Én ​sose kapok levelet / Lesz nekem egy szigetem / Az indián kertje (Kovács Zsoli 1-3.) 23 csillagozás

Fehér Klára: Én sose kapok levelet / Lesz nekem egy szigetem / Az indián kertje Fehér Klára: Én sose kapok levelet / Lesz nekem egy szigetem / Az indián kertje

Fehér Klára három vidám, immár klasszikussá nemesedett kisregényében Kovács Zsoli életét, kalandjait követhetjük nyomon.
A gyermeki lelket jól ismerő és a kicsinyeket nagyon szerető írónő e három kisregénye az idők folyamán klasszikussá vált. Ha a könyveiből itt-ott a néhány tíz évvel ezelőtti körülmények ki is kandikálnak, mert a társadalmi szituációk megváltoztak, humanista mondanivalójuk és kalandos meseszövésük ma is érvényes.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak Ciceró

Ciceró, Budapest, 2004
240 oldal · ISBN: 9635394659 · Illusztrálta: Demjén Zsuzsa

Csoszi>!
Fehér Klára: Én sose kapok levelet / Lesz nekem egy szigetem / Az indián kertje

Már el is felejtettem, hogy régebben mennyire szerettem Fehér Klára írásait. Ez a kötet három rövid történetet tartalmaz, amelyek főhőse egy budapesti kisfiú, Kovács Zsoli. Közülük, az első, az Én sose kapok levelet című tetszett a legjobban. Nagyon élvezetes volt olvasni a balatoni nyaralásról, olyan békés hangulata volt. Megható volt, hogy Zsoli mi mindent megtett azért, hogy egyszer neki is írjon valaki levelet.

Ciceró, Budapest, 2004
240 oldal · ISBN: 9635394659 · Illusztrálta: Demjén Zsuzsa
Pudlimoly78>!
Fehér Klára: Én sose kapok levelet / Lesz nekem egy szigetem / Az indián kertje

Igazi nyári olvasmány Balatonnal, táborozással, indiánokkal – és egy jó adag nosztalgiával. Kovács Zsoli nagyon szimpatikus kisfiú, és igazán mindig jót akar, csak néha – vagy inkább legtöbbször – balul sülnek el a dolgok. Szerencsére ez még a 20. század, ahol a szomszédok, iskolatársak, boltosok, postások figyeltek egymásra, a gyerekekre, így mindig akad valaki, aki segít a bajba jutott II./A oszt. tanulónak. :) A kedvencem az első rész volt, mert én is imádok levelet kapni – hozzuk vissza ezt a szép szokást, hiszen ahogy a könyv is mutatja, remek dolgok kerekedhetnek ki belőle! És minden kisiskolás olvassa el Kovács Zsoli történeteit!

bozs>!
Fehér Klára: Én sose kapok levelet / Lesz nekem egy szigetem / Az indián kertje

Rájöttem, hogy F. Klára gyermekeknek is jól ír. Burkolva oktatja őket a tiszteletre, türelemre, megbecsülésre, két szóval a megfelelő viselkedésre.
Helyes fiú ez a Zsoli, ő mindig jó szeretne lenni, de valahogy soha nem úgy jönnek ki a lépések és mindig sikerül bajba kevernie saját magát.
Az első kisregény tetszett a legjobban, talán azért mert a Balaton mellett játszódik és mert akkora meglepetés éri a történet végén, hogy még a felnőtt szemem is könnybe lábadt. Csak egy gyerek tud ennyire örülni egy levélnek.

Ranran>!
Fehér Klára: Én sose kapok levelet / Lesz nekem egy szigetem / Az indián kertje

Sok gyerekkönyv elolvasása után úgy érzem, hogy ezek a történetek a maguk valóságával varázslatosak, mert nincs bennük szuperhős, kitalált figura, mégis érdekes olvasmányok. A kedvenc a Lesz nekem egy szigetem, mert nagyon átadja a gyermeki képzelet, a várakozás és az önfeledt játék örömét.

Anna88>!
Fehér Klára: Én sose kapok levelet / Lesz nekem egy szigetem / Az indián kertje

Aranyos könyv. Mivel rég olvastam nem annyira emlékeztem rá de ha bele gondolok, hogy Zsoli mennyire akart egy szigetet. :)

csigahaju>!
Fehér Klára: Én sose kapok levelet / Lesz nekem egy szigetem / Az indián kertje

Jó volt felolvasni a kisfiamnak, sőt egy részét maga olvasta. Az indián kertjén igen jókat derült. Hát hiába, vannak kortalan írások!

Éjfélt üt a toronyóra,
árny borul erdőre, tóra,
ami ma volt, az már tegnap,
ma és holnap most már egy nap,
nincs számunkra lehetetlen,
halljuk parancsodat, szellem.

Hatodik fejezet-Nyávogni azért nem fogunk 212-213. oldal

ZinAjánló P>!

– Most hosszú szavakat fogunk játszani – mondta Gizi néni. – Próbáljatok minél hosszabb szavakat mondani. Tessék.
– Sárgarépa.
– Helyes – bólintott Gizi néni.
– Legfélelmetesebb.
– Köménymagleves.
– Sóska – mondta Kenéz Imrus.
– De Imrus – csóválta a fejét Gizi néni. – Miért volna a sóska hosszú?
– Mert nem szeretem, és mindig azt mondják, hogy hosszú ideig eszem – mondta Imrus, és mindenki nevetett.

Nyolcadik fejezet-Belépőjegy a titkos szigetre 130-131. oldal

ZinAjánló P>!

Egy lift bizonyos mértékig olyan, mint egy űrhajó. Gombok vannak benne meg villany meg vészcsengő. És az ember olyan ritkán marad egyedül a liftben. Mindenesetre ki kell használni. Mondjuk a harmadik emelet a Föld, a negyedik a Hold, a földszint a Nap, a padlás a Vénusz, és csak le kell nyomni a gombokat, és az egész óriási szerkezet oda száguld, ahova akarja az ember.

Utazás az őrült liften 99. oldal