Csak ​egy tánc 58 csillagozás

Fejős Éva: Csak egy tánc

Heléna ​és Ábel – egy nagy szerelem, három gyerek, igazi romantika; számos félreértés és rengeteg vita: egy őrült házasság, amelynek válás a vége. Holfbauer Heléna, a negyvenévesen is kortalan, celebként ünnepelt balerina ma már máshoz, reményei szerint egy megbízhatóbb férfihoz készül feleségül menni. Ábel ugyanis nemtörődöm, bohém szabadúszó újságíró, barátnak tökéletes, társnak csapnivaló.
A népszerű tévés, Kornél a menyasszonyában nemcsak a gyönyörű nőt látja, hanem az ismert balett-táncost és a tehetős hátteret is…
Hofbauerék csopaki panziójában kerül sor az eljegyzésre egy forró júliusi estén, ám a balul sikerült kézfogó után a vőlegény nyomtalanul eltűnik, és a gyanú Ábelre terelődik, aki még csak nem is emlékszik rá, mi történt vele azon az éjszakán. Heléna apja viszont minden férfit gyűlöl, aki a lánya közelébe férkőzik, és hogy Ábel helyzetét nehezítse és tisztára mossa a család nevét, magánnyomozót fogad. Hamarosan híre kelhet, hogy eltűnt a tévés… Ábel… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Erawan, Budapest, 2018
Erawan, Budapest, 2018

Pandalány P>!
Fejős Éva: Csak egy tánc

Jó sok mindent sikerült Fejős Évának belezsúfolnia ebbe a regénybe. Persze a sok karaktert megszokhattuk tőle, nekem ez még belefért, de ennél több karaktert nem tudtam volna már normálisan követni. Házasság felbomlásának feldolgozása, barátság, Balaton, minden volt itt. A stílusa mindig ugyanolyan pörgős, lendületes, élettel teli és ezt szeretem legjobban Éva regényeiben. Hiányzott már, régen olvastam tőle.
Szeretem, hogy csak akkor dolgozik külföldi nevekkel, ha azt a történet valóban megkívánja, és alapvetően a magyar karakterneveket részesíti előnyben. Ezzel valahogy közelebb hozza a történetet az olvasóhoz, főleg, hogy Magyarországon játszódik.

Rebbencs>!

És igeeeen!
Íme, egy Fejős Éva könyv, amire nyugodt szívvel tudom megadni az öt csillagot!
Tavaly határoztam el, hogy addig olvasom a műveit, amíg nem találok egy ilyet és most hogy végre van egy, nem is fogom abba hagyni az olvasást, a következő cél a kitüntetés lesz. :D

Éreztem egyébként, hogy ez tetszeni fog nekem, valószínűleg ezért is vásároltam meg e-könyvben a regényt és nagyon kíváncsi is voltam, mert olvastam azt is, hogy az írónő egyik kedvence ez az írás.
Hát nem csodálom.
Úgy érzem, itt mindenből nagyon eltalálta a mértékeket. Habár sok volt itt is a szereplő, de még a követhető kategóriában, és habár nyomozós volt, mégsem olyan veszettül nagy krimi, de éppen elég izgalmas ahhoz, hogy fenntartsa a figyelemem.
Mondjuk, az biztos, hogy jó időben olvastam, mert rengeteg időm akadt és lám, le is kötött. Nem mindennapi sztori, a szokásos FÉ-stílusban, ami olvasmányos, könnyed.
Tetszett az is, hogy semmit nem erőltetett bele, amit nem kellett és a vége is nagyon jó lett, számomra így kerek. Éva szerintem ért ahhoz, hogyan varrja el a szálakat és ez nálam most is érvényesült.
Összességében nagyon elégedett vagyok és boldog is, hogy belefutottam ebbe a kis könnyed remekbeszabott olvasmányba, és nyugodt szívvel folytathatom Éva életművét. Fix, hogy lesznek gyengepontok, de fel akarom most már fedezni a világát, kíváncsi vagyok, tud-e még ilyen élményt nyújtani!

klaratakacs P>!
Fejős Éva: Csak egy tánc

Több Fejős Éva könyv után – amiket általában kissé fanyalogva olvastam – ez most egy igazán üdítő történet volt. Követhető mennyiségű szereplő, követhető volt az idősíkok váltakozási is. Füred-Csopak ismerős helyszínként köszönt vissza.
Heléna és Ábel, Tánczos Kálmán és Kornél, Dorina és Maja párosai mind hétköznapiak, de érdekesek, a válás, bűnözés, a tinédzserkori problémák mindenkit érintenek. A párbeszédek élnek, a történetnek tényleg lehet több végkifejlete is. A vége (Kornél és Tánczos Kálmán sztorija) kissé birizgálta az igazságérzetem.

