának felbomlásától a magyar honfoglalásig.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magyar őstörténeti könyvtár A József Attila Tudományegyetem Magyar Őstörténeti Kutatócsoportja, Balassi

Balassi, Budapest, 2001