Athén, ​végállomás (Ladányi Niki 5.) 35 csillagozás

Fejős Éva: Athén, végállomás

Az ​Örökre Görögbe Athénban ér véget, és a történet újra felpörög. Egy magyar lány és egy albán fiú a görög balett-társulatban: tüzes kaland, amelyről Adél nem tudja eldönteni, hogy igaz szerelem-e, vagy a balettos albán srác valójában kém, és Adél apja után nyomoz…
Mint ahogy Ladányi Niki bolondos magánnyomozó nagyanyja is szimatol, még mindig a titokzatos főügyészhelyettes után, aki Santorinin, egy naplemente forgatásakor elkövetett egy óriási hibát, és erről immár Budapesten is tudnak. A főügyész hatalmas követőtáborral rendelkező influenszer barátnője ezúttal emeli a tétet, és mindenhová kiposztolja kettejüket, azonban előfordulhat, hogy ezzel Tiszai karrierje is odalesz, és ennél súlyosabb következményei is lehetnek a vidám kis posztoknak.
Niki elfogadja a főszerkesztői állást, amit egy női magazin kínál neki, és már az első lapszám készítésekor váratlan meglepetéssel szembesül: a főnöke nem az, akinek látszik, és a váratlanul beáradó hirdetési pénzek forrása… (tovább)

Erawan, Budapest, 2021
Erawan, Budapest, 2021

pinkprincessreads>!
Fejős Éva: Athén, végállomás

Izgalmakkal megfűszerezett utazás a nyárba.

Fejős Éva neve sokatoknak ismerősen csenghet, viszont a saját korosztályomnál szinte még sohasem láttam. Először az írónőről édesanyámtól hallottam, aki az évek során már sok izgalmas kalandon vett részt az írónő könyvei által. Éppen ezért már régóta bennem is munkálkodott a vágy, hogy olvassak tőle, viszont nem éreztem sosem azt, hogy egy adott könyve nekem, 20-as évei kezdetén járó nőnek, lenne való. Ha benned is hasonló kételyek merültek már fel, akkor mindenféleképpen olvass tovább.

Bizony bizony jól látod, hogy ez a történet egy sorozat része, viszont nyugi, úgy is teljesértékű történetet fogsz kapni, ha az előzmény történeteket nem is olvastad.

Sajnos nagyon nehéz az egész történetről bármit is úgy mondani, vagyis jelen esetben leírni, hogy az ne tűnjön spoilernek, de azért mégis beszéljek a történetről is. A regényben végre fény derül Tiszai főügyészhelyettes úr aprócska ballépésére, amit talán örökké titok övezett volna, ha pár kép el nem indítja a lavinát. Szenvedélyes szerelemből sincs hiány a történetben, ugyanis egy albán srác és egy magyar lány között pattogó szikrák mindent lángralobbantanak és még talán fel is égetnek. Mindezek mellett pedig Ladányi Niki is egy nem várt meglepetéssel szembesül újdonsült munkahelyén, ami még a saját magánéletére is hatással lehet. Az egész történet át van itatva megannyi kalanddal, szerethető karakterrel és vicces pillanatokkal. Egyszóval, ez egy tökéletes kikapcsolódás alapanyag.

Negatívumnak mindösszesen csak annyit tudok felsorolni, hogy túl hamar vége lett a történetnek, viszont talán pont ezért alkalmas olyanok számára is, akik csak egy pár órányi, könnyed kikapcsolódásra vágynak.

Igaz erre nem szoktam kitérni külön, viszont ennél a könyvnél meg kell említenem, hogy elképesztő a fizikai megjelenése. Egyrészt nagyon hűen tükrözi a borító a történetet, viszont ami igazán különlegessé teszi, az a meseszép, virágos élfestés. Ez az első élfestett könyvem, viszont biztos vagyok benne, hogy nem az utolsó, hisz elképszerűen szépek tudnak lenni. Végül pedig, mielőtt el nem felejtem, a könyv végén találtok egy virágmagos lapocskát is, amiből egy kis szeretet és gondoskodás által gyönyörű virágaitok is lehetnek.

Szóval mindent összefoglalva, ha egy izgalmas, kalandos kikapcsolódásra vágy, viszont nincs erre feltétlenül túl sok időd, akkor Fejős Éva legújabb történetében nem fogsz csalódni kortól függetlenül sem.

Rebbencs>!
Fejős Éva: Athén, végállomás

Ez a sorozat az, amit Fejős Évától annyira nem tudtam megszeretni. Már az előző rész is zavaros volt nekem, de a céltalan szerintem a legjobb kifejezés és ezt igaznak éreztem erre a kötetre is.
Laza volt, könnyed, de őszintén szólva, nem sok maradt meg belőle. Ha fel kellene idéznem, mi történt az előző kötetben, majd ebben annyira nem tudnám megkülönböztetni őket és annyira elmondani sem, mi volt bennük.
Lehetett vele haladni, ki is kapcsolt, meg minden, de ez most kevés volt. Aztán rájöttem, ez a Ladányi Niki sorozat sem lett túlzottan kedvenc, egyik kötete sem, így örülök, hogy (egyelőre) ennyi volt, próbálkozom inkább mással az írónőtől.

Zsanett>!
Fejős Éva: Athén, végállomás

Izgalmas, humoros tele kalanddal és titkokkal. Egy utazás Görögországba ahol Ladányi Niki és Ilonka hozzák a szokásos formájukat. Ebben a könyvben is több szemszögből ismerhetjük meg a történetet. De hiába a több szemszög mégis élvezhető és a végére össze folynak az események.
Sokat nevettem a két öreg lányon Ilonán és Lujzán. Haláli a ez a két nő.
Kíváncsi vagyok kap-e még folytatást ez a történet?

