Nostradamus ​titokzatos könyve 7 csillagozás

A próféciák
Fekete Sándor Pál: Nostradamus titokzatos könyve Fekete Sándor Pál: Nostradamus titokzatos könyve

Ráth-Végh István kiváló kultúrtörténész egyik könyvében így vezeti be a Nostradamusról szóló fejezetet:
„Nostradamus talán az egyik legrejtelmesebb ember, aki valaha élt. Ámbár tudományosan képzett csillagász volt, a számításokat úgyszólván csak keretként használta fel, és kitöltötte hozzájuk kapcsolódó látomásaival.”
Több mint 400 éve annak, hogy e könyv első kiadásai megjelentek. Azóta egyre újabb és újabb titkát fedezik fel, egyben mindig újabb viták keletkeznek körülötte. Támadják és védik. Vannak hívői és vannak akik elvetik . Hívei szerint benne van e századok története és a jövendő, támadói szerint bármi kiolvasható belőle.
Nostradamus könyve szakadatlanul megújuló időszerűséggel szól minden korban. Volt mondanivalója az elmúlt négy évszázad nemzedékei számára. Amit nekik megjósolt, az számunkra már történelemmé vált, de könyvének titokzatos szövegei szólnak a most élőknek, és a rövidesen kezdődő harmadik évezred gyermekeinek is.

Média, Budapest, 1992
Média, 1991

Halmai_Zsolt
Fekete Sándor Pál: Nostradamus titokzatos könyve

Akit érdekel Nostradamus és jóslatai, annak ez a könyv alap. A második kiadása 1992-ben jelent meg, én 2015-ben jutottam hozzá és az író nagyon jól kikövetkeztetett dolgokat pár jóslatból, ami napjainkban látszanak megvalósulni. Fontos kiemelni hogy az író nem magyaráz bele dolgokat, mint sokan teszik. Egy érdekes jóslat a sok közül:

X. 31.
"Szent birodalom lesz Germániában.
Mohamedánok találnak (ott) nyitott helyet.
A szamarak is kívánják Germániát.
Fenntartja őket az egészen fedett föld."

Az első két sorhoz kell-e bármit is hozzáfűzni? Így 20 év elteltével úgy tűnik az író jó úton haladt néhány jóslat megfejtésében. Nagyon érdekes könyv, érdemes elolvasni.