Kanga ​Kengi naplója 1 csillagozás

Fejérvári Lorina: Kanga Kengi naplója

Kanga ​Kengi egy átlagos kenguru életét szeretné élni, megvan mindene, hogy ez megvalósuljon. Egy váratlan fordulat azonban a feje tetejére állit mindent. Élete már nem ugyanaz. Családja és legjobb barátja is eltűnik. Vajon ki áll el a rejtélyek mögött? Kengi nyomozni kezd, rengeteg megpróbáltatáson megy keresztül, mire sikerül megfejtenie, hova tűntek a többiek.
Kanga Kengi egy átlagos kenguru életét szeretnél élni, egy váratlan fordulat azonban a feje tetejére állít mindent. Élete már nem ugyanaz. Családja és legjobb barátja is eltűnik. Vajon ki áll a rejtélyek mögött? Kengi nyomozni kezd, ám ezzel az izgalmaknak még koránt sincs vége, a bonyodalom az új füzet, azaz a napló vásárlásával kezdődik. Később döbben rá, hogy egy különleges napló tulajdonosa lett. Kengi legfőbb vágya teljesül, csak ötösöket kap, még a legjobb tanulók is alul maradnak az osztályban. De boldogsága nem tart sokáig, mert osztálytársai és legjobb barátja is elfordul tőle.
A bonyodalom azonban… (tovább)

Minerva, Budapest, 2020
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155637117 · Illusztrálta: Fejérvári Lorina

Nikolett0907 P>!
Fejérvári Lorina: Kanga Kengi naplója

Nehéz most a lelkem, mikor ezeket a sorokat gépelem, mivel tudom, hogy ez a könyv egy nagyon fiatal és alapjaiban tehetséges „írópalánta” munkáját takarja.

Tudtommal a történet első felét még tizenegy évesen kezdte el papírra vetni a kis alkotó és nagyjából tizenhárom évesen fejezte be. Csupán ha csak ebből indulok ki, akkor el kell, hogy ismerjem a fantáziája gazdagságát, a zenei tehetségét. Mert ritka, hogy egy ilyen korú gyermek ilyen sokoldalú legyen. A könyv hátuljában ugyanis egy cd melléklet található, amin az írónő saját szerzeményeit hallgathatja meg az olvasó, mindezt zongorán, saját előadásban.

Ugyanakkor maga a történet esetlen, unalmas és szétesett. Ezt az egész könyvre írom, hiszen az elejétől a végéig szabályosan végig kellett szenvedjem az olvasást. Nem hagyok félbe könyvet és pont ezért nagyon szomorú lettem, hogy ennyire nehezemre esett befejezni a regényt.

A történet fő karaktere: Kanga Kengi, egy kenguru lány, aki egy kissé különcnek számít társaitól. Valahogy túlzottan is álmodozó, nehezen tart lépést a többiekkel és természetesen más különlegessége miatt is a kenguru társadalom peremén létezik. Egy nap egy furcsa eseményre lesz figyelmes, mely elemeiben változtatja meg a kis állat életét. Hogy sikerül e neki megfejtenie a rejtélyt és vajon megtalálja –e az igaz barátságot? Nos, erről nem fogok írni, ha érdekel, olvasd el a könyvet.

Szubjektív meglátásom szerint az alapok, nagyon ígéretesek és úgy az egész világfelépítés is gyermeki szemmel látott és érzékelt képet alkot. A fantáziája az alkotónak gazdag és már most egy bizonyos párhuzam fedezhető fel a való világunk elemei és a fantázia által elképzeltek között. Viszont, amit nem tudok elengedni az a kidolgozás és a stílus. Nagyon gyermeteg és bár éreztem a folyamatos fejlődést, ezt ebben a formában még korainak érzem.

A fent leírtakat tartom, de ettől függetlenül szemmel fogom kísérni az alkotó későbbi munkásságát, és ha lesz alkalmam, szeretnék még tőle olvasni.
Ezért egy bizakodó közepesre értékelem a mostani olvasási élményemet.

Minerva, Budapest, 2020
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155637117 · Illusztrálta: Fejérvári Lorina