Az ​őrület határán 40 csillagozás

Kálmán Lili munkanélküli naplója
Fekete Judit: Az őrület határán

Lili egy menő multinál dolgozik, és talpraesett marketingesként megszokta, hogy minden problémát gyorsan megold. Csakhogy egy nap behívják a tárgyalóba, és bizony, AZT a hírt közlik vele.

Munkanélküli lett.

Nincs mese, ideje új állás után nézni.

Fergeteges rodeó indul a magyar valóságban.

Elgondolkozik, legyen-e belőle aloe vera mlm ügynök, vagy elfuserált cukrász. Sofőr. Virágáruslány. Hallgasson-e a volt kollégára, aki felhívja a Nagy Ötlettel?

Várjon az igazira vagy vállaljon átmeneti munkát? Adja fel az álmait? És az elveit?

Miközben naplót ír, vagy épp lelkesen blogol, mellékesen várja a nagy Őt is, de főleg kicsiket talál.

Ám az Élet gyakran meglepőbb, mint gondolnánk…

A hol szomorkás, hol kacagtató történet üdítő színfoltja nemcsak a hazai könyvpiacnak, hanem lelket feltöltő olvasmány mindazoknak, akik épp hasonló cipőben járnak.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Könyvmolyképző, Szeged, 2017

Ninácska P

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

Ezúttal olyan regényre vágytam, amely könnyed, szórakoztató, nem kell rajta gondolkodni, afféle „forró csokis, takaróba burkolózós” estékre való, amikor az ember nem akar mást, csak elmerülni egy jó sztoriban. Szerencsére jól választottam.
Roppant könnyen olvasható, egyedi és vicces olvasmány. Jókat derültem rajta, vannak benne kimondottan jó beszólások.
A munkanélküliség nagyon nehéz időszak egy ember életében, az írónő viszont remek tippeket ad ennek kezelésére, orvoslására. Tippeket kaphatunk azzal kapcsolatban, milyen egy jó önéletrajz, mire érdemes figyelni interjú során, stb.
Kálmán Lili ötlete nagyon egyedi, izgalmas, szívesen olvastam volna róla többet is.
Összességében ez egy jó kis regény, amelyet jó szívvel tudok ajánlani mindenkinek.
Az egyetlen, ami kicsapta nálam a biztosítékot, amikor azt olvastam, hogy Lili nettó 180.000 forintért nem volt hajlandó elvállalni egy állást. Erre inkább nem mondok semmit, mert csak felidegesítem magam. ( :

molybarby

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

A pillanat amikor nem te találod meg a könyvet, hanem az talál meg téged. Ahogy Lili, úgy én is most küzdök a munka kereséssel. Bár van egy munkám ami néha szép, néha jó, de sajnos nem elégíti ki a vágyamat, hogy ennél többre is képes lennék. A fizetésről nem is beszélve. Lili szépen lassan vezet minket végig egy munkanélküli szenvedésein, megpróbáltatásain és dilemmáin. A könyv hátulja szerint ez a könyv őszinte és sírva röhögős. Az első igaz. Lili őszintén megmondja nekünk amit gondol. De egyáltalán nem röhögtem rajta, sőt még csak nem is nevettem. Nekem ez igenis egy komoly könyv volt, komoly témával, ami rámutat arra, hogy manapság nem az ember határozza meg, hogy mit szeretne dolgozni és hogyan, hanem a rengeteg multicég akiknek néha az elvárásaik egyszerűen nevetségesek.

Faythe

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

Még több ilyen könyvet! Annyira jó volt!
Tudtam, hogyha kinyitom ezt a könyvet, akkor garantált a nevetés (nyerítő röhögés).
Az írónő a valóságot tárta elénk, a könyörtelen igazságot, mindezt olyan könnyedséggel, sem pedig a mindennapokat jellemző görcsösséggel.
Nagyon szeretnék még hasonló könyveket olvasni és Fekete Judittól is.
Megérte várni erre a könyvre, mert minden oldallal egy kicsivel több szín jut az életembe.
Köszönöm @Könyvmolyképző! :)

Hópárduc P

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

Nekem nagyon tetszett ez a könyv.
Vicces, haladós, szókimondó, modern történet.
Tetszik az írónő stílusa, könnyen haladtam az olvasással.
Egy kis kikapcsolódás, a hideg napokra. :)

Media_Addict_Hu

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

Ez tényleg egy hiánypótló könyv, kellett már egy ilyen a piacra. Mert igenis meg kell mutatni, hogy nem vagyunk egyedül, és ezt tudatosítani kell, mert a munkanélküliség előbb-utóbb tényleg mindenkit megtalál. És az, hogy az üzenetét Fekete Judit vicces stílusban, “brideg jones”-osan adta át, csak még szerethetőbbé és fontosabbá tette a regényt. Az idei év egyik legnagyobb kedvence lett.

