Harcunk ​Budapestért 2 csillagozás

Fehér Lajos: Harcunk Budapestért

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Zrínyi, Budapest, 1969
134 oldal · puhatáblás
Szikra, Budapest, 1955
120 oldal
Szikra, Budapest, 1946
108 oldal

nadasdit P
Fehér Lajos: Harcunk Budapestért

Izgalmas volt. Megtudtam, hogy ki volt Szir-ék felső kapcsolata, és még milyen csoportok harcoltak Budapesten partizánként. Az is kiderült ki volt az, akiért el kellett menni a komáromi országútra, és Csillik Gábor: Budapesten harcoltunk (http://moly.hu/kiadasok/190971) könyvében csak sejtettük. A végén megismerhetjük a hősök nevét is. A harc az harc, a harcosok, kik az eszméjükért harcolnak, hősök. Éljen Szir!

SteelCurtain
Fehér Lajos: Harcunk Budapestért

A II. világháborúban igen kisszámú magyar fegyveres ellenálló harcolt az országot megszálló német csapatokkal. Ezek egyike volt a könyv szerzője, aki részletesen beszámol a vele összeköttetésben álló valamennyi ellenálló tervezett, és végrehajtott akcióiról. Nem voltak ezek olyan méretű akciók, mint a szovjet és francia, jugoszláv és olasz vagy akár a lengyel és görög partizánok katonailag is jelentős tevékenysége, ám egy régóta mindenbe beletörődő, mindenki előtt hajlongó, nemcsak ellenállásra, de még ellentmondásra is képtelen társadalomban ennek is rendkívüli jelentősége volt.