Csigalány>!
Fejős Éva: Athén, végállomás

Úgy álltam hozzá, hogy ezzel a könyvel elengedjük egymás kezét. Valahogy az utóbbi időben nem kapott el a „fejősévás” beszippantós olvasási élmény. Viszont miután becsuktam a könyvet, már mást gondoltam.
Jöttek a szereplők, a fordulatok, izgalom, rejtély… Tudtam nevetni, és izgulni is. Igazi csajos könyv, könnyed kikapcsolódás, szóval nekem az igazi „fejősévás”.
Ha akar akkor nagyon tud, ezt már többször is bizonyította. Nem hiába van akkora rajongótábora. Viszont amióta saját kiadója van, nekem kicsit keserű a szőlő. Az Örökre Görögbe és az Athén Végállomás még pár évvel ezelőtt csupán egy darab könyv lett volna. Arról nem beszélve, hogy az óriás betűk rendesen megdobják az oldalszámot.
Ezeket leszámítva ez a könyv nekem tetszett.

Dia20646 P>!
Fejős Éva: Athén, végállomás

Ez a rész sem hagy/hagyott mély nyomot bennem. A borító nagyon tetszik és egy izgalmas regényre számítottam. De ugyanaz a csapongó, sokszereplős és felületesen bemutatott kapcsolati-rokoni szálak, mint a korábbi köteteknél.
Egy előre kitalált történetet alaposabban meg lehet írni, mint amelyiknél csak belekezdünk és még a következő oldalon sem tudjuk, mit akarunk írni.
Végülis egyszer el lehet olvasni, de két hónap múlva már nem biztos, hogy tudni fogom, hogy miről szólt.

Krumplicsku>!
Fejős Éva: Athén, végállomás

A könyv meglepett, különösen az előzmény rész után, mert az a Fejős regények sorában a nagy csalódás volt.
Sőt, igazából, ha csak azt nézem, mennyire élveztem, arra tkp. még öt csillagot is adhattam volna, mert ez az a tipikus guilty pleasure, limonádé könyv, ami jól esik, amikor megiszod, de igazából semmi más, mint víz, kis ízesítővel.
Szóval tényleg -semmi irónikus felhanggal- gratulálni tudok, hogy itt gyakorlatilag úgy sikerült ragozni a semmit, hogy az ember lánya falja a sorokat, élvezi De komolyan, valahol a felénél jártam, amikor feltűnt, hogy gyakorlatilag semmivel sem tudok többet, mint az előző regény végén. Kis csalással, mert ugye abban ott volt ennek egy rövid részlete). De ezt a semmit itt olyan élvezetesen tálalták, hogy mint a sósmogyorót, az ember csak eszegette, eszegette és csak mikor abbahagyta jött rá, hogy a semmitől is jól lehet lakni :-D
Szerencsére a történet lezártabb, mint az előzménye, de persze megvan a folytatás lehetősége is (igazi folytatásos nőiregényíró profizmus :-D… mondjuk az ismertető első mondata, hogy Adél albán barátja igazából kicsoda, szerintem a könyv elején került egyáltalán szóba, de ott is csak kicsit felelevenítve az előző könyvben felhozott gyanút -semmivel sem többet mondva, inkább, csak emlékeztetve az olvasót, azt is azért, hogy aztán később se a srác, se a státusza ne kerüljön elő többet…. Ahogy elnézem, hogy igazából mennyit haladtunk pl. annak felderítésében, hogy akkor most Tiszai igazából kicsoda, tényleg látom a még ezer folytatás lehetőségét, mert alig léptünk tovább. Persze, maga hasznára, sőt, akár szórakozására használta a kapcsolatait, hogy megrendszabályozzon valakit [Nikit], de ez nála fakadhat sima nárcizmusból is (hisz a saját, megcáfolhatatlan igazságában, amire neki joga van ráébreszteni másokat, akik nem látják ezt be vagy nem fogadják el, szóval a rossz szándék még nem bizonyosodott be)
Szóval, sokáig nem olvastam FEjős könyveket, mert előítéletes voltam vele, aztán igen és rákaptam, de hamar csalódtam is, most megint kaptam egy nagyon élvezetes nyaralós-strandolós könyvet (az előző csalódás után én is azért vettem mégis ezt kézbe, mert egyszerűen agymosásra volt szükségem: semmi komoly, semmi emésztendő, semmi bonyolult dolog, ahol gondolkodni kell), azaz biztos maradok olvasója Fejősnek, még ha már némileg már óvatosabb is, mint a kezdeti fellelkesedésem után, mert mostanra már tudom, hogy nem minden Fejős könyv jön be nekem igazán (a romantikusabbak pl. kevésbé, pláne, ha kis transzcendens dolgokkal megfűszerezett a történet, pl. mint a Karibi nyár, meg a divatos szingli témák, a Csajok könyvek), szóval oda kell figyelnem mit választok tőle, de még ott se mindig mehetek tutira….

Zuzana_Kepka>!
Fejős Éva: Athén, végállomás

Sokszor indultam neki Fejős Éva könyveinek, de valahogy soha nem sikerült végigolvasni.
Most eldöntöttem, hogy sikerülni fog.
Nem rossz a történet, de nem hiszem, hogy még fogok tőle olvasni. Nekem nem nagyon tetszett, hogy ugrálva van a szereplők között, kis rövid fejezetekben.

Sandra_Pilizota>!
Fejős Éva: Athén, végállomás

+-as, az nálam közepest jelent. Szép a borító. A beltartalom kicsit katyvasz – belekavarodtam a sok névbe. Talán érdemesebb lett volna egy pár szereplőt előtérbe helyezni, emlegetni, és erre építeni a történetet.