Bővebben:
» http://sorok-kozott.hu/2017/09/konyvkritika-fekete-judi…

viharmacska

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

Gyönge volt, mint a hajnali harmat, viszont erősítette az elő-utóítéletemet, miszerint sekélyes népség a marketinges.
Ráadásul @Molymacska kiidézett mindent, amin vigyorogni lehet, a maradékot már csak unnom kellett =)
Az ismeretlen hívogató-üzengető aranyos is lett volna, csak rohadtul életszerűtlen, hogy nem írja alá a nevét, nem is utal rá, mit akar, innentől meg hülyeség az egész, csak töröm a fejem, hogy a köszönetnyilvánításokban említett szigorú szerkesztőnek miben nyilvánulhat meg a szigorúsága :D

Molymacska P

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

Nagyon hiányzott egy ilyen könyv, és végig imádtam, ahogy olvastam!
Amikor először találkoztam vele, akkor megfogott a munkanélküli szó. Valljuk be (ha nem az én anyukám korabeli vagy, esetleg még nem kerültél ki az iskolapadból, vagy nincs annyi ismeretséged, amivel a Dunát meg lehetne tölteni) biztos, hogy voltál munkanélküli. Ezt az érzést nagyon jól ragadja meg a könyv, az első részében mikor „csak” munkanélküli, teljes mértékben átéreztem. Tényleg ilyen a rendszer, tényleg ilyenek sokszor az állásinterjúk (volt pár számomra új állásinterjúfajta, de azokon jót nevettem) és tényleg teljes mértékben átérezhető az egész.
Aztán amikor megjelenik az MMM már nem csak vicces, de végig azt éreztem, hogy valami többet is nyújt a könyv. Nem mintha eddig nem lett volna jó, de ezután úgy éreztem, több szemszögből látjuk a munkanélküliek és a munkások helyzetét, emiatt egy picivel több lesz az egész. Az új, modern munkatípus (a bloggerkedés pénzért) is elsőre furcsa, de hát ebben élünk, és igazából emiatt is tetszett nagyon. Hiszen végülis munkanélküli volt, de mégsem. Vagy talán mégis!
Ez egy olyan könyv, amelyet szinte mindenkinek ajánlanék. Anyukám korabeli embereknek, akiknél még a rendszer teljesen máshogy működött, és nem értik meg, miért nincs munkám, miközben egyéni tanácsadáson is részt vettem (hát igen… az a tanácsadás :D ) a fiataloknak, akik még nem dolgoznak, hogy küzdjenek azért, hogy ne csak diplomájuk (érettségijük) legyen, hanem már munkakezdésre is alkalmasak legyenek, munkanélkülieknek, hogy ne adják fel, munkásoknak, hogy lehet váltani, és néha érdemes lelassítani, és azoknak az embereknek, akik kell egy pici mosoly az életükbe. Mert a könyv nem csak szemléletváltást okoz, de igenis vicces, megmosolyogtató, és cuki, a legjobb értelemben.
PS: mikor is lesz dedikáció? :D

adrykacska P

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

Mindenki járt már Lilihez hasonló cipőben. Tudjuk, hogy munkát találni nem könnyű feladat, ha fiatal az ember akkor azért, ha meg nem akkor pont azért. Ki így élni meg ezt az átmeneti időszakot, ki meg úgy.
Bővebben: http://adrykacska.blogspot.hu/2017/11/fekete-judit-az-o…

zakkant

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

A blogregényekkel az a baj, hogy ha sokat olvasom belőle, akkor egy idő után elkezd zavarni a mesélő stílusa, és meg is unom. Sajnos itt pont az ellenkezője jött össze. MIÉRT NEM HOSSZABB AZ ŐRÜLET HATÁRÁN???? Simán elbírtam volna még néhány sztorit, vagy vekengést, vagy bármit, mert ez a könyv annyira rendben volt, hogy simán észrevételenül olvastam volna tovább és tovább, ha nem ér véget a történet.

Lili története a 20-as, 30-as korosztály számára tökéletes olvasmány lesz, amiből erőt lehet meríteni, és amivel ki lehet kapcsolni egy fárasztó munkakereséssel töltött vagy sima munkanap után. Fekete Judit stílusa és „bejegyzései” tökéletesen megmaradnak a valóság talaján, és szerethetővé teszik a karaktert, akivel annyira könnyű azonosulni.

Bővebben a blogon: http://www.zakkantolvas.hu/2017/09/fekete-judit-az-orul…

liptonella

Fekete Judit: Az őrület határán Kálmán Lili munkanélküli naplója

A lányom munkát keres, megvette hát magának, hátha feldobódik. A Bp-Miskolc vonalon valami könnyed olvasmányra vágytam, gondoltam, hogy ez megteszi. Nem rossz, csak se hal se hús. Egyértelműen Bridget Jones-on edződött stílus, nem tudni mennyi ebből a saját hang, ígéretes kezdés után kipukkad a sztori és dögunalomba fullad. De legalább rövid!

Könyvmolyképző KU

De azért valamit mindenképpen le kell írnom:
Egy megátalkodott marha vagyok, amiért soha egy percre nem voltam képes megállni. Csak rohan az ember lehajtott fejjel, és rágódik az épp aktuális gondján. Marhaság. Csak föl kell nézni az égre!

Könyvmolyképző KU

Kisétáltam a Margitszigetre, bámultam a Dunát, és közben azon gondolkodtam, belevessem-e magam. Hihetetlen, mennyire szörnyű úgy dolgozni, hogy minden egyes nap egy kínszenvedés. Hogy csinálják ezt azok, akik évek óta utálják a munkájukat?

Könyvmolyképző KU

Ha élne a nagyi, most elküldene melegebb éghajlatra. Azt mondaná, szedjem össze magam, és ne nyafogjak. Meg hogy jó dolgomban már azt sem tudom, mit csináljak. És hogy vagy elmegyek takarítani, vagy nekiállok komolyan foglalkozni azzal, amit szeretnék. De a sóhajtozást hagyjam az öregekre. Ezt mondaná. És milyen igaza lenne.

Könyvmolyképző KU

Jó, az igaz, hogy sokat foglalkozom a munkanélküliséggel, de hogy önző vagyok? Meg egoista? Vérlázító, hogy amikor épp én vagyok mélyponton, még arra is figyeljek, hogy másnak nem vagyok-e sok. Francokat! Jogom van bosszantónak lenni…

Könyvmolyképző KU

Úgy érzem magam, mint akit otthagytak egy lakatlan szigeten. Azt hiszem, ez a mélypont. Se munka, se Shulcz, se Brúnó. Anyámékat már föl sem merem hívni. De legalább a TLC ott van nekem: a háromszáz kilós emberek bypass műtétjét nézem, miközben csokit zabálok.
Szép nap ez a halálra.

Könyvmolyképző KU

Csodás idő van, a Facebook szerint az ismerőseim több mint fele víz mellett sütteti a hátsóját, ki puccos szesellszigeti, ki kevésbé puccos Dagály strandos képekkel kápráztatva el barátait.
Én nem megyek sehova.
Úgy érzem, felelőtlenség lenne munkanélküliként fagyiba és strandbelépőbe tolni a pénzem.
Idén szűziesen fehér és hamvas marad a bőröm.

Ninácska P

Kedves naplóm, könyörgöm, küldj valakit, aki megment magamtól!

Könyvmolyképző KU

Azt hiszem, nem bírom elviselni, hogy nem kellek valahová. Talán kényszeres megfelelési vágyam van, azt szeretem, ha mindenki szeret, és sokaknak én vagyok maga a főnyeremény. Nagyjából úgy mindenki számára. Azt hiszem, ez az első nagy lépés a valódi önismeret felé.

Könyvmolyképző KU

Az, hogy egyébként egy sárkány vagyok, munkamániás, és terrorizálom a kollégáimat, nyilván az én titkom marad. Ha ők sablonkérdésekkel zaklatnak, én sablonválaszokat adok. Ez így fair!

Könyvmolyképző KU

Aztán beszélgettünk egy kicsit, kifaggattam, hogy mi újság nála. Minden frankó, munka oké, pasi oké, szex oké, elkezdett sportolni, és soha jobban.
Lehajtottam még egy fütyülőst. Egy óra múlva már én fütyültem. Mindenre.