Őszi ​számadás 18 csillagozás

Fekete István füveskönyve
Fekete István: Őszi számadás

„Minden tűz kialszik egyszer, de az ember megmarad, hogy újra és újra tüzet rakjon, és meglássa benne a saját örömét vagy bánatát.”

„A házak és az emberek elmúlnak, de az őszi mezők egyformák maradnak, akárhogy öröklik, mérik, művelik is őket az emberek. Ebből pedig nyilvánvaló, hogy nem az emberek bírják a földet, hanem a föld szolgái az emberek.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Füveskönyvek Lazi

Lazi, Szeged, 2009

Yvonne4 P>!

Fekete István: Őszi számadás Fekete István füveskönyve

Balzsam a szívnek, gyógyír a léleknek…..

„A fantázia vágtató csikóit el nem veheti senki, és álmaim tobzódásába senki bele nem szólhat.Lelki kapitalista vagyok, és mégsem kívánok ragyogást, fényt, pénzt, dicsőséget. Csak egy tűzhelyet kívánok. Hívó lámpafényt, meleget azoknak, akiket szeretek. Egy darab kenyeret, csendet, pár halk szót, jó könyvet és kevés embert. De az aztán Ember legyen!”

dpart>!

Fekete István: Őszi számadás Fekete István füveskönyve

Erre a könyvre nem sajnáltam az időt. Ezt a könyvet nem lehet úgy olvasni, hogy egyszerre olvasom el minden oldalát. Ezt a könyvet nem lehet mégsem letenni. Ez a könyv egyszerűen csodálatos.

Párduc50 P>!

Fekete István: Őszi számadás Fekete István füveskönyve

Ritkán olvasok füveskönyvet, kicsit a bölcsességek könyveihez hasonlóak. Fekete István könyve igazából nem tetszett. Voltak eredeti és jó gondolatok benne, de sokkal nem tudtam azonosulni, és volt olyan is, amiket másoktól vett át. Változatlanul nem tudok azonosulni a vadász-szenvedélyével, főleg, mikor egyik bölcsessége szerint többé nem visz haza fácskát karácsonyra, mert azzal megöli, máskor pedig mindenféle lelkifurdalás nélkül halomra öli az erdő vadjait.
Regényei jók, inkább ezen túl azoknál maradok, és ezekre való tekintettel kapott négy csillagot…

Dark>!

Fekete István: Őszi számadás Fekete István füveskönyve

Öt csillag! Fekete Istvánnak nem tudok kevesebbet adni :) Egyszerűen imádom! A legtöbb gondolatra csak bólogattam vagy egyetértően mosolyogtam…

Képtelen vagyok értékelni, inkább idézek:
„Nincs az a szép ruha, dicsőség, fény és pompa, amit oda ne adnék öt perc békességért, és… nem akarok semmi már lenni, mint ami vagyok.”

Fekete István: Őszi számadás Fekete István füveskönyve

Csodálatos gondolatok Fekete Istvántól. Nagyon sok idézetet feltettem belőle, bár még mindig keveset. Jó,hogy megvettem a molyboltban.

Fekete István: Őszi számadás Fekete István füveskönyve

Imádom Fekete Istvánt! Prózája költői szépségű, soraiból sugárzik a természet iránti elkötelezett szeretet, s az emberi gyarlóságokkal szembeni elnéző, bölcs rezignáció. Ugyanakkor minden sorából a szabadságvágy, s nagyfokú életbölcsesség nyilvánul meg.
Az ő életművéből összegyűjtött legszebb idézetek találhatók meg ebben a kis kötetben.

padamak>!

Fekete István: Őszi számadás Fekete István füveskönyve

Jó válogatás, egyéni szempontok szerint, örökérvényű gondolatokból – lélekbemarkolóan.
10 témakör – 10 idézet (gondoltam, annyit másolok be, de lett belőle 17…)
Lehetett volna többet is. Olvasgassátok!

Eszter_Tóth_12>!

Fekete István: Őszi számadás Fekete István füveskönyve

Egy nagyon szép idézetes könyvet tarthattam a kezembe, amelyben Fekete István nagyon megható és elgondolkodtató gondolatait gyűjtötték össze. Élvezettel olvastam. Mindenkinek ajánlom, aki idézetet keres, s annak is, aki csak olvasgatni szeretne.

vigili>!

Mit mond a bimbó, amikor nyílni készül, és a tavasz, amikor megszületik? Semmit! Az igazi boldogság néma, mint a harmatcsepp közepe, mint a titkos vágy, melyet nem kiált el senki.

36. oldal /2009/

Maminti9 P>!

Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb.

Maminti9 P>!

A televízió kevés örömöt és sok olyan hülye műsort ad, amitől a jó gyomrú ember is hány.

Anó P>!

Elfelejtjük, hogy emberek mennek el mellőlünk örökre. elfelejtjük az élet árkait, hova belehullott egy-egy szív, aki szeretett bennünket – mindent elfeledünk –, de a jó könyvet éppúgy nem feledjük el, mint magunkat.

vigili>!

Az asszonyféle már tökmag korában kíváncsi, hogy borzonghasson, és borzong, hogy sírhasson. A sírásért aztán okolja az egész világot.

Kapcsolódó szócikkek: harmat, harmatcsepp · nők · sírás
Anó P>!

.Szeretem én az erdõt is. A hallgatag, mély völgyeket, a koronás szálfák zsongását, a hûvös források meséit, az ölyvek felleges vijjogását, a kakukkszavú erdei májust, levélpergetõ õszt és az erdõk hidegpárnájú telét, de a suttogó nádast,a titokzatos nagy vizeket, felcsobbanó halakat, a meglapult nádi tüzeket, a folyók magasabb egét s a rétségek mélyebb éjszakáját jobban szeretem.

vigili>!

Az idő múlhat, a szépség és a jóság, a szeretet és az igazság nem múlik el az évszázadokkal, nem múlik el az emberekkel, hanem örökös, mint a testetlen valóság, s ezekből annyit kap mindenki, amennyit megérdemel.

35. oldal/2009/

Anó P>!

Hűvös volt még, de nem hideg.
Az illatok megéltek még ebben a hűvösségben, sőt némelyik megerősödött.
A patak-, a nád-, a sás-és a mocsárszag már eltűnt, de bőségesen ömlött a kukorica édeskés illata, a diófák fanyar lehelete, a szalmakazal késői nyárszaga és a távoli szőlők szél hordta, mámorító párája, amely olyan volt, olyan érdesen szomorú, mint az őszi vágyakozás.

vigili>!

Én az új könyvekkel el szoktam bújni, és úgy barátkoztunk, mert a könyvekben lélek van, és nem tartozik senkire, mit mondunk – egymásnak.

vigili>!

Egyszer csak halkan megjelent a kertek alatt az öregedő legény: az Ősz. Először csak a cinkék vették észre a vén kujont, aki megcsipkedte a gömbölyű almákat, mitől azok szendén elpirultak, de azután megsárgult a határ, álmosabban kelt a nap,a mikor az első varjú károgva végigszántot a falu felett, az emberek az azt mondták: ősz van.

Kapcsolódó szócikkek: kujon