Multikulturalizmus 1 csillagozás

Feischmidt Margit (szerk.): Multikulturalizmus

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Osiris, Budapest, 1997
202 oldal · ISBN: 9633792657 · Fordította: Farkas Krisztina

Dénes_Gabriella P>!

Saussure szerint semmilyen értelemben sem vagyunk a nyelvben kifejezett állítások vagy jelentések „szerzői”. A nyelvet csak úgy tudjuk jelentések létrehozására használni, ha a nyelv szabályain és kultúránk jelentésrendszerein belül helyezkedünk el. A nyelv társadalmi és nem egyéni rendszer.

66. oldal, Stuart Hall: A kulturális identitásról

Kapcsolódó szócikkek: jelentés · nyelv
Dénes_Gabriella P>!

A nemzeti kultúrák néha hajlanak arra, hogy visszaállítsák az órát, és visszahátráljanak abba az „elveszett időbe”, amikor a nemzet hatalmas volt, kísértést éreznek, hogy visszaállítsák a múltbeli identitásokat.

71. oldal, Stuart Hall: A kulturális identitásról

Dénes_Gabriella P>!

…az identitás bizonyos idő alatt végbemenő tudat alatti folyamatok során alakul ki, nem születik velünk a tudattal egy időben. Egysége mindig képzeletbeli, „imaginárius”. Sohasem lesz teljes, mindig „folyamatban van”, mindig „alakul”.

65. oldal, Stuart Hall: A kulturális identitásról

Feischmidt Margit (szerk.): Erdély-(de)konstrukciók
Fellegi Borbála: Út a megbékéléshez
Laki Ildikó (szerk.): A fogyatékossággal élő fiatal felnőttek társadalmi integrálódásának esélyei és lehetőségei a mai Magyarországon
Csepeli György: A meg nem gondolt gondolat
Huszár Tibor (szerk.): A magyar értelmiség a 80-as években
Bokor Ágnes: Depriváció és szegénység
Angelusz Róbert: A láthatóság görbe tükrei
Czike Klára – Csizmady Adrienne – Ligeti György – Rózsavölgyi Adél: Minden másképp van
Gombár Csaba – Hankiss Elemér – Lengyel László (szerk.): És mi lesz, ha nem lesz?
Pressing Lajos – Szakács Ferenc: Az MMPI-próba új magyar standardja