Karibi ​nyár (Ladányi Niki 1.) 133 csillagozás

Fejős Éva: Karibi nyár Fejős Éva: Karibi nyár

Egy könyv, ami életet ment…
Egy sziget, ahol boldogságra lelsz…
Egy utazás, ami örökre megváltoztat…

A Pearl of the Caribbean egy igazán különleges hajó. Egy ősi legenda újjászületéséről, a rejtélyes boldogságszigetről és a karibi „emlékgyógyító”, Carol Santos újbóli felbukkanásáról suttog a hajó személyzete és a kiválasztottak, köztük egy magyar nászutaspár is. Ladányi Niki újságíró azonban nem a boldogságszigetet keresi; egy fájdalmas emlék, egy sorsfordító titok és egy halálosan veszélyes ellenség elől menekül…

Egy másik fiatal nő, Leonora, San Juanban egy életre szóló küldetést teljesít. Vajon képes-e egyszer az életben a szívére hallgatni, és olyasvalakivel megosztani a súlyos feladatot, aki segítője, lelki társa és akár szerelme is lehetne az úton… vagy ez a döntés végzetes következményekkel jár?

Eredeti megjelenés éve: 2012

Erawan, Budapest, 2016
Erawan, Budapest, 2016
Ulpius-ház, Budapest, 2012

Rebbencs>!
Fejős Éva: Karibi nyár

Úgy alakult, hogy még az év végén sort kerítettem gyorsan egy újabb Fejős Éva regényre, amit eredetileg az új évben terveztem olvasni. Emiatt kicsit összecsúszott két élményem is az írónőtől és hát azért el kell mondjam, nem túl kellemes élménynek maradt meg egyik sem.
Itt is azt éreztem, hogy rengeteg szálon fut a történet, amit szinte képtelenség fejben tartani és olykor a bekezdéseknél sem volt túl egyértelmű, kinél tartunk. Persze, ha figyel az olvasó, tudja, de nem is voltak olyan hosszúak a bekezdések és így gyorsegymásutánban váltogatták egymást, ami nehezített a cselekmény fejben tartásán.
Eleinte nem is kötött le túlzottan, mert nem értettem, mi akar ez lenni. Aztán, ahogyan megszokhattam az írónőtől, egyre jobban vált világossá, hogy miről is szól a történet és az egyes szálak, hová és honnan vezetnek.
Érdekes elgondolás volt a könyv és már azt is tudom, hogy az ilyenfajta megoldások az írónő sajátjai, amit jól művel, mert a végére mindig kitisztul a történet, bár előtte elég nagy katyvasznak látszik.
Amit viszont tökre kedvelek benne az az, hogy Endrődi a Hotel Bali óta minden művében megjelenik és ennek azért örülök, mert azt a sorozatát például szeretem és jól esik róluk olvasni. Ez egy tök egyedi és jó dolog, aminek tényleg örülök.
A szálakat végül úgy-ahogy persze elvarrta a végére az írónő, de Niki vonalára tök kíváncsi vagyok már, mert például a harmadik részt már olvastam, de az ő kötetét még nem. Így biztosan fogok még olvasni FÉ regényeket, de most kell egy kisebb pihenőidő, mert kicsit túltelítődtem az írónő könyveivel.

Adrienn_Bodnár P>!
Fejős Éva: Karibi nyár

Nekem egy kicsit kesze-kusza volt a történet, így az elején nehezen rázódtam bele. De Fejős Éva írás módját szeretem gyorsan is tudom olvasni. De ez a regény kicsit untatott. Valószínű nem jó időpontban találtam rá. A szereplők amúgy szimpatikusak voltak. Főleg Niki a főszereplőnk. De néha nem is tudtam követni éppen melyik szereplő szemszögéből írja le a történetet az írónő. Az hogy egy hajón játszódik végig a történet az tetszett. De nekem túlságosan elrugaszkodott a valóságtól a történet. Nem ez a legjobb könyv, amit tőle olvastam.

Aniko87>!
Fejős Éva: Karibi nyár

Ladányi Niki az egyik kedvencem Fejős Éva karakterei közül. Nagyon szerettem ezt a történetet, ahol igazából még csak ismerkedünk vele.
Kicsit nehezen indult be a könyv, már-már vontatottnak éreztem az elejét. Viszont a történet végig lekötött, és az utolsó pár fejezetnél alig bírtam letenni. Carol legendája is kikerekedett, és nekem a könyv legfontosabb üzenete pont az Ő legendájának “konklúziója” spoiler

Csillagn>!
Fejős Éva: Karibi nyár

Nagyon szeretem Èva könyveit. Ez sem okozott csalódást :)

tündérrózsa>!
Fejős Éva: Karibi nyár

Olyan szépen elgondoltam, mit is fogok írni, most meg semmi nem jut eszembe belőle. :P
Kicsit nehézkesen indul a történet, de ahogy haladtunk előre egyszercsak azt vettem észre, hogy már nem bírom letenni. :)
Mindig elhatároztam, hogy már csak ezt a kicsit olvasom el, még ezt a fejezetet, aztán megyek dolgomra….és mindig ott ragadtam :)
Nagyon tetszett, és most annyira fáj a szívem egy hajóút után :(
A karaktereket is szerettem, bár Nikivel az elején egyáltalán nem voltam kibékülve. Ellenszenves volt sokáig, de aztán megbékéltem vele. Viszont ami negatívum volt benne, az Fanni karaktere. 10 éves, de legalább egy 16 évesnek felel meg oda van írva ugyan, hogy kissé koravén, de akkor is…. Nekem nagyon hiteltelen, nem tudtam felfogni, hogy azok egy 10 éves lány szavai…
Rolandról még szívesen olvastam volna, remélem, hallunk még felőle. :D Kíváncsian várom….

