Álom ​és valóság 32 csillagozás

Feldmár András: Álom és valóság

Szerintem az ember soha nem tudja, mi minden lehetséges még. Minden pillanatban fel lehet ébredni abból az álomból vagy álomkórból, amiben éppen vagyunk. És óriási meglepetés érhet minket, mert onnan látjuk, hogy addig aludtunk.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Feldmár András: Álom és valóság

Álom és valóság – képzelet és nyelv, bizalom és bizonyosság, félelem és cselekvés, barát és ellenség. Érdekes gondolatkörök. Feldmár egyik vesszőparipája, hogy ki a barátja és ki az ellensége, vagyis kiben bízhat. Azt írja: „Nem lehet bízni az álomban. Nem lehet bízni semmiben.” Persze, nem kell mindent elhinni, a szerzőnek sem (link). Helyette jobb „kételkedni”, amit inkább „megkérdőjelezni” értelemben használ: vagyis arra hívja fel a figyelmet, hogy hasznos kérdéseket feltenni. A valóság az, amit mások annak mondanak vagy az, amit én annak tartok? Vagy az, amiről együtt megállapodunk (konszenzus)? Esetleg is-is? Netán sem-sem?

off

Mr_Kényelmes>!
Feldmár András: Álom és valóság

Álom és valóság, avagy „Feldmár András álmoskönyve" .
Jó, azért ez humoros túlzás, mindenesetre a könyv tényleg sokkal nagyobb részben foglalkozik magával az „álomfejtéssel". Pedig én titkon nagyon reméltem, hogy megpróbáljuk újradefiniálni a világot. De ez is egészen logikus lépés miután lefixáltuk, hogy a nagy egészet átlátni és megérteni lehetetlen a számunkra. Érjük be inkább azzal, amit valóban ismerhetünk. Vagyis a saját életünkkel. Ebben segíthet ez a könyv.

Ráébredni arra, hogy amit mi a valóságunknak hívunk, az csupán néhány organizmus konszenzusának köszönhetően létezik jelenleg elismert formájában. És arra, hogy ebből bizonyos mértékig ki lehet törni. Hiszen a világhoz általuk gátlástalanul hozzárendelt funkciók közel sem biztos, hogy annyira valóságosak. Ez történt az álmokkal is, amelyeket mi ugyan a legtöbbször haszontalannak bélyegzünk, ugyanakkor azzal sem vagyunk teljesen tisztában, hogy miért is álmodunk. Szóval érdemes lehet adni egy esélyt arra, hogy figyeljünk az álmainkra, hátha tényleg üzenünk vele a képeken és szimbólumokon keresztül valamit saját magunknak. Ugyanakkor úgy vagyok vele, hogy a saját álmaimra általában figyelni szoktam, de amikor másokét kell hallgatnom, akkor már kevésbé vagyok lelkes. Most is ez történt sajnos, LSD nem járt mellé ajándékba.

Frank_Waters I>!

Azt mondta, ha valakire hallgatsz, ha valakinek a társaságában – odafigyelve arra, amit mond – úgy érzed, közelebb kerülsz a saját szívedhez, akkor az az ember hasznos számodra. Tanulhatsz tőle. De ha komolyan odafigyelsz magadra, és úgy gondolod, a társaságában egyre messzebb kerülsz a saját szívedtől, akkor menekülj.

FélszipókásŐsmoly P>!

Minden pillanatban fel lehet ébredni abból az álomból vagy álomkórból, amiben éppen vagyunk. És óriási meglepetés érhet minket, mert onnan látjuk, hogy addig aludtunk. De amíg alszunk, abszolút nem tudjuk, hogy létezik egy újabb ébredés.

Kapcsolódó szócikkek: álom · ébredés
FélszipókásŐsmoly P>!

Minden ér kettéválik, aztán még tovább és tovább ágazik, és az a vastag ér szerteszét fut a méhlepény hatalmas felületén. Tehát az az egység, amit kilökök magamból, szerteszét szóródik. A vér, amiben már nincs oxigén, amivel kiküldöm a mérgeket a testemből, szét lesz szórva, és aztán egy másik csodálatos szisztéma összeszedi a vért, oxigénnel teli új élet van benne, és visszaáramlik hozzám. Egyesek úgy tartják, ebből az emlékezetből – ebből, ami százezerszer megtörténik, amíg megszületünk – származik az egész földművelés gondolata. Ekkor fedeztük fel, hogy talán lehet életet adni, aztán az élet meghalhat, újra megszülethet, vagyis váltakozik a feltámadás és a halál. Ezek a variációi annak az élménynek, amit mindannyian átéltünk már. És ez egy kellemes emlékeztető.

Kapcsolódó szócikkek: élet · földművelés · vér
Frank_Waters I>!

Amikor érzek valamit, nagyon nehéz tudni, hogy a helyzetre reagálok-e, vagy valami a helyzetben emlékeztet arra, ami volt. Minél inkább a jelen pillanat és énközöttem vannak az emlékeim, annál távolabb vagyok a másik embertől, annál távolabb vagyok a világtól. Itt élek benne, de nem vagyok itt, mert köztem és a jelen pillanat között mindig van egy emlék, és észre se veszem, hogy emlék.

FélszipókásŐsmoly P>!

Én egyáltalán nem igyekszem konzisztens lenni. Ettől a zsarnokságtól már megszabadultam.

FélszipókásŐsmoly P>!

A dogma az, amiben biztos vagyok. Szerintem a normális ember, aki a közönséggel együtt tud lenni, aki nem őrült, állandóan kételkedik. Az őrültek soha nem kételkednek. Aki biztos valamiben, az az őrült.

Kapcsolódó szócikkek: dogma · őrület
Szianett>!

A normális ember állandóan kételkedik. Az őrültek soha nem kételkednek. Aki biztos valamiben, az őrült.

Szianett>!

A testünk majdnem 70%-a, az agyunk 85%-a víz, így tulajdonképpen sétáló víz vagyunk. Víz nélkül nincs élet, az élet vizében töltjük életünk első kilenc hónapját; az anyaméh olyan, mint egy uszoda.