Jean-Paul ​Sartre 5 csillagozás

Fehér M. István: Jean-Paul Sartre

A személyiség és a közösség iránti elkötelezettség; irodalom és filozófia mint a világhoz való viszony két – szemléletes-képi és elvont-fogalmi – módja: e pólusokon belül mozog a sartre-i egzisztencializmus, amely mozgékonyságával, az „örök emberi” és az „aktuális napi” kérdések iránti fogékonyságával, vitatható-vitatandó válaszaival együtt is századunk polgári filozófiájának kiemelkedő jelensége. A könyv a sartre-i filozófia főbb gondolatainak kialakulását és fejlődését követi nyomon a kor történelmi-kulturális valóságával szembesítve Sartre filozófiai gondolatainak, politikai állásfoglalásainak ellentmondásos evolúcióját.

Róla szól: Jean-Paul Sartre

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A polgári filozófia a XX. században Kossuth

Kossuth, Budapest, 1980

MrDatalogin>!
Fehér M. István: Jean-Paul Sartre

Nagyon szeretem Fehér M. István könyveit és borzasztóan sajnálom, hogy személyesen nem ismerhettem őt. Ha elmegy a kedvem a filozófiától, mindig tőle olvasok valamit. Ez az egyik kedvenc könyvem tőle, nagyon jól elmagyarázza Sarte filozófiai gondolkodásának a lényegét. 5+ csillag. Imádom. ♥