Csajok ​2. (Csajok 2.) 31 csillagozás

Fejős Éva: Csajok 2.

A ​Csajok története hat évvel később folytatódik. Márk éppen darabokra tört szívvel hazatér Londonból, hogy újra összeterelje a nagy csapatot. Aztán csoda történik, Hanna, Móni, Flóra, Márk és Macska szívmelengető javaslatot kap Móni húszéves lányától, Lilitől: töltsenek el együtt tíz napot egy görög szigeten, ahol Lili idegenvezető, és szerelmes egy „görög istenbe”. Hogy mi lesz a kisgyerekekkel? Márk szerint maradjanak otthon az apákkal, tudják meg, milyen éjfélig fent maradni, pocsolyákban ugrálni, gyorskaján élni – ők pedig elindulnak életük csajos nyaralására.

Egy tengerparti villa várja őket Thassoson, egy hányós éjszaka a welcome drinkként elfogyasztott tsipourótól, két forró nap Santorinin, egyszóval ez maga a felejthetetlen vakáció. Ahol az is kiderül, hogyan alakult az életük, és persze nem maradunk érzelmi hullámvasutazás nélkül sem. Sőt, megfogadják: segítenek Macskának. De vajon megváltoztathatja-e tíz varázslatos nap és egy lelkes baráti csapat valaki életét?… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Erawan, Budapest, 2019
Erawan, Budapest, 2019

Rebbencs>!
Fejős Éva: Csajok 2.

Na, ez már jó volt! Nem tökéletes, de határozottan egy élvezetes olvasmány, amitől pont azt kaptam, amit vártam: kikapcsolódást és nevetést.
Fejős Éva elég megosztó szerző hazánkban és ugyan én még szkeptikus vagyok vele kapcsolatban, mégis érzem, hogy egyre jobban megszeretem a műveit. Kicsit olykor butácskák, vagyis leginkább a szereplők azok és sosem igényelnek nagy gondolkodást, de tudom, ha néhány óra önfeledett szórakozásra vágyom, akkor FÉ-regény kell a kezembe.
Jó volt kicsit jobban megismerni, hogyan alakult az őrült barátnők sorsa és tetszett a regény felépítése is. Miközben haladt a cselekmény, a lányok vissza-visszatekintettek a múltba, ezáltal megtudhattam, mi történt velük.
Fejős Éva olykor hajlamos hajmeresztő dolgokat produkálni, de ettől válik a sajátjává a regény és kifejezetten tetszik a humora is. Mindig van a regényeiben valami kis őrültség, de közben meg annyi helyre utaztat el, hogy jó olvasni róluk.
Nem mondom, hogy nagyon lelkes olvasóvá váltam, de már szinte várom a következő történetet Évától, és mivel van egy rakat, még válogatni is tudok és ki sem fogyok belőlük.

nagara>!
Fejős Éva: Csajok 2.

Szórakoztató, olvasmányos történet, ami igazán kikapcsoló. Bár régen olvastam az első részt, de ez egyáltalán nem volt zavaró.

Fejős Éva: Csajok 2.

Görögország már régóta szerepel az úticéljaim listáján, majd egyszer elutazunk oda a 'kiscsaláddal'. ^^

Egy újabb Fejős Éva könyv, ami rövidre sikeredett. Már a Fejős Éva: Mi sem voltunk angyalok-nál is ezt éreztem. Ami viszont nagyon tetszett, hogy a fejezeteknek címet adott az írónő. A HP óta imádom ezt a stílust. ^^

A könyv visszaemlékezések sorozata, amelyet a nyaralás alatt mesélnek el egymásnak a csajok és Márk. Az időbeli ugrándozásokat most nehezen tudtam követni, nem voltam ráhangolódva.

A kedvenc fejezetem a Kérj, és az univerzum meghálálja! című volt. Célokat tűztek ki maguk elé, és Hanna is elárult egy titkot, amin nagyon meghatódtam. spoiler

Összességében egy könnyed, humoros, nyári olvasmányt kaptam, ami igazán tetszett.

rencsi0325>!
Fejős Éva: Csajok 2.

Fejős Éva az én egyszerű, de nagyszerű, habkönnyű írónőm. A helyszín választása kifogástalan, a földrajzi képleírása gazdag és szemléletes, a szereplői, karakterei kellően változatosak, a történetekben pedig nincsenek ismétlődő fordulatok, mindegyik regénye egy kis utazás, egy doboz bonbon. A Csajok folytatása pont azért jó, amilyen. Képzeljünk el egy három csajból álló barátai társaságot, plusz ráadásként a negyedik barátot, Márkot. Az élet és a történések sűrűjében lavíroznak, valós, mindennapi, életszagú problémákkal. Csacsognak, családot vezetnek, karriert építenek, álmodoznak. Próbálnak boldogok lenni, ki-ki a maga módján.
Több részletet nem lövök le, de azt még ide szúrnám, hogy továbbra is a kedvencem Lujza nagyi, aki ebben a részben is hatalmasat alakít.

Adi_Farago>!
Fejős Éva: Csajok 2.