Anett_>!
Fejős Éva: Karibi nyár

Jó volt, bár lehetett volna rövidebb. Ismét hosszú, elnyújtott story, rövid és elharapott befejezéssel.
Valahogy sejtettem, hogy hasonló lesz a befejezése, bár az én elképzelésem ennél tartalmasabb volt a képzeletemben. :)
Mindezekkel együtt szeretek Fejős Évától olvasni, mivel könnyed, néhol még izgi is.

mmária>!
Fejős Éva: Karibi nyár

Szeretem Fejős Éva könyveit. Nagyon érdekesek, imádom a több szálon futó történeteit. Ilyenkor mindig feloldozást kapok: nem csak szórakozás volt az olvasás, hanem agy-torna is. (de inkább szórakozás). Tetszett a környezet, a sztori. Drukkoltam Nikinek. (Lehet, hogy a két könyvet fordított sorrendben kellett volna olvasni.)
Érdekes és festői volt a sziget világ, lélek elállító a misztikus vonal: létezik-e Carol Santos?
Várom a következő regényt, mert a folytatásból sem tudunk meg többet Rolandról.

Ritacska>!
Fejős Éva: Karibi nyár

Én pont azt kaptam ettől a könyvtől, amit vártam. Könnyed kikapcsolódást. Sőt, nagyon tetszett, hogy több szálon futott a történet. Ez számomra izgalmasabbá, pergőbbé tette az egészet. Jó volt, így szeptember elején, még egy kicsit belemerítkezni a nyárba.

baroness>!
Fejős Éva: Karibi nyár

Amikor Fejős Éva első regényei megjelentek, alig vártam hogy elolvashassam őket és nagyon tetszettek is. Jó pár év kihagyás után most azt éreztem, hogy nem kellene minden kósza, felbukkanó ötletet beletenni egy regénybe. Nagyon darabos volt a történet, a szereplők és epizódok egy részét ki lehetett volna hagyni, vagy egy másik történetben megírni. Ha például az Endrődi házaspár, Aranka, vagyJanula kimaradnak a történetből, akkor sem lett volna semmi hiányérzetem.

gybarbii >!

Nincs rosszabb egy férfinál, aki hallgat, aki nem mond semmit.

125. oldal (Erawan, 2016)

Chillingó>!

– Azt a legkönnyebb boldoggá tenni, aki képes a boldogságra.

vvera>!

-Te valamit nem tudsz…
-…
-Te nem tudod, hogy az az emlék ütötte seb nem gyógyul be- az ilyet még Carol sem tudta begyógyítani-, ami olyasmit idéz, amin…
-Amin…?
-Amin még lehet változtatni.

Zsucsima>!

A barátság olyasmi, amibe újra és újra bele kell adnunk valamit, amibe mindig muszáj befektetnünk, időt, energiát, csak így lesz maradandó.

IV. fejezet

seeeszti>!

Keljen fel és menjen át a barátnőjéhez, mert az embernek muszáj életben tartania a barátságait. Hiszen a barátság olyasmi, amibe újra és újra bele kell adnunk valamit, amibe mindig muszáj belefektetnünk, időt, energiát, csak így lesz maradandó. Ha valakit bezársz oda belülre, tudod, a szívedbe, attól csak jóra számíthatsz. És idővel már pontosan tudni fogod, hogy ki érdemli meg, hogy oda zárd.

haligali>!

Nehéz a bizalmat újra felépíteni, fáradságos dolog, és egyáltalán nem biztos, hogy sikerül. És ha sikerül, akkor sem biztos, hogy a másik rászolgál.

406. oldal (Erawan, 2016)

Angria_Wolf>!

Mindkettejük testéről csurgott az izzadság, Leonora érzékelte, hogy nedves a karja, a háta, a melle, az egész teste verejtékben úszik, csatakos a haja, de merő gyönyör volt, végtelenül izgatónak tartotta, hogy ott van mellette egy jóképű férfi, akit nem érinthet meg, mégis a „párja”, és közelebb vannak egymáshoz, mint bármikor, és pörögnek a dobok, csörögnek a rumbatökök, és tényleg nem tudni, ki hajszol kit: az ütősök a táncosokat, vagy a táncosok az ütősöket…

i_regina89>!

Te valamit nem tudsz…
-…
-Amin…?
-Amin még lehet változtatni.

seeeszti>!

Julinak leginkább a ruha miatt volt rossz kedve. Sokáig álmodott igazi menyasszonyi ruháról, fehérről, uszályosról, amiben majd kimondja az igent, még látta is maga előtt, ahogyan rámosolyog Ákosra, és tart egy rövid hatásszünetet, mielőtt megszólal… de persze már felnőtt nő, aki nem kesereghet ilyesmin, amikor maga az álom megvalósulni látszik.

Nagy_Hajnalka>!

Kristálycsillárral világították meg az átriumot, és nyolc panorámalift szállította az utasokat – csak itt, a HAJÓ közepén.

Ladányi Niki sorozat · Összehasonlítás