Szeretlek, ​Bangkok 79 csillagozás

Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Rendhagyó útinapló egy egzotikus világról és a női lélekről

Akkoriban ​kezdtem a „szökésről” ábrándozni, amikor már meglehetősen ciki volt a pálmafás-tengerpartos poszter – én mégis beszereztem egyet a zsebpénzemből, és felragasztottam a gyerekszobám falára, nem zavartatva magam szüleim döbbent pillantásától. Attól kezdve téli estéken odaképzeltem magam a kókuszpálma alá, ahol meleg van, és – bár sosem jártunk tengerparton a családommal – szinte hallottam a tenger zúgását, egészen elalvásig.
Eljött az idő, hogy beváltsam a magamnak tett ígéretet, hogy teljesüljön gyermekkori álmom; tavaly télen „megszöktem” kedvenc városomba, Bangkokba, és körbeutaztam Délkelet-Ázsiát. Találkozásokról, naplementékről, ázsiai mesékről és elképesztő sorsokról, egzotikus nagyvárosi lüktetésről, lakatlan szigetekről és egy másfajta életszemléletről szól ez a könyv, amit egy thai pálma alatt kezdtem írni. Öt… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Erawan, Budapest, 2017
Erawan, Budapest, 2017
Ulpius-ház, Budapest, 2013
ISBN: 9789632546902

Rebbencs>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Elég régóta halogattam ennek a könyvnek az olvasását, sokszor neki kezdtem már, pedig. Nem egy hosszú olvasmány és nem is szokványos, egynek elmegy, legalább haladni lehet vele.
Tudtam, hogy nem regény és ehhez mérten jól is tudtam kezelni. Útinapló, ami az írónő életének egy különösebb szeletébe enged bepillantást. Ilyen szempontból nem rossz, mert azért nem mindenki lép le Bangkokba 5 hónapra és számol be róla, amúgy egész részletesen. Nyilván nem túlságosan, csak megcsillantva a lényegi dolgokat.
Érdekes olvasmány volt olyan szempontból, hogy amúgy nem nagyon ismerem ezt a helyet és tök jó volt egy hiteles leírást olvasni róla. Azonban kicsit hiányoltam azt, hogy jobban átadja azt az életérzést, ami miatt végül a szerző tősgyökeres változáson ment keresztül.
Számomra nem jött át annyira a rá se ránts érzés, az, hogy milyen lehet változtatni, különösebben nem mozgatott meg ilyen szempontból, inkább csak a leírások érdekeltek. Nem egy nagy olvasmány, de egynek jó volt, viszont felejthető kategória nálam.

Lutza21>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Eddig is bakancslistás hely volt számomra Thaiföld, de most még jobban megjött a kedvem hozzá. Nagyon szívesen elmennék én is Bangkokba, megnézném a piacokat, ennék az utcai árusoktól off, körbe járnám a szentélyeket és egyéb látnivalókat.
A plasztikai sebészes és pingpong show-s részek kifejezetten érdekesek voltak.

xeral>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Nekem annyi maradt meg a könyvből, hogy itt bizony nem okoz gondot, hogy fiúból, lányt csináljanak és fordítva az itteni mezítlábas orvosnak ez nem okoz problémát és napi sorozatba végzi a tevékenységét. Annyira ez nem kötött le, és nem is jártam csodájára, hogy jé itt milyen egyszerű, ezek a hülyék nyugaton ezt nem tudjákmilyen nagyüzemben végezni. Rettentően unalmas volt, valószínűleg ennél azért érdekesebb maga az ország. Még nem olvastam a könyveit, volt egy kis fenntartásom, most már nagyobb.

Csilla_Herczeg>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Izgalmas volt elolvasni ezt a könyvet a thaiföldi nyaralás előtt, ráhangolódtam az utazásra és az országra. Van szó benne mindenről. Fejős Éva saját életéről, a barátaiéról, a kinti számára ismert és ismeretlen külföldiekéről. Történelem, tájleírás, az ország és lakói bemutatása (a körülményeiktől kezdve a gondolkodásukig). Izgalmas riportokat és élményeket tartalmaz.

Becky_Grey>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Imádtam. Félve fogtam bele. Tartottam attól, hogy egy útinapló nem fog lekötni, de varázslatos volt. Mintha ott lettem volna. Egyszer el kell mennem ;) Köszönöm Éva!

boglarka0908>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Elején annyira nem tetszett, kicsit unalmas volt, de a végefelé már nem volt rossz. Volt egy pár jó eseményben része, érdekes volt, amiket mertek megosztani vele az emberek. Többször is írt az Édesapjával kapcsolatban, igazán meghatóak voltak azok a részek, és igazán sajnáltam őt.

hablaty P>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Ajándékba kaptam, hát elolvastam. A plasztikai műtétekről szóló rész érdekes volt. Ugyanakkor se nem rendes riport kötet, se nem regény.Igaz, maga is előre vetíti, hogy ez egy szubjektív uti napló. Ugyanakkor köbe vésett igazságként nyilatkoztatja ki, hogy a thai emberek ilyenek meg olyanok…. konkrétan ezen kiakadtam. Útálom a sztereotípiákat. Ráadásul, az egyetlen thai nő, akit ismerek, és elég jó barátságba is keveredtünk, folyton panaszkodik, mindig morcos, már már depressziós … szóval nála én véletlenül sem észlelem ezt a hozzáállást, hogy azon ne panaszkodjunk amin nem tudunk változtatni. Lehet hogy a többség így gondolkodik, de ők is sokfélék…
A Nők Lapjában még szerettem az írásait, de ez, egy két fejezettől eltekintve nem tetszett.
Nem olvastam a regényeit, de ennek a könyvnek a végén van egy előzetes a Karibi nyár-ból…., aminek a kezdete kísértetiesen hasonlít Joanne Harris: Partvidékiek című könyvének kezdetére…..

monalisa>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Sosem vonzott a Távol-Kelet, sőt Bangkok számomra kifejezetten ijesztő helynek tűnt. De annyira magával ragadott Fejős Éva ezen írása, hogy kedvet csinált hozzá. Szerintem ez az írónő legjobb könyve, nagyon tetszett. Én is ott voltam vele együtt Bangkokban, láttam az embereket, éreztem az illatokat, a szagokat, az ízeket.

BoSziKa78>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Elolvastam, de nem leszek rajongó. Nem érintett meg, de bennem van a hiba – nem szeretem az idegen helyeket:)

tündérrózsa>!
Fejős Éva: Szeretlek, Bangkok

Végre egy kis személyes….lehet, hogy egy-két dolgot megírt már a Nők Lapjában, de én azt nem olvastam, ha valamit már ismertem is, azt főleg személyes találkozók alkalmával hallottam. Örülök, hogy megírta ezt a könyvet, mert én talán sosem jutok el Bangkokba, Thaiföldre, pedig annyira szeretnék…így egy kicsit én is ott érezhettem magam. Személy szerint szívesen olvastam volna kicsit több sztorit.

cassiesdream>!

… akkor adsz magadból sokat a másiknak, ha boldog vagy. Ha boldogtalan vagy, akkor inkább elveszel a másikból.

seeeszti>!

Van a thaioknak egy szavuk, a sanuk, ami bár egy az egyben lefordíthatatlan, nagyjából az élet élvezetét jelenti. Azt, hogy bármilyenek is a körülmények, a pillanatban, a jelenben meg lehet találni a jót, azokat az apró dolgokat, amelyek boldoggá tehetik az embert. Bármit csinálsz is az adott pillanatban, mondjuk monoton munkát végzel, találsz benne olyat, aminek örülhetsz.

cassiesdream>!

Nem jó egyedül enni. Légy vidám, ha vacsorázol! Az evés – ünnep. A beszélgetés – ünnep.

cassiesdream>!

… legyenek bármilyenek is a körülmények, a pillanatban, a jelenben meg lehet találni a jót, azokat az apró dolgokat, amelyek boldoggá tehetik az embert.

Andi_Bene>!

Bármi történhet körülöttem. Bennem azonban csak az történik, amit én engedek.

seeeszti>!

Elmúlik – és jön a mosoly. Hát valahogy így vannak ezzel a thaiok is. Képesek bocsánatot kérni, és – szerintem ez legalább ennyire fontos – képesek megbocsátani, másoknak, de saját maguknak is. Elfogadják a hibákat, a sajátjaikat és másokéit is.

tündérrózsa>!

A másik titok az elengedés. El kell tudnod engedni dolgokat, tárgyakat, helyzeteket, embereket. Nem a tieid. „Valakit” elengedni, akit szeret az ember – hát ez nem annyira könnyű…nekem.

seeeszti>!

Ülök Bangkok fölött, néhány helyes, sikeres, de legfőképpen boldog thai nő társaságában, akik immár – talán a barátnőim. Sanuk, igen, ez a sanuk. Ha regényhős lennék, azt mondanám, hogy sehol máshol nem lennék most szívesebben, mint itt, Mirjamékkal. És sosem fogom elfelejteni ezt az estét.

Juca P>!

Azt hiszem, alapvetően pozitív az életszemléletem, már egészen kicsi koromtól. Nem tudom, honnan ered, mert a szüleim mindig inkább a rossztól tartottak, és azt mondták, ne álmodj túl nagyot, mert csalódni fogsz – én pedig töretlenül hittem, és hiszek abban, hogy álmodni kell, újra és újra, mert a nagy álmok igenis valóra válthatók.