Holiday 20 csillagozás

Nyári történetek, novellák
Fejős Éva: Holiday

Novella – az egyik kedvenc műfajom. Igazi nyári kikapcsolódást szeretnék szerezni ezzel a kötettel, amelyben vadonatúj novelláim mellett az eddig csak e-könyvben megjelent novelláim (Éjszaka Bangkokban, Máskülönben itt maradnék, Az ajándék), illetve a Dalma című kisregényem is olvasható.
Gyertek velem egy hamisítatlan nyaralásra, induljunk el a Balatonra, menjünk St. Maarten fehér homokos tengerpartjára, vagy akár maradjunk itthon, és képzeletben mégis kalandozzunk a novelláskötet szereplőivel!
Fejős Éva

Erawan, Budapest, 2016
Erawan, Budapest, 2016

Timcsibaba77

Fejős Éva: Holiday Nyári történetek, novellák

Hamisítatlan Fejős Éva remekműve, számomra eddig tőle még ismeretlen, a novella műfajában. Nagyon tetszett ez a novellafüzér. Magam is próbálkozok az írással, szerintem időtakarékosabb megoldás azoknak, akik nem érnek rá nap mint nap oldalak százait olvasni. Így munka, család, vagy egy nyaralás, üdülés mellett is nyugodt szívvel kézbe vehető remekmű. Terjedelme kicsit megijesztett, de ez a 630 oldal napi két-három novellával haladva igazán nem is volt olyan sok, azt figyelembe véve, hogy egy hetembe került, mire a végére értem.
Nehéz eldöntendő kérdés, hogy melyik állt igazán közel az ízlésvilágomhoz, szerintem mindenki megtalálja ebben az egyvelegben a neki megfelelőt, nekem mégis szinte mindegyik a maga módján tetszett. A legjobb történet Éjszaka Bankokban, Dalma, Nyári szerelem, Sötét oldal volt.
Annyit még hozzá szeretnék tenni, hogy én írói szemmel egy-egy novellát inkább piszkozatként szoktam kezelni, melyből azért, ha elég időt tud rá szánni az ember, bármikor ki lehet bontani egy teljes terjedelmű pár száz oldalas művé. Ezekből a történetekből, töredékekből is simán lehetne egy-egy könyvet kihozni. Nekem tíz mini történet volt, ami érdemes lenne pár kötetre. Persze, ez csak a saját véleményem, és az írónőnek valószínű a könnyed szórakoztatás volt ezekkel a rövidke ötletmorzsákkal, leültetni az olvasót minden nap egy-egy rövidebb időre.
Nekem bevált, könnyed stílusa miatt mindig is imádtam Fejős Éva írásait.
Érdeklődéssel várom a nap alatt megbújó újdonságokat.

Juca P

Fejős Éva: Holiday Nyári történetek, novellák

Igazán kellemes olvasmány nyaraláskor a vízpart mellett. Még otthon kezdtem el olvasni, így ráhangolódtam a Balatonra rögtön az első, a Holiday című novellával. A történet rövidsége ellenére meglehetősen sok volt benne a szereplő, már-már zavaróan sok.
A Máskülönben itt maradnék a Száz éjjel ügynökség előzmény novellája. Megtudhatjuk, hogyan került Boglárka és Lara a szigetre. Endrődi neve túl sokszor hangzik el. (Oké, felfogtuk, hogy Bogi isteníti őt!)
Az Éjszaka Bangkokbant és a Dalmát már olvastam korábban, erről írtam külön értékelést.
Tetszett a hajónapló. A luxus hajón pincérkedős életmód, amely annyira beszippantotta Vandát.
Lujza és Lilla története is érdekes volt, közel áll hozzám a lélekvándorlás témája.
A Sötét oldal a Házasságon innen és túlhoz hasonlít. Mindenki megcsal mindenkit.
Nyár közepén ismét megvan a karácsonyi hangulatom Az ajándéknak köszönhetően. Ráadásul Mike és Mollyt néznek benne. :D

M_orsi

Fejős Éva: Holiday Nyári történetek, novellák

Igazi nyaralós könyv,rövid és kedves történetekkel.

Szurvivor

Fejős Éva: Holiday Nyári történetek, novellák

Nyári lazításhoz olvastam, kikapcsolt, és mivel jó sok kis történet volt benne, sokáig lekötötte a figyelmem.

Elithia

Fejős Éva: Holiday Nyári történetek, novellák

Nekem ez most nagyon sablonos volt. Az ironore teljesen jellemzo, de most feluletes tortenet kezeles. 1 novella tetszett igazan, ami inkabb krimi, de pl a tanarnos az annyira omlengo volt, annyira tultolt luzervagyokengemnemszeretsenki, aztan megis ott van az alomlovag, akinazonnal beleszeret es kulonben is minden osszejon, ami inkabb Romanaba valo, mint Fejos Evahoz. Lehet, h nem jokor olvastam, nyaron kellene. :(

dynamail

Fejős Éva: Holiday Nyári történetek, novellák

Egész jó ki történetek voltak:-) A legjobban talán az ajándék tetszett. Teljesen rendben lévő kis sztorik voltak nem túlbonyolítva.

eki

Fejős Éva: Holiday Nyári történetek, novellák

nagyon tetszettek! szuper kis novellagyűjtemény ez!