Dittta87 P>!
Fejős Éva: Csak egy tánc

Ahogy egyre több Fejős Éva-könyvet olvastam, egyre inkább egysíkúnak éreztem mindet. Ennek ellenére nem volt rossz a történet. Bár ebben sem tetszett az idősíkok össze-vissza ugrálása. De a több szálon futó cselekmény továbbra is tetszik. A legnagyobb bajom a felesleges káromkodásokkal van, ahogy az írónő más könyveiben is.

nagara>!
Fejős Éva: Csak egy tánc

Szeretem Fejős Éva történeteit, s írói stílusát. Könnyed, szórakoztató. Bár voltak a történetben kiszámítható részek, nem zavart, mert azért maradt benne izgalom is.

medizonka>!
Fejős Éva: Csak egy tánc

Könnyed, izgalmakban gazdag történetet feldolgozó, a balatoni táj szépségeit, értékeit hátteréül felvázoló könyv igazi nyári hangulatot áraszt. A cselekmény mindvégig fenntartotta az érdeklődésemet,miközben az idősíkok között váltakozva Füred-Csopak kedvelt helyszíneit járhattam végig gondolatban. Heléna és Ábel történetével párhuzamosan nyomon követhetünk egy múltbeli bűnbanda kisstílű garázdálkodásait követhetjük nyomon, hogy a szálak összeérve megtudjuk hol tartózkodik Kálmán. A mindvégig izgalmas, érdekfeszítő történetet remek jellemábrázolással, néhol humorral is megfűszerezve tálalja az írónő. Remek kis történet ez, mindenképpen tervezem, hogy olvasok még az írónőtől. Magyar vonatkozása miatt örülök, hogy ez volt az első olvasásom tőle.

marilyn_marilyn >!
Fejős Éva: Csak egy tánc

Tényleg Fejős Éva Fun leszek.
Ez a könyve is zseniális. Tetszik a több szereplő szemszögéből megírt történet. Na és a vége!
Csak olvastam és azt sajnáltam, amikor nem tehettem.
Szépen meg tudja csavarni az írónő a szálakat a történeteiben.
Vicces és izgalmas. Szeretem, hogy az írónő nagyon ügyesen egyensúlyozik a komolyabb téma határán.

Fejős Éva: Csak egy tánc

Az a helyzet, hogy azért került fel a várólistámra a könyv, mert Csopakon játszódik. A sors fintora, hogy épp itthon vagyok szabin Balatonfüreden – ami ugye szerepel a könyvben –, plusz Csopak ide egy köpés.
Az időpontok baromira zavartak amíg olvastam és nagyon oda kellett figyelnem, hogy ki-mikor-hova merre. Aztán miután összeállt a kép az egész annyira egyértelmű lett, hogy nem sok érdekes volt a könyvben.
Az ide-oda ugrálás a szempontok közt valóban feldobta a történetet, de voltak olyan részek, amiket nem értem miért kellett beletenni a könyvbe. Tisztára tölteléknek éreztem, amivel csak a leütések száma lett növelve.
Kellemes könyv volt ráadásul éppen ott olvastam, ahol játszódott, de sajnos nem hozta a wow érzést.

minett>!
Fejős Éva: Csak egy tánc

Csopaki vonatkozása miatt olvastam, illetve a nyári hangulata miatt.
Többek között Heléna karaktere nagyon kidolgozatlan és hiteltelen, idegesítő személyiség, de valahogy az egész regényt jól esett olvasni, kikapcsolt.

Pandalány P>!

(..)az egész élete váratlanul egy nagy katyvasznak, összevisszaságnak látszott.

_Katie_ P>!

Az ember negyvenévesen még sok mindent képes megtanulni, ha akarja, vagy ha rákényszerül.

serengeti P>!

– Azt szeretnénk bejelenteni, hogy megkapod a Te vagy a legjobb! műsorvezetését – jelentette be ünnepélyesen Oszi. Kornélnak elakadt a lélegzete. A Te vagy a legjobb! az adó egyik legjobban bereklámozott műsora lesz ősztől. A hírek szerint civilekből fognak profi színpadi előadókat faragni. A csatorna egyik új sorozatának főszereplője is a show-ból fog kikerülni. Civilekből… ő maga utálta az ilyesmit.

_Katie_ P>!

Vannak barátságok, amelyek véget érnek. Addig tartotttak és kész.

_Katie_ P>!

Más szerelmi ügyében mindenki olyan okos, csak a sajátjában hülye

serengeti P>!

Egy hatalmas villámlás megvilágította az egész környéket, az utat is.

Lívia_Mester>!

– Hihetetlen, hogy azt állítod, korrupt meg csaló, és ennek ellenére az EU Parlamentben lehet képviselő. Most ugye ez vicc?
– Baszki, Heléna, te néha tényleg úgy lebegsz a felhők fölött, mint aki bevett valami erős cuccot. Tényleg nem lépsz le a földre? Nem olvasol híreket? Vagy ha olvasol, nem tudod értelmezni őket? Azt hittem, a szövegértés azért a te szakmádban is szükséges.