Száz ​éjjel vártam (Száz éjjel vártam 1.) 100 csillagozás

Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Andi élete egy csapásra megváltozik, amikor a titokzatos fiú, akivel évek óta együtt él, váratlanul félrelép, és ezért a lány szakít vele. Azt tervezi, hogy önsajnálata jeléül egész nyáron egy gumimatracon lebeg majd a délegyházi tavon, és mogyorókrémet majszol, de ezt a tervét is keresztülhúzzák. Andi szeme előtt fényképek kelnek életre, dühkitörései áramkimaradást okoznak, rejtélyes jeleket kap egy másik világból, miközben egy igencsak e világi meglepetés is várja új otthonában – kincset talál az egyik ruhásdobozban. Hová tűnt Alex szinte nyomtalanul a szakításukat követően, miért nem tudja vele tisztázni a múltat Andi? Mi köze a lánynak egy, a világ túlsó felén kitört forradalomhoz? Leszállhatunk-e szabad akaratunkból az érzelmi hullámvasútról?

Fejős Éva új regényének hősei ezekre a kérdésekre keresik a választ. A Száz éjjel vártam rengeteg kalandot tartogat, emellett fordulatokban gazdag utazásra hívja a romantikus történetek rajongóit, sok humorral, érzelemmel és izgalommal.

Eredeti megjelenés éve: 2014

tündérrózsa>!
Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Nem titok, hogy Éva könyvei közül azokat szeretem legjobban, amiben van egy kis krimi szál is. Többször hangoztattam már, és most is csak ezt tudom mondani.
Ebben pedig, legnagyobb örömömre, akadt belőle.
A Nápolyi vakációt ugyan nem tudta felülmúlni, de imádtam benne Andit és az ő „vörös énjét”. :D
Túl sok meglepetést nem tartogatott a vége, mert azért valljuk be, akinek van egy kis sütnivalója, az hamar rájön az összefüggésekre, de azért jó volt együtt haladni a szereplőkkel, együtt kibogozni a szálakat. Egyértelműen Andi a kedvenc és a „barátnői”, : D de Amirát is nagyon megkedveltem. Azt még nem döntöttem el, hogy a Kölyökhöz hogy viszonyuljak, mert volt egy pont, ahol hatalmasat csalódtam benne. Azóta is haragszom rá amiatt, hiába billenne a mérleg a jó tulajdonságai felé.
Azt hiszem, minimum száz éjjelem van még ezen gondolkodni, amíg újra nem találkozunk és „ki nem engesztel”. :-)
Alig várom már azt a találkát.

Anó P>!
Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Már több könyvet olvastam korábban az írónőtől. Ezt véletlenül találtam meg a könyvolvasómon. Nem gondoltam, hogy ennyire tetszeni fog! Mert a bolondos, vörös hajú Andit a maga különös képességeivel nagyon bírtam. Miután szerelme elhagyta, fő munkáját elvesztette, úgy tűnt, unalmas napok várnak rá a délegyházi víkendházban. De minden másképpen történt! A több szálon futó történet pedig egyre izgalmasabb lett! Nem igazán tudtam, képes lesz-e szerző mindezt kibogozni. s ha lehet, jóra fordítani? Film formájában is el tudtam képzelni az egészet. Szinte láttam magam előtt!
Jól szórakoztam, humorban és feszültségben sem volt hiány.Most már a könyv fedőlapját is értem! Utána fogok nézni, hátha van folytatása Andiék történetének.
(Hát persze, a cím is jelzi, csak nekem nem tűnt fel eddig:)

hablaty P>!
Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Jó kis kikapcsolódás volt! Ajándékba kaptam,és pont egy kicsit zizzent állapotban vettem elő. Teljesen elfeledtette a bosszúságot, izgultam a szereplőkkel, vártam az újabb fordulatot.

Rebbencs>!
Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Hát nem is tudom… Leginkább azt, hogy mit is gondoljak.
Mert egyfelől, mikor tavaly először vettem kézbe Fejős Éva regényt azt gondoltam, attól még, hogy nem volt olyan kiemelkedő az élmény, majd egyszer folytatom az írónő munkásságának felfedezését. Nos, ez most jött el, és valami egészen furcsa dolog történt: ami tetszett az előző olvasásnál (Karácsony New Yorkban), az itt nem volt valami jó, amit viszont ott kifogásoltam, az itt átjött.
Úgy értem: előzőleg a stílus nem győzött meg igazán. Olyan fura volt nekem, nem tetszett. Nos, itt ezzel nem volt gondom, ugyanis vitt előre, tetszettek a visszautalások, a poénok, a megfogalmazások és lendületben tartott.
Na, nem úgy a cselekmény. Számomra is enyhén zavaró volt a négy-öt-hat szál, amelyeket követni sem bírtam, az érdekes viszont az az, hogy a végén csak arra tudtam gondolni: mi nem volt ebben tiszta? Érthető, de közben mégis zavaros és furcsa, annyira nem nagy ívű, miközben azért mégis történik valami.
Na, hát ilyen zavaros élményt okozott ez a regény. :D
Ami fura még az az, hogy nem igazán volt kedvem kézbe venni a történetet, nem kötött le túlságosan, az első három napban húsz százalékot olvastam, aztán az utolsó két nap lenyomtam mind a maradék nyolcvanat, szinte szünet nélkül. De nem azért, mert annyira lebilincselt.
Szóval a legjobb szó az az, hogy zavarban vagyok. Nem értem, miért nem volt olyan jó, amikor annyira nem is volt rossz. :D Mindenesetre kíváncsi vagyok a folytatásra és talán egy-két másik FÉ-regényre is, de lehet lassan fogom adagolni, hagyom még kialakulni az összefüggő véleményem.

Kicsibogár>!
Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Sok helyen klisés, sok helyen egyedi történet. Ez az a könyv, ami nagyon lassan indul be, a végére meg felpörögnek az események. Talán ezért is olvastam a nyári ill. a téli szünetben. A borítója nekem tökéletes, részben ezért is olvastam el. Egy könnyed olvasmánynak belefér.

Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Elég sok rossz véleményt olvastam a könyvről, ennek ellenére nekem nagyon is tetszett! Sokat nevettem Andin, néha pedig úgy éreztem, ellopta a gondolataimat! :)
Én személy szerint szeretem Fejős Éva stílusát, és hogy mindig több szálon fut a cselekmény. Szeretem, hogy a könyvei tele vannak izgalmas pillanatokkal, és hogy végig fent tudja tartani az érdeklődésemet! És szeretem, hogy a karakterek visszaköszönnek több könyvben is! :)

Gold00>!
Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Nem tudom, miért kapott ilyen alacsony értékelést ez a könyv. A fülszövegben le van írva, hogy mire számíthat az olvasó: izgalom, kaland, humor, romantika. És a könyv pontosan ezt tartalmazza.
Igaz, az első gondolatom az volt, hogy milyen név az a Ryx Ton? Azután megszoktam. Ghenerrában biztosan olyan hétköznapi, mint a László vagy a Sándor. De voltak ötletes névmegoldások, amiket megmosolyogtam, például Alex, Gedeon, de az Endi is tetszett.
Kimondottan jó pont, hogy több szálon futott egyszerre a cselekmény, több szereplő sorsáért lehetett izgulni. A krimi szál+romantika+humor hármasból a krimi vonalat kicsit hiányosnak, kiforratlannak éreztem. Inkább kevesebb misztikumot, és több valóságot vártam, de a regény végére kiderült, hiába.
A főhősnőt nagyon megkedveltem, szívemhez nőtt a szuper autójával, annak ellenére, hogy néha idegeimre ment, ahogy az égőket fogyasztotta a dühkitöréseivel. A látomásokról nem is beszélve…
A kedvenc szereplőm, azt hiszem, mégis Áron lett. Színt vitt az amúgy is színes történetbe, nem lehetett fapofával hallgatni a dumáját.
maga a történet olyan könnyed és nyárias, mint korzózni egy kellemes estén, vagy egy tavon lebegni gumimatracon. Biztosan nem az utolsó könyvem az írónőtől!

szabszev>!
Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Nagyon tetszett Andi kalandja. Hihetetlen volt az egész regény szövevényessége, Alex szerepe, illetve az, hogy ismét letehetetlen volt a könyv. Hajnali kettőkor csak azért kellett félbehagyni, mert már nem láttam ki a szememen… Tetszett Andi helytállása és a „hava” lét is. Nagyon jó kis ötletei vannak az írónőnek, nagyon élvezem a regényeit!

Lívia_Mester>!
Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Az első Fejős Éva könyvem és biztos vagyok benne, hogy nem az utolsó, hiszen a regény folytatása már a polcomon. Úgy érzem az írónő megosztó személyiség, sokak szerint a régi regényei jobbak voltak. A szokásos “Főleg régen voltál jó” (Ákos) állítást nem tudom alátámasztani, hiszen több éve már, hogy szemezgetek az írónő műveivel, de csak most sikerült eljutnom hozzá.
Könnyű kis nyári olvasmány, humorral fűszerezve. Részemről egyáltalán nem volt nehéz követni a cselekményt és kifejezetten szeretem, amikor egy történet több szálon fut.
Főhősnőnk az elején nehezen nyerte el a szimpátiámat, de utána kezdtem egészen megkedvelni. Külön köszönet azért, hogy nem egy újabb tucat, szerelmes regényt olvastam. Élveztem a krimi részét és a misztikus vörös hajú Andit.
Azt hiszem, nem hagyom sokáig a polcomon állni a folytatást!

Koani>!
Fejős Éva: Száz éjjel vártam

Imádom ezt a könyvet. Andi hebrencs, naiv természete nagyon szeretnivaló.
Végig izgultam a könyvet, mindig volt valami új fordulat, ami miatt szinte letehetetlen volt számonra

gybarbii >!

Úgy éreztem, valami rohadt nagy gond van velem, és nem akarok férjhez menni meg gyerekeket szülni, csak dobszólókat hallgatni, meg motoron száguldani lobogó hajjal, amíg élek.

csillagka>!

– Az, hogy magazinokba fordítok, nem egyenlő a munkanélküliséggel. Például az
egyikbe a horoszkópot is én írom.
– Fordítod – javított ki.
– Nem fordítom, hanem írom. Annyira szar dolgokat ígér a horoszkóp, amiből
fordítanom kell, hogy inkább újat írok.
– Értesz a csillagokhoz?
– Nem én. De jó dolgokat tudok előre jelezni. Imádják a szerkesztőségben a
horoszkópjaimat.
– Szóval hasból írod.
– Ja. De ne aggódj, amiből fordítanom kellene, az meg egy kétéves külföldi
magazin – pontosítottam, nehogy már azt higgye, hogy én vagyok a kókler. Igaz, hogy nem nézek utána a csillagállásoknak, de csupa klassz dolgot ígérek minden
csillagjegynek minden hónapra. A legklasszabbakat általában magamnak, de a Halak ezt meg is érdemlik, ugyebár, mert minden más horoszkóp nagyon rosszul bánik velünk. Ráadásul a főszerkesztő is Halak jegyű, és bármennyire elképzelhetetlennek tűnik is, próbálok gondoskodni a szakmai jövőmről a lapnál.

gybarbii >!

– Mindig bírtalak vörös hajjal. Ez jó. Meg az is, hogy nincs frizurád.
– Mi az, hogy nincs frizurám?
– Hát hogy nincs beszárítva, kiegyenesítve, hanem ilyen… hullámos. Ahogy megszülettél.
– Kopaszon születtem.

Andi hangpostája:

Andikám, utálom, hogy sose veszed fel a telefonodat. Itt az anyád beszél, halló! Hívj vissza. Beadtam a jelentkezésedet egy titkárnői állásra. Tudom, hogy nem egy tanári állás, de legalább nem kell hülyegyerekekkel foglalkoznod. Na jó, mondjuk… nem lehet kizárni, hogy hülye felnőttekkel viszont igen.

gybarbii >!

Aki rocksztárokba meg vadmotorosokba esik bele, az ne csodálkozzon, ha megcsalják.

gybarbii >!

De az is ehet, hogy… igen, hogy nagydolga van. A pöcéseknek is lehet nagydolguk. Rettenetesen hangzott, hogy be kell engednem a házba, összefossa a vécémet, és még a bedobozolt pénz sincs biztonságban.

gybarbii >!

Őt egyik tantárgy sem érdekelte, a tanulás, úgy ahogy volt, hidegen hagyta, csak a foci meg a dobfelszerelése hozták lázba, de hát szerencsétlen módon sem a futball, sem a zenekarosdi nem segítette át a bukásveszélyen.

gybarbii >!

Megnéztem, mi az. Hát tényleg megtelt, sőt kezdett kiönteni a pöcegödör. Hamarosan nagy szarban leszek, suhant át az agyamon, és ezt egyszerre értettem szó szerint és átvitt értelemben.

Tshylli>!

[…] azt javasolta, hogy én nézzek nyolcórás állás után. Nyáron! Ilyet mondani egy tanárnak!

Száz éjjel vártam sorozat · Összehasonlítás