Akikről ​a mesék szólnak 2 csillagozás

Népszerű mesék csodálatos szereplői és varázslatos tárgyai
Fedina Lídia: Akikről a mesék szólnak

A mesék színes, izgalmas világa felnőttként is számtalanszor megidézi gyermekkorom emlékeit.
Gondolom, így van ezzel más is, különösképpen ha esténként gyermeke ágya mellett meséli a varázslatos történeteket.
Mivel a meseirodalom különleges világában nehéz eligazodni a mesehősök, boszorkányok, mágusok, entek, óriások, tündérek és varázslatos tárgyak sokasága között, összegyűjtöttem és rendszereztem