Szerencsés ​történetek 17 csillagozás

Fehér Klára: Szerencsés történetek Fehér Klára: Szerencsés történetek

„Én nem hagyom magam esténként rémísztgetni – írja a Szerencsés történetek bevezetőjében új könyve keletkezésének körülményeiről a népszerű Fehér Klára. – Elég volt gyermekkoromban a szomszéd nyolcvanéves Ancsa néni, aki estéről estére a kiszúrt szemű Tündér Ilonát hajigálta a feneketlen kútba. Elég volt ifjúságom elsötétítéses és légiriadós világából. Elég volt a frásztörésből, a hörgés és a nyomor szívet szakasztó leírásából. Optimista és derűs írásokra vágyom. Vaskos humorra, happy endre, jókedvű cimborákra, akiket beengedhetek este a szobámba, anélkül hogy ijedten kellene az ágy alá néznem, nincs-e ott tőr és gyilok.
Huszonegy napot töltök így kellemes üdüléssel.
Berendezkedtem önellátásra.
Huszonegy estén én magam mesélek magamnak. Nem halhatatlan történeteket, és nem örökbecsű megírásban. De arra esküszöm, minden történet szerencsésen fog végződni!”

Eredeti megjelenés éve: 1960

Szépirodalmi, Budapest, 1960
136 oldal
Szépirodalmi, Budapest, 1960
134 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Pusztai Pál

pikkupilvi P>!
Fehér Klára: Szerencsés történetek

Kisebb-nagyobb megkönnyebbülésekkel, vicces fordulatokkal végződő novellácskák, tipikus FK-stílusban, amit úgy szeretek, és annyi év után sem unok.

KBCsilla P>!
Fehér Klára: Szerencsés történetek

Balatonudvari-Fövenyes kis könyvcserélős szekrénykéjében találtam, néhány nap alatt másodzor került a kezembe Fehér Klára.
Aranyos, vidám, szórakoztató történetek, szinte pillanatok alatt elolvasható az összes, Pusztai Pál rajzai külön élményt nyújtanak olvasás közben. (lett volna elolvasható szinte pillanatok alatt, ha nem részesítettem volna Medvémet minden újdonságról, amit olvastam. Jókat nevetett ő is)
A legjobban a farkasos történet teszett, szó szerint végigzgultam azt a néhány oldalt, annyira élethűen fogalmazott Fehér Klára.

mokus33>!
Fehér Klára: Szerencsés történetek

Rövid, kedves, vidám kis szösszenetek, amiket Fehér Klárától nagyon szeretek. Szívesen olvastam, még akkor is, ha a legtöbbet már a Szexmozi című összeállításból ismertem.

Adriaticum>!
Fehér Klára: Szerencsés történetek

Igaz, olvasás közben rájöttem, hogy sok sztori a Szexmoziból ismerős. De nem különösebben zavart, Fehér Klárát újraolvasni nem esik nehezemre. Ez egy nagyon kedves és jó hangulatú kötet volt. Jó, hogy vannak (?) – talán inkább voltak olyan írók, akik nem csak nyomasztani akarták az olvasót.
Egyik nagyon megható sztorija a Könyves Kálmán, arra emlékeztem, megmaradt bennem. A három zongorázó kislányon meg jól szórakoztam.
El-elgondolkodtam olvasás közben. Különösen a bevezetőnél – amikor arról ír, hogy mennyi rémségről beszélnek az emberek, és nem bírja hallgatni. Hogy mindenki elmondja a maga betegséges, balesetes és … háborús-bombázásos-légópincés történetét. 1960-ban írta ezt a kötetet. Belegondoltam, hogy akkor ez a felnőtteknek valóban természetes közös téma volt. Eltelt három generáció, és ma már szerencsére nem az. Mennyire jó nekünk.

PuPilla>!
Fehér Klára: Szerencsés történetek

Novelláskötet 21 szerencsés kimenetelű, minden jó ha jó a vége történettel, egyszerű emberekről, egyszerű emberi érzésekről.
Sajnos kb. fele egyezik a Szexmozi című gyűjtemény darabjaival. :(

Bővebben: http://pupillaolvas.freeblog.hu/archives/2010/12/11/Feh…

Sophie_Western>!
Fehér Klára: Szerencsés történetek

Nem egyforma színvonalú a 21 kis írás, de a zöme örökzöld és kedvenc. Már a bevezetőben érezzük azt az egyedi hangot, ami Fehér Klára sajátja, és amiért még mindig létezik rajongótábora, a halála után lassan 3 évtizeddel.

Terka6>!

A naptár minden rokonszenves szentjét közbenjárásra kértem fel.