Aranyváros ​hercege 32 csillagozás

Fehér Tibor: Aranyváros hercege

Fehér Tibor új regényének hőse az Árpádok egyik legtehetségesebb uralkodója, III. Béla, aki ifjú hercegként kora legfényesebb és legműveltebb császári udvarába, Bizáncba került, ahol Mánuel császár deszpotává avatta, s a leányát is eljegyezte vele. A bizánci uralkodásból később ugyan semmi sem lett, az azonban kétségtelen, hogy Béla ebből az élményből is életre szóló tapasztalatokat merített. A szerző biztos kézzel rajzolja meg a korszak izgalmas eseményeit, a nagy magyar király életének fordulóit, igazolván azt a nézetet, hogy a történelem sokszor jóformán kész regényt szolgáltat az író számára. A cselekmény érdekfeszítő bonyolítása, a sok színes leírás a regényt emlékezetes olvasmánnyá teszi.

Eredeti megjelenés éve: 1978

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek Móra

Móra, Budapest, 1978

nagy_anikó>!
Fehér Tibor: Aranyváros hercege

Ez a könyv is a bizonyítéka, hogy a régi könyvek között valóságos csodákra bukkanhat az olvasó.
III. Béla életével ismerkedhetünk. Ifjú hercegi éveitől, Magyarország királyává koronázásáig.
Érdekesen, olvasmányosan megírt könyv. Szépségről, ármányról, testvéri rivalizálásról, szülői „érdemekről”, nemességről, egyszerű emberekről, magyarokról, görögökről.
Így jó történelmet tanulni vagyis nekem feleleveníteni a valamikor tanultakat.
Régen olvastam ilyen élvezetesen megírt könyvet. Bizonyos, hogy Fehér Tibor könyvei közül lesz még pár olvasásom.

pasztornenagyeva>!
Fehér Tibor: Aranyváros hercege

III.Béla herceget ismerhetjük meg a történetből. Fiatalkori éveit, hogyan képezik az elméjét. Bravúros, hogy milyen észjárása van, hamar átlát a dolgokon.Tudja, hogy mit miért tesznek. A történelmi háttérnek alaposan utána járt az író, alapos kutatást végezhetett. A régi nyelvezet az, ami a legjobban szeretek az ilyen jellegű könyvekben.

eeszter>!
Fehér Tibor: Aranyváros hercege

Valóban gyöngyszemeket lehet találni a Delfin könyvek között. Szerintem épp az ilyen regényekkel lehet a gyerekekkel megszerettetni a történelmet, annyira érdekesen írja le az eseményeket.

Biró_Krisztina>!
Fehér Tibor: Aranyváros hercege

Ez már a sokadik könyv ebből a sorozatból,de megunhatatlan!Csak ne lenne benne az a rengeteg helyesírási hiba,még az elektronikus formában is amit néhol alig lehet értelmezni,még nekem is,pedig nekem az anyanyelvem a magyar!Arra is gondoltam,hogy valaki ezeket a könyveket újra kiadhatná,és a mai szövegszerkesztő rendszerrel nyomtatott könyvek sokkal élvezhetőbbé tennék a műveket.A 5csillagot maga a könyv megérdemli mint irodalmi alkotás!

Rena213>!
Fehér Tibor: Aranyváros hercege

Pontosan jókor olvastam ezt a könyvet. A cím alapján nem emlékeztem, hogy itt a Bizánc és Magyarország közötti kapcsolat ilyen kifejező lesz, de olyan jól illett az eddigi homályos tudásaimhoz. A nyelvezete hozta a könnyebb, ifjúsági könyvekhez illő történetet. A történelmi valóságot szerintem olvasmányosan át tudta adni és érdekes világot és jellemfejlődést figyelhettünk meg. Egyedül talán az anyakirályné személye és személyisége nem tetszett. Egyszerűen nem tudtam elfogadni ezt a hisztériás, agyatlan mantrázást, amiben kifejezte szorult helyzetét, miszerint a fiai közül kellett választania és ez milyen nehéznek bizonyult. Bár tény, hogy nem lett volna muszáj választania, támogathatta volna mindegyik fiát ugyanúgy. Összességében azonban nagyon olvasmányos és érdekes történet.

BBarb>!
Fehér Tibor: Aranyváros hercege

Kellemes csalódás volt ez a könyv. Jó kis ifjúsági regény, a magyar történelmet próbálja megszerettetni a fiatalokkal. Béla szimpatikus főszereplő és tetszett, hogy a végén egy erős kezű királyt kapunk.

Gáborr_Nagy>!
Fehér Tibor: Aranyváros hercege

Nagyon érdekes és izgalmas könyv, tele feszültséggel. Csak az igazi kaland hiányzott belőle. A krónikákból idézett részek uncsik voltak.
A szöveg csak III. Béla fiatalkorával és trónrakerülésének zűrzavaros éveivel foglalkozik. A Wiki alapján még uralkodása alatt megírják a Halotti beszédet és a Gesta Hungarorumot, szentté avatják Lászlót, létrehozza a kancelláriát, és valószínűleg uralkodása alatt egyesítik a koronát, és kerül bele címerünkbe a kettős kereszt. Több elvesztett területet is visszafoglal.

Sünike>!
Fehér Tibor: Aranyváros hercege

Örülök, hogy ráakadtam erre az íróra. Mivel szeretem a történelmi témájú regényeket, meg is rendeltem tőle pár antikvárként még kapható könyvet.
Persze tudom, hogy egy történelmi regény nem tartalmazhatja a hajszálpontos tényeket , de mégiscsak megközelítő képet ad arról a korszakról, melyben játszódik, hiszen az író bizonyára beleásta magát a kor történelmébe, hogy megközelítőleg pontos képet tudjon adni a történtekről. III. Béla kapcsán is rá kellett döbbennem, hogy mennyi minden nem ismert előttem az ő koráról.
Nagyon élveztem a történelmi kirándulást.

Jesper_Olsen>!

Jobb félútról visszatérni, mint rossz helyre megérkezni.

pasztornenagyeva>!

− Isten egyházára és népem számára a törvényt, az igazságot és a békét megtartom, ahogy híveim segítségével és tanácsával tehetem, a papságot tisztelem, és az egyháznak birtokait megvédelmezem. Ugyanerre bírom rá a tisztségviselőket…