Egy ​nyár Arubán 35 csillagozás

Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Tizenegy ​egykori évfolyamtárs, akik évente egyszer Siófokon jöttek össze két napra. De a tizedik évfordulónak – már jó előre – megadták a módját. András csukott szemmel bökött a térképre.

Aruba.

Aruba??!!

De hát piszok drága. És iszonyú messze van. Messze van Aruba, és távoli már nagyon az a 2013-as fogadalom, meg összetartás…

Tizenketten voltak.

Rudi eltűnt, miután végeztek. Se életjelet nem adott, se a holttestét nem találták meg. Talán életben van.

Ő volt a legokosabb. Bármi lehetséges.

Vajon miattuk tűnt el? Vagy csak egyikük tehet róla?

Egy csapat egykori barát száll fel a repülőre Budapesten, és félve, örömmel – ki-ki másképp – várja a nagy arubai kalandot.

Ahol majd újraépítik a csapatot a homokos tengerparton, a pálmafák árnyékában.

Ahol mindent a helyére tesznek.

Ahol a szálakat kibogozhatják.

Fejős Éva ismét egy paradicsomi szigetre utaztatja el az olvasóit, Arubára, ahol… (tovább)

Erawan, Budapest, 2023
Erawan, Budapest, 2023

dontforgettosmileandread P>!
Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Ízig-vérig nyári regényre vágysz? Ez tetszeni fog!
Fejős Éva új regénye egy egzotikus nyaralásra hív, ez a nyaralás pedig nekem tetszett, igazán jól szórakoztam. Távoli tájra kalauzol és vele együtt csobbanunk fejest a nyárba. Szórakoztató, nagyon könnyed regény, de van benne izgalom is, egy krimi szálon indulunk el.
Mit ajánlok mellé? Friss limonádé, vagy egy koktél és egy hűsítő jégkrém passzol igazán hozzá! Igazi strandolvasmány, lendületes, gyönyörű tájon játszódik, igazán idilli. Idilli lehetne , ha a homokos tengerpart, pálmafák és flamingók rózsaszín ködje fel nem szállna, és nem derülnének ki súlyos titkok a múltból.
Egy évfolyamtalálkozó szervezésébe csöppenünk, egykori csoporttársak, akiket anno tanulmányaik kötöttek össze , újra összefutni készül. Tették ezt eddig is minden évben Siófokon egy rövid időre. Idén azonban, már a jubileumi, tizedik találkozó fog elérkezni, így annak rendje és módja szerint, valami nagyobb horderejű, tíznapos kiruccanás van készülőben.
Egyikőjük találomra választja ki a helyszínt, Karib-tenger déli részén fekvő szigetet, Arubát. Nincs mese, indulás!

A nyaralást beárnyékolja azonban, hogy az eredeti 11-ből csak tíz csoporttárs tud résztvenni a felhőtlennek induló pihenésen. Egyikőjüknek ugyanis, évek óta nyoma veszett. Mi ez, ha nem egy nyomozást elindító mozzanat? Ki tudna nyugodtan pihenni, amikor nem tudni, merre van az egykori jóbarát? Bűnügy bontakozik majd ki előttünk, vagy valami egészen más tárul fel. Ebben a csapatban ki őszinte igazán? Vízválasztó időtöltés lesz. Vár rájuk egy-két meglepetés!

Mire leszáll a gép, megismerjük a szereplőket, minden eltitkolt , vagy épp publikus mozzanatukat. Nagyon sok karakterről beszélünk (én bevallom, jegyzeteltem is közben) , egyenként is sokatmondó csapat, így együtt, pedig igazán őrült egy társaság. „Főszerkesztő, kutyakiképző, 'píáros' , újságíró, regényíró, influenszer, államtitkár, coach, alorvos, osztályvezető … ” és még sorolhatnám a titulusokat.

Elismerés illeti továbbá a könyvet grafikai szempontból is, rendkívül tetszettek a fejezetek, részek közötti rajzok. De már a regényre ránézve is érezhető a tengerparti élet vágya, kinyitva pedig ömlik rád a sós levegő. A part olyan, akár a vaníliás cukor, a tenger halványkéken csillog. Süt róla a nyaralós érzés. Egy karibi álom látvány.

A szituáció egyébként különleges, néhol már-már egészen abszurd is. Én személy szerint sokkal jobban megismertettem volna még Arubát az olvasókkal. Nagyon mai történet, talán kicsit túl modern, szlenges is helyenként, amit így sajátos volt olvasni. De mindenképpen ajánlom, nyári kalandot, szórakozást keresőknek . A nevetés, izgalom garantált.
Na csirió!
Induljon az augusztus!

