Ma ​éjjel ne aludj 7 csillagozás

Szépirodalmi, Budapest, 1967
228 oldal

Diosz P
Fehér Klára: Ma éjjel ne aludj

A könyvtári könyvben ceruzával ez szerepel benne: gyerekrégeny (igen, így írták kérem szépen). Na de kérdem én: mitől??
Azon gondolkozom, mit is csillagozzak. Azt a gyomorszorító érzést, ami elfogott olvasás közben, vagy ahogy ezt el tudta érni a szerző, tehát hogy akkor jól írta meg? Nem tudom megidézni miért váltotta ki belőlem ezt a hatást, főleg a második történet – talán a mai eszetlen paragrafusgyártás-dömping miatt ilyen erős ez a rossz szájíz…

bozs
Fehér Klára: Ma éjjel ne aludj

Vannak olyan könyvek, amihez túl egyszerű és túl fiatal vagyok, hát sikerült egy olyat találnom.
Értettem ám a történeteket, de írni semmit nem tudok róla.
A két történet közül az első jobban tetszett. A végére Csongort szívesen agyon is ütöttem volna.
A második nagy tanulsága – legyenek befolyásos barátaink.

TiaRengia I
Fehér Klára: Ma éjjel ne aludj

Nagyon szeretem Fehér Klárát. Szerintem eszméletlenül tehetséges írónő volt. Annak ellenére hogy spoiler, ebben a két kisregényben bemutatta, hogy az átkosban is voltak olyanok, akik érdemtelenül szereztek pénzt/hatalmat/diplomát stb., ergo kapunk egy szép kis társadalomkritikát, rendkívül aprólékos jellemábrázolással, annyira ismerősek voltak a szereplők, hogy néha el is felejtettem, hogy egy fiktív (?) regényt olvasok.
Egyszerűen nem bírtam letenni, na.

LAndi P
Fehér Klára: Ma éjjel ne aludj

Engem a második kisregény, a „Partra szállt egy tengerész” jobban megérintett, mert ez egy ma is nagyon aktuális téma: mi legyen inkább az ember, egy ügyeskedő, a jogszabályokat a maga javára folyamatosan kijátszó „menő csávó” vagy egy becsületes (hülye) lúzer? És vajon van-e a kettő között egy „még becsületes, de azért kicsit élelmes” sáv is? Elgondolkodtató.