Gyilkosság ​a Cápa-öbölben 18 csillagozás

Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Részlet a könyvből: „- Ilyen az élet, pajtás – mondta vigyorogva a fiatal mérnök. – Ezentúl a hajszálrugókat komputer fogja gyártani. Nincs rád szükség. Tom nem tudta felfogni az újabb szerencsétlenséget. – Úgy érti, hogy elbocsátottak? – Valahogy úgy. Ez képtelenség. Ezt nem is lehet Anne-nek megmondani. Tíz évvel ezelőtt, amikor összeházasodtak, Tom Warwick remekül kereső cukrász volt, első segéd a Habcsók Királynál. A Habcsók Király, egy részeges kövér öregasszony, negyven évvel ezelőtt még maga sütötte a habcsókokat, és tálcán árulta a New York-i kikötőben a dokkmunkásoknak, de ebben az időben már harminc emberrel dolgozott, és kilencvenféle ízben készítette a habcsókot, volt mogyoróízű, pisztáciaízű, narancsízű, ánizsos, gyömbéres, és mentolos csók is.”

Eredeti megjelenés éve: 1988

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 13 forintos könyvek Népszava

Népszava, Budapest, 1988
62 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633227089 · Illusztrálta: Brenner György

Tom Warwick

ggizi>!
Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Még nem olvastam eddig a szerzőtől, de határozottan tetszett. Vajon a többi történetét is ilyen finom humorral szövi át, mint ezt itt, vagy azok komolyabbak? Na, majd kiderítem!

Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Jó humorú, kicsit abszurd, meseszerű történet, de borzasztóan frappáns, ötletes befejezést kapott. Annak ellenére, hogy zagyvaságak tűnik, képes volt fenntartani a figyelmem, és iszonyúan kíváncsi voltam mi sül ki az egészből. Elképzelésem nem volt, hogy ekkor fordulat lesz a vége. :)

mdmselle I>!
Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Ez megint egy új oldala Fehér Klárának amit nem ismertem, és remek! De hát mi nem remek, amit Fehér Klára írt? Még olvasnék ilyeneket tőle tucatszám.

kucrek>!
Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Ez de jó kis sztori volt :) Szeretem az írónő stílusát. A csattanó is tökéletes. Nem ragozom tovább.
Színpadon is el tudnám képzelni, majd @bleknajt gondolkodik rajta :)

Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Hát érdekes egy történet. Krimit vártam, szatírát olvastam.
Vagy nem is tudom…. Hiszen volt ebben sok minden, pl. gyilkosság is. De nyomozás már nem. A történet vége is nyitott maradt, hiszen a bűnösök elmenekültek, a leendő áldozatok pedig ott maradtak egy elhagyatott szigeten úgy, hogy senki sem tud róla, hogy ott vannak. Menekülni nem lehet, hiszen a szárazföld messze, hajó vagy csónak nincs, és a környéken csak úgy hemzsegnek a cápák! Mi lesz velük? Nekem egy krimiben minimum ez van: bűntett, nyomozás, elkapják a tettest, esetleg elítélik. Na, ennek csak a felét kaptam.
Ráadásul az egész sztori olyan kicsit gunyorosan, kicsit fricskázva van leírva. Sajnálom, nehéz megfogalmazni, maradjunk annyiban, hogy bár kitalálható volt, de érdekes.

Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Rövidke kis könyvecske, Fehér Klárától nem a megszokott stílusban. Az elején sokáig unatkoztam, nem is értettem igazán, mi értelme van a történetnek. Miért erőltetik annyira azt a regényírást. Ha valaki nem írónak született, nem kell erőltetni és szexel pláne nem lehet ösztönözni, max. egy írózsenit ;)
Ez az idézet viszont roppant jellemző:
„Az élet millió szituációjában millió történet születik, csak össze kell gyűjtenünk.”

A lényeg, hogy a végére valóban odakerült egy csavar, nem mondom, hogy jó lett, de érdekes :)

Etike P>!
Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Hehe. Olyan igazi jó, Fehér Klárás-humoros. Mivel rövidke, nem igazán tudom hosszan méltatni, de ezt is, mint minden Fehér Klárát, olvasni kell :)

Droci>!
Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Bár elég rövidke „mű”, mégis egy új oldala az írónőnek, átszőve tökéletesen humoros fordulatokkal és hatalmas csattanóval. Jó volt egy másik oldalról és egy kevésbé népszerű könyve által megismerni :)

azoltan>!
Fehér Klára: Gyilkosság a Cápa-öbölben

Szórakoztató könyv volt, a sorozat jobb darabjai közé való. A cselekmény lassan bontakozik ki, kissé talán unalmas ezért, túl sokat kell várni az egyébként ésszerű és logikus végkifejletre. A felénél már gondoltam, hogy mi a történet lényege.

tmezo P>!

Jó könyvet, olcsón – Barns and Noble. Kicsit meglepődött, hogy az üzlet kétszer akkora volt, mint a Woolworth áruház. Ezer és ezer polcon könyv és könyv és könyv. Beleszédülve meresztgette a szemét. Hogy ennyi ráérő ember volt a világon, aki ezt mind összeírta!

Kapcsolódó szócikkek: könyv · Tom Warwick
tmezo P>!

Tom az elmúlt tíz esztendőben volt vízvezeték-szerelő és tűzoltó, segédápoló és virágkertész, kutyakozmetikus és helikoptervezető, női szabó és fogtechnikus, fényképész és vasbetonszerelő, nyomdai korrektor és legutóbb finomműszerész. […] Levizsgázott komputerprogramozásból, jelentkezett űrhajósnak, bálnavadásznak, dalárdába (holott tériszonya volt, egy lavór víztől is tengeribeteg lett, és nem volt hangja).

Kapcsolódó szócikkek: Tom Warwick
Bobe0402>!

Ilyen az élet, pajtás, – mondta vigyorogva a fiatal mérnök. – Ezentúl a hajszálrugókat komputer fogja gyártani. Nincs rád szükség.

Bobe0402>!

Ön nem lehet akkora marha, hogy ne tudjon megírni egy filmforgatókönyvet!
De ön nem lehet olyan nagy író, hogy a mi segítségünk nélkül eladja egy filmgyárnak!
Az ön jövendő boldogsága a _Superstar Iskola!!!

tmezo P>!

Aki elad egy almát úgy, hogy nem keresi meg rajta öt alma árát, azt ugyanarra az almafára kell fölakasztani.

Szédültnapraforgó>!

Jönnek a filmsztárok vásárolni, és a sógorom ordít velük. Minek ez magának, maga vénség? Ne fogdossa, nem a szeretője. Nekem ne válogasson, ha nem tetszik, járjon almáért Alaszkába… És a nők imádják, és tódulnak hozzá… A legmenőbb hollywoodi sztárok puszikat adnak neki, és háromszoros áron viszik a szilvát.

Kapcsolódó szócikkek: hollywoodi sztár(ok)
Szédültnapraforgó>!

… az írók nagyon piszok népség, amint sikerük van, otthagyják a feleségüket. Én mondtam, hogy az én Tomom nem olyan, ha ő a világ legnagyobb írója lenne… és tessék, még csak egy ötleted van, még meg sincs írva semmi, és máris kirúgsz…