Nagyon jó volt ennyi idő után a szereplők további életútjairól olvasni :) Az út-és helyszín leírások a szokásos „FejősÉvás” stílusban íródtak, azaz nagyon szépen, odaillően beillesztve a sztorikba, pont annyi részletességgel, ami szükséges, hogy a sztorikról se terelődjön el a figyelem, egy fa leírás se tartson oldalakon át és mégis kellő információt kapjunk az adott környezetről, sajátosságról, kultúráról…szerettem olvasni, kikapcsolt, igazi nyári-nyaralós olvasmány :)

Radics_Végh_Ivett>!
Fejős Éva: Csajok 2.

Kikapcsolódás és nevetés. Sok vicces történet, de valódi drámák is. Jó hogy vannak ilyen barátnők. Görögország igazi felüdülés, mindenki otthon hagyja a családot, csak magukkal és a barátságukkal kell foglalkozniuk. Lujza nagyi egy nagyon nagyon jól kitalált karakter, mindig ott van ahol kell, azt mondja amit kell.

ozoroczy>!
Fejős Éva: Csajok 2.

Thassos. Nyár, csajok. Könnyed nyári olvasmány. Ennyi… megint egy hihetetlen karakter (90 éves néni, aki digitális zseni és sikeres vállalkozó ), egyébként olvasható, de semmi több.

Csigalány>!

Vicces, és szórakoztatót.
A baráti társaság nagyon szórakoztató és sokszínű. Az ő kalandjukról szól, és a helyszín pedig egy gyönyörű görög sziget. De aki viszi a prímet, és mindent, az Lujza nagyi! Nagyon ki van találva. Az ő karaktere nekem nagyon bejön.

Dia20646 P>!
Fejős Éva: Csajok 2.

Könnyed, nyári olvasmány. A szereplők a Csajok című regényből már ismertek, de van új szereplő is, akinek nem sok jelentőséget tulajdonítottam (számomra kihagyható is lett volna), mert sokkal jobban érdekelt, hogy az első kötetből ismert szereplőkkel mi történt az elmúlt években. Megjelent Lujza is, aki viszont most egy kicsit sok volt az üzletelései miatt, elég lett volna, ha megmarad párkapcsolati tanácsadónak.
Összességében ezek a negatívumok ellenére is egy kedves történet a 40 év körüliek mindennapi életéről.

Litta>!
Fejős Éva: Csajok 2.

Bevallom, az első kötet után kicsit félve álltam neki, de úgy voltam vele, hogy azért adok neki egy esélyt, maximum félbehagyom. Nos, ehhez képest azért némileg kellemes csalódás volt. Látszik, hogy a két könyv megírása között eltelt közel 10 év, és Fejős Éva írásmódja ezalatt sokat változott – a jó irányba. Ennek már végre nagyjából regény formája volt, megjelent egy épkézláb cselekmény, sőt, narrációt is is kaptunk. Így már sokkal élvezhetőbb volt az olvasás, és a visszaemlékezős részek is színesítették a történetet.
A karakterek azonban most sem nőttek a szívemhez, továbbra is elég sekélyesek voltak, egyikükkel kapcsolatban sem volt semmiféle érzésem. Kivéve talán Lujza nagyit, ő a szürreális volta ellenére nagyon nagy arc…kár, hogy a való életben nem léteznek (vagyis az én környezetemben biztosan nem) ilyen vagány öreglányok.
Aminek viszont nagyon örültem, azok az útileírások, ezeket nagyon szerettem Éva többi könyvében is, kár, hogy nem kaptunk belőle többet, mondjuk valamelyik szereplő nyavalygása helyett. Ami viszont kiakasztott, az a melegek szexuális életéről szóló részek…. könyörgöm, ezt miért kell??!!
Összességében az „elmegy” kategóriába tartozik, sokkal élvezhetőbb volt a kusza, se-füle-se-farka előzménynél, és a végén korrekt lezárást is kapott. Éva jól tette, hogy ennyivel később írta csak meg. Viszont kedvenc azért így sem lesz, nekem ez már túlságosan a limonádé kategória….azt hiszem a cukiságfaktorom most ki is akadt, egy ideig biztosan nem olvasok Fejős Éva könyvet.
(Ui.: beleolvastam a végén, a Sydney Scott álnéven írt könyv ajánlójába, hát mit ne mondjak, egyáltalán nem fogott meg. Borzalmas katyvasz volt már ez a kis rész is, ja és nem mellesleg a kb. 10 oldalban legalább 3x kerültek szóba a melegek. Így azt hiszem, ez a sorozat nálam felejtős lesz.)

Juca P>!

– Most nézzetek magatokra! Ti vagytok azok, akiket az átlaganyák meg az átlagnők utálnak. Hiszen úgy néztek ki, mint a terhességetek előtt!

Juca P>!

– Szerintem nincs mitől félned. Csak saját magadtól.

Juca P>!

Ez szerelem, vagy ahhoz közeli állapot, és kész.

rencsi0325>!

De ezen a bolygón, ahol élünk, az a helyzet, és még sokáig az is marad, hogy a nőknek kell segíteniük a férfiakat, főleg amikor az érzelmi intelligenciájukat kell használniuk.