Lázárné_Csernus_Anikó >!
Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Talán mert nekem is idén van kerek évfordulója az érettségimnek, így az osztálytalálkozó témával abszolút tudtam azonosulni. Persze Fejős hősei nem egy szimpla éttermet választottak, elit osztályhoz méltóan a karibi térséget választották, ott is Arubát. Az egykori tehetséges és kiválasztott kommunikáció szakos hallgatók múltja titkokkal teli, a váltott idősík miatt egyszerre ismerjük meg a szereplők múltjának kapcsolódási pontjait és a jelen nyomozását. Hisz az egyikük rejtélyes körülmények között tűnt el. Miközben gondolatban Arubán szürcsöljük a koktélunkat, etetjük a flamingókat, egy csavart is kapunk a történet végére. Megint érződik, hogy Fejős Éva nem csak képzeletben, hanem a valóságban is bejárta az A-B-C szigetek környékét. Tengerpart, titkok, szerelmek, nyomozás, kell ennél jobb nyárra hangoló könyv?
Köszönöm a recenziós példányt az @Erawan_Könyvkiadónak!

Rebbencs>!
Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Nagyon szeretem ennek a könyvnek a borítóját. Annyira egyben vannak a szívek, nagyon aranyos az egész összkép és nekem nyugalmat is áraszt, nagyon egyben van szerintem. Éppen ezért már mióta először láttam a borítót, akartam olvasni ezt a könyvet, amint bekerült könyvtárba, vettem is ki.
Nos, azért csalódott vagyok. Olvastam már jó könyveket az írónőtől és jó krimiket is. Ez annyira egyik sem volt. Mármint nem túl jó…
Az alapkoncepció egész jó lett volna, egyedi és a helyszín is megkapó. Kriminek gyenge volt viszont, meg túl sok szereplővel operált megint. Nem nagyon tudtam követni ki kicsoda és kivel van, ezen nem segített az elején lévő szereplőbemutatás sem.
A végén kicsit a csavarokat is hiányoltam, az jellemző szokott lenni pedig az írónőre. Túl tömör volt ez a könyv, mert hiába 400 oldal nagybetűvel van nyomtatva keskeny oldalra, így annyira nem egy hosszú történet.
Kár érte, mert tényleg nagyon akartam szerezni, de ez most nem az a történet volt. Na, majd hátha a következő.

Rókagomba>!
Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Eleg nehez volt követni a sok szereplö miatt. Többször lapoztam vissza megnezni, ki kicsoda. A törtenet maga jo volt, szeretem a szerzö könyveit. Izgalmas es csavaros. A helyszin varazslatos. A bortito is nagyon imponalo. Remek strandolvasmany :-)

Szaszanano>!
Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Az írónő újra egy egzotikus helyre vitt minket legalább a könyv lapjain :) A történet végig vitt magával, érdekelt mi lesz belőle, ami lapról lapra bontakozott ki előttünk, de őszintén szólva hiába próbáltam odafigyelni nagyon nehezen tudtam követni a szereplőket és az idősíkokat, néha azt sem tudtam ki van jelen és kiről beszélnek csak. Ezen kívül úgy igazán egyikük sem került hozzám közelebb, de a helyszín és a kíváncsiság győzött :)

Adi_Farago>!
Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Fejős Éva pont eltalálta azt a krimi mennyiséget, ami nekem még pont jó :)
Magát a krimi műfajt nem szeretem könyvben, de ez számomra inkább egy rejtélyes történet volt.
Kikapcsolt, izgalmas volt, érdekelt, hogy mi fog történni, kinek hova fog kifutni a sztorija.
Tetszett az is, hogy a történet nagy része a szereplők által lett elmondva, szeretem az érdekes megközelítéseket.
Számomra ez egy tökéletes könyv nyárra, strandra, parkba, akár egy nap alatt is lehet vele végezni, ha az ember szabadságon van :)
Izgalmas, kicsit rejtélyes, mégis könnyed a stílusa és az írónőtől már megszokhattuk, de egy csodálatos helyszínt is bemutat.

zina_fazekas>!
Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Régebben nagyon szerettem Fejős Évát, de az utolsó két könyv, amit olvastam tőle nem igazán varázsolt el. Az Egy nyár Arubán után kapásból olvastam az Elhitted álmomat és ott kezdett el igazán zavarni, hogy a szereplők mennyire klisések és mennyire egy kaptafára épül fel az összes karakter. Lehet, ha nem olvasom egymás után a két könyvet, akkor kicsit pozitívabb lett volna az élmény. Roppant irritáló, amikor egy regény elején kapunk információkat a szereplőkről, majd utána belecsapunk in medias res, több idősíkban. Nagyrészt e-bookot olvasok és őszintén szólva nem vettem a fáradságot, hogy visszalépjek az elejére, hogy akkor ki – kicsoda..
Ez most valahogy nem az én könyvem volt.

Eperke42>!
Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Újabb nyári Fejős Éva regény, ideális strand olvasmány. Az írónő szokás szerint sok szereplőt mozgat egyszerre, de itt most valahogy nagyon egyszerűen tudtam követni hogy ki kicsoda.
Könnyen, gyorsan olvasható könyv, vidám borítóval.

Kucsi>!
Fejős Éva: Egy nyár Arubán

Csodálatos a borító és a belső mintás lapok. A regény olyan messze áll a krimitől, mint Makó Jeruzsálemtől. Egy semmitmondó, erőtlen történet 400 oldalon. Végülis próbálkozásnak elmegy.