Gilly, ​a halacska 18 csillagozás

Fehér Klára: Gilly, a halacska Fehér Klára: Gilly, a halacska

Milyen a nyár Korzika szigetén? Hogyan tölti ott szabadságát egy angol, egy francia és egy magyar család? És köztük Gilly, a kedves, vakmerő, rakoncátlan kislány, aki addig úszkál a tengerben, amíg majdnem bajba kerül. De szerencsére ezt is megússza. Erről szól a népszerű írónő kedves hangú, közvetlen humorral megírt története, amely Würtz Ádám rajzaival kerül kiadásra.

Eredeti megjelenés éve: 1975

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra

Ciceró, Budapest, 2007
34 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635396221 · Illusztrálta: Zsoldos Vera
Móra, Budapest, 1975
38 oldal · ISBN: 9631102580 · Illusztrálta: Moldova Zsuzsa

Chöpp >!
Fehér Klára: Gilly, a halacska

Az egyik első könyv, amit életemben először végig elolvastam. Nagyon jó élményeim vannak róla. Hamarosan Juditkámnak is el tudom olvasni. :)

Gáborr_Nagy>!
Fehér Klára: Gilly, a halacska

Egyszerre könnyed és hátborzongató írás. Goethe A Rémkirály versében van ilyen rész, ahogy a fuldokló Gillyt csábítgatják a vízi lények maguk közé. Félelmetes!

katka777>!
Fehér Klára: Gilly, a halacska

Cuki kis történet, kár, hogy nem találkoztam vele gyerekkoromban. :))

lostgab>!
Fehér Klára: Gilly, a halacska

Irtó cuki, még úgy is, hogy 22 éves fejjel olvastam :) :)

Cs_N_Kinga P>!
Fehér Klára: Gilly, a halacska

Nem igazán fogott meg, bár volt üzenete : szót kell fogadni. Ennek ellenére se tudok jót írni erről a könyvecskéről. Nekem olyan semmilyen volt. Nem hiszem, hogy a mai gyerekeket ezzel lehetne az olvasásra kapatni.

Etike P>!
Fehér Klára: Gilly, a halacska

Nicolas bácsi!!! :) Hát ha így kezdődik valami, akkor már csak jó lehet! (nekem is van Nicolas-m, aki ugyan nem bácsi, de akkor is).
Úgy szeretem Fehér Klára írásait. Hogy olyan valóságosan benne van az ember, és végigél vele minden történetet, megelevenedik Gilly, a kis örökmozgó leányka is.