Entdeckungen 0 csillagozás

Német nyelvkönyv haladóknak felvételi feladatokkal
Feld-Knapp Ilona – Gyergyádesz Zsuzsanna – Mester Ildikó – Szabó Éva: Entdeckungen

Az „Entdeckungen” részben új tartalmakat, részben új munkamódszereket kínáló tananyag, amelyet tanárok és diákok egyaránt saját igényeik és lehetőségeik szerint használhatnak fel anélkül, hogy közben a tantervi követelményektől lényegesen eltávolodnának.
Az egyszavas főcímből a „felfedezés” több iránya és rétege bontható ki. Az irodalmi szövegek feldolgozásával ki-ki felfedezheti önmaga némely, eddig talán rejtve maradt vonását, és felfedezheti a tágabb kultúrát, amelyben a szövegek gyökereznek. Felfedezheti továbbá a nyelv gazdagságát és a beszélő igényei szerinti alakíthatóságát. Végül éppen a laza szerkezetnek köszönhetően mindenki felfedezhet a maga számára új munka- és tanulási formákat, amelyektől mind a csoportos, mind az egyéni tanulás változatosabbá válhat.
Ajánlom tehát ezt a könyvet mindazoknak, akik a német nyelv tanulásában is szívesen indulnak felfedező utakra, és nem félnek olyan ösvényektől sem, amelyek olykor fáradságosak, de többnyire élménydús haladást ígérnek.

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 1999
184 oldal · ISBN: 9631902323