Tizenhat ​nyár (Kanapétörténetek a karanténból 4.) 10 csillagozás

Fejős Éva: Tizenhat nyár

Fejős Éva karantén-kisregénysorozatának negyedik részében:

Míg Szaszi Puerto Ricóban várja a nyitást, és hogy legyen egy járat, ami a csoportjával hazarepíti Magyarországra, addig Klau látogatóba érkezik Elenához. Elenánál előkerül a görög istenes jóskártya, és amikor a görög lány Klau anyjára is kihúz egy kártyát, nagyon meglepődnek…
De persze Klau másra vár válaszokat a görög istenektől és istennőktől. Például arra, hogy kollégájával, Misivel “látja-e” őket együtt a kártya, és hogy Martina, főnővér mennyira zavarhat be a képbe.
Csak később kerül szóba, hogy vajon a karanténkorszakban hová tűnhetett Niké?

Erawan, Budapest, 2020

Juca P>!
Fejős Éva: Tizenhat nyár

„Nem oldhatod meg mindenki problémáját.”

Elena történetét olvashatjuk, aki spiritiszta?! Emiatt voltak kétségeim a történetet illetően. Furcsa volt Klaudiát ebben a környezetben elképzelni: tudomány vs. természetfeletti. Amúgy nem emlékszem, hogy említették volna a korábbi kisregényekben Szasza rendes nevét, vagyis a Szilárdot, pedig ez biztos megmaradt volna a fejemben.

Remélem, most, hogy Klau rájött, mi a helyzet, támogatja majd Lolát. További titkokra derül fény ebben a részben, amelyek miatt kíváncsibb lettem a folytatásra. Tetszett ez a rész is, könnyed olvasmány.

Kanapétörténetek a karanténból sorozat · Összehasonlítás