Száz ​Éjjel Ügynökség (Száz éjjel vártam 2.) 45 csillagozás

Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

A Száz éjjel vártam hősnőjének, Andinak a története a mexikóvárosi repülőtéren ért véget. Az őrült száguldás folytatódik: Andiék elhajóznak a Karib-tengeren, de nem a naplementébe, hanem újabb kalandok felé. Andi természetesen nem tudja elképzelni az életét Délegyháza nélkül, úgyhogy egy fordulat hatására átteszik a székhelyüket a párjával a karibi szigetvilágból Délegyházára, és Andi létrehozza a Száz Éjjel Ügynökséget. Az igazi kalandok csak ekkor kezdődnek…

Eredeti megjelenés éve: 2015

Erawan, Budapest, 2015
Erawan, Budapest, 2015

Timcsibaba77>!
Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Száz éjjel vártam rád folytatása, ami méltó befejezése is, gondolom a sorozatnak. Mert nekem ez a történet, még ha valahol kicsit félbemaradtnak is tűnt, úgy érzem, méltó záró akkordja. Kerek egész, izgalmakban bővelkedő, amit azonban kicsit hiányoltam a szereplők hangjának visszavarázslása. Nehezen vettem fel a szálat, fonalat a folytatásnál, Andi, Alex, ami viszont jó fogás volt az írónőtől, a külföldre való utaztatása a könyv szereplőinek, kicsit kikapcsolódhattam így én is. A Karib-tengeren, Mexikóban játszódó varázslatos, természeti leírásokban érzékletesen bővelkedő utazós regény. Voltaképp a regény cselekménye a való életben is megtörténhetne, mintegy könnyed film játszódik le szemünk előtt, van komolyabb történetszál is, mégis habkönnyű szórakoztató irodalom, korhatárra való tekintet nélkül bárki számára fogyasztható eredeti mű. Fejős Évát azonban meg kell szokni, mert van stílusa, kicsit újságírói stílusban hozza le a történeteit. Nekem igazi kikapcsolódást nyújtott ezzel a könyvével is. Persze hozzá kell tennem, mert szeretem az írónő történeteit, stílusát.

Rebbencs>!
Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Egy fokkal talán jobb volt, mint az első rész, de itt is sokszor zakatolt a fejemben a gondolat: pontosan mi akar ez lenni?
A jó hír viszont az, hogy kezdek hozzászokni Fejős Éva stílusához, ami pedig kezd rávenni arra, hogy fedezzem fel és térképezzem fel jobban a munkásságát, ne ítéljek hamar. Habár még nem tudott számomra maradandót alkotni, de nem vetném el rögtön a tervet, hogy próbálkozzam még két-három vagy akár több regényével, ugyanis annyira azért nem rosszak.
Az meg különösen tetszik, hogy egzotikus helyekre visz el és akad kaland a könyveiben. Ebben is volt, több szál is akadt, amikre a végén aztán jó kis válaszok érkeztek, még akkor is, ha nem egyszer éreztem azt olvasás közben, hogy ez az egész már kezd érthetetlenül nevetségessé válni. Túl sok az abszurd helyzet, a fura fordulat, de attól még kedvelhető és olvasmányos.
Lendületes a stílus, bár bevallom nem ez kötött a lapokhoz. Nem éreztem azt olvasás közben, hogy mindent tudni akarok, hogy le nem tudom tenni, olyan izgalmas, igazából csak jó kikapcsolódás volt, és jól tettem, hogy ezt választottam egy hosszabb autóútra, mert így hamar a végére értem. És így nem is kellett sokat bosszankodnom, vagy gondolkodnom rajta. Csak kikapcsolt és annak megfelelt.
A többi FÉ-regény meg majd jöhet valamikor, mert tényleg kíváncsi vagyok.

Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Andi és az ő piros tornacipője. :)
Hiányzott már ez a bolondos, vörös hajú lány, és a kalandok, amibe lépten-nyomon keveredik. Ahogy az első részben már megszokhattuk, most sem maradunk izgalmak nélkül, jókat derülhetünk Andi viszontagságain, míg a számára fontos tárgy nyomába ered. Mindeközben persze a férj sem tétlenkedik, és így szépen lassan összeáll a kép. De addig is utazunk csónakkal, repülővel, óceánjáróval…
Kedvenc részem a drogbáróval való találkozás, és az utazások mesélése, bár néha kicsit soknak éreztem a leírást. Amit hiányoltam az előző részből, az Andi baráti társasága. Róluk szívesen olvastam volna még. De nem panaszkodhatok, így is megkaptam, amit vártam a könyvtől: egy szórakoztató regényt több szerethető karakterrel.
Kíváncsi vagyok, vajon hallunk-e még Andiról és Alexről?

Dittta87 P>!
Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Az 1.részt már elég régen olvastam, de azért még volt bennem némi emlék. Izgalmas volt, néhol vicces is. A váltott szemszög tetszett itt is. Illetve, hogy több szálon fut a cselekmény. De néha már abszurd volt, amik Andival történtek.

Juca P>!
Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Szerintem Andi nem normális. Hogy miért? Mert minden normális ember elrejtené a gyémántot. Ráadásul annyira felelőtlenül viselkedett. spoiler
Összességében élveztem a könyvet. Volt, hogy önkéntelenül felnevettem egy-egy jeleneten, párom ilyenkor mindig megkérdezte, min nevetgélek. (Csak jó a könyv! :D )
Annyira felgyorsultak a végén az események, mintha gyorsan be akarta volna fejezni az írónő a regényt, hogy belekezdhessen egy másikba.

Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Nagyon szeretem Fejős Éva stílusát, és most is azt kaptam, amit elvártam tőle. Egyszerre több szálon fut a cselekmény, rengeteg a fontosabb szereplő, a történet izgalmas és érdekes, na és persze az írónő megint varázslatos helyekre röpített el.
Fejős Éva egyből a mély vízbe dobja az olvasót, és csak olvasás közben derül ki, hogy mi is történt Andival és Alex-szel. A történet során felbukkan Áron, Andi és Alex szülei, egy orvgazda, aki egyben Andi esküvői tanúja is, illetve egy Ötök néven elhíresült banda… És mindez egy csodálatos környezetben, Mexikó, Sint Maarten, Brit Virgin-szigetek és Anguilla…
Egy remek történet Andiék esküvőjéről, a ghenerrai fekete gyémánt utáni hajszáról és az Ötök leleplezéséről. Az előző részhez hasonlóan Andi humora és gondolatai zseniális pillanatokat adnak, a szülők felbukkanása pedig már csak hab a tortán.
Tetszik, hogy két különböző borítóval is megvásárolható a könyv, habár igen nehéz döntés volt, én végül mégis a pink táskás mellett döntöttem.

Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Huu ez érdekes volt. Az eleje nagyon fura.
Az Erawan könyvekben akár Fejős Éva írta akár nem gyakori, hogy valakit seggbe lőnek. Számomra a prímet a szülők és Áron viszi. A teve-strucc eseten szakadtam. A pasijain Carloson és Erneston szintén. Az egészre azt lehet mondani nagyon pihent. Andi kerül egyik hajóról a másikra egyik szigetről a másikra mindenkit drogbárónak néz őt meg mindenki nem normálisnak. Méltó az előző részhez.

szabszev>!
Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Hát ez az Andi!!! Egyszerűen vonzza a bajt és mindennek annyira agyament magyarázatot talál…. Egyszerűen hihetetlen a csaj! Ugye ilyen ember csak a regényekben létezik?! Nagyon fordulatos, letehetetlen regény volt ez is számomra, mint szinte mindegyik Fejős Éva regény…

Lívia_Mester>!
Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Most már biztosan kijelenthetem, hogy szeretem Fejős Éva hangját. A könnyed, ám mégis szövevényes történeteket, ami humorral van vegyítve. Olvastatja magát és igazából csak akkor raktam le a könyvet, amikor már olyan szinten futottak össze a betűk a lapon, hogy éreztem le kell hunynom a szemem.
Szóval a Száz éjjel vártam könyv folytatása méltó az elődjéhez. Ahogy az első részben, még nehezemre esett megkedvelni Andit, itt egyáltalán nem okozott ez problémát. Maga a tény, hogy egy piros tornacipő miatt kezdődik a bonyodalom… na, hát ez akár lehetne az én cipőm is. (Sürgősen be is kell szereznem egyet.) Maga a tengerparti esküvő vágya is kecsegtető, de ami még ennél is jobban érdekelne az az, hogy hogy húzhatnék el Mexikóba úgy kb. 2 hétre. Feküdni a tengerparton, salsázni kifulladásig, hideg koktélt iszogatni a rekkenő hőségbe és elmélázni az életemen… még akkor is, ha tudom ez csöppet sem segítene!!!

klaratakacs P>!
Fejős Éva: Száz Éjjel Ügynökség

Ezzel a könyvvel is így voltam, mint általában Fejős Éva könyveivel, hogy belekezdek, nagyon jó, olvasmányos, ez kifejezetten vicces is, aztán kb. két nap alatt elfelejtem az egészet. Lehet, hogy ennyi is ezekenek a könyveknek a lényege, de én szeretem, ha van ami megmarad egy sztoriból.
Amúgy a történettel semmi baj, talán kicsit pörgősebb is, mint a többi. Amin értetlenkedtem, hogy Andink miért nem képes egy rohadt telefont keríteni és jelezni, hogy hahó megvagyok. Értelmes, életképes ember ilyet nem csinál, erre nincs magyarázat. Persze a történet csak így jön ki, így hozza magával a a további történéseket.

Naniii>!

– Maga, drágám, már ne vegye sértésnek, de nem elmebeteg?

gybarbii>!

Amikor beülök a kisbuszba, megkérdezem a sofőrt, mi a hivatalos nyelv, és elámulok. Van itt helyi nyelv, de angolul kiválóan, és sokan franciául és hollandul is beszélnek. Úgy értem, nem csak az egyetemi tanárok. Basszus, egy világ végi kis szigeten vagyok, és itt több nyelven beszélnek az emberek, mint egy európai világvárosban, gondolom, és persze a szülővárosom jár a fejemben.

Naniii>!

Még a suliba is mindig ellógtam a futást, semmi értelmét nem láttam, hogy kiköpöm a tüdőmet egy sulikör után, és ugyanoda jutok vissza, ahonnan indultam.

tündérrózsa>!

– Na jó, szóval a nők ilyenek – komorul el. – Kiszámíthatatlanok, különösen, amikor érzelmi sokk éri őket.

tündérrózsa>!

– Nem kell mindig előremenni. Néha jó hátul kullogni, arra célzok. Csak úgy figyelni és várni, ahelyett, hogy belerohannánk valami hülyeségbe.

gybarbii>!

– Mondja, tud varratot szedni? – kérdezem a magánnyomozótól. Jill grimaszol és a fejét ingatja, bizonyára úgy érzi, Montagna nem elég kvalifikált a művelethez. De engem már nem érdekel. Valaki oldja meg, Jillt természetesen nem kérhetem (nem is akarom megkérni) erre. Montagna pedig nem tud varratot szedni, de azt ígéri, hogy mire ideér, megtanulja. Lám, egy magánnyomozó előtt nincs akadály.

gybarbii>!

A balhé vacsora előtt tört ki. Valójában nem tudom, mi történt, csak azt látom, hogy amikor kilépek a fürdőszobából, döngve becsapódik az ajtó, és egyenesem felém repül egy könyv. Igazán nagyszerű teljesítmény részemről, hogy még repülés közben is beazonosítom Nick Hornby Hosszú út lefelé című angol nyelvű regényét, és még arra is van időm, hogy elcsodálkozzam: Lara Hornbyt olvas? Sajnos arra már nem futja az időmből, hogy el is ugorjak a könyv elől, úgyhogy az éppen a normális színét visszanyert (úgy értem, kék-zöld foltoktól mentes) arcomba csapódik a kötet, pontosabban az arccsontomba, a csücske pedig végighorzsolja a szememet.

Naniii>!

Tündérkém, csak nem kiengedték a diliházból?

gybarbii>!

Említettem a múltkor, ugye, hogy újra természetes vörös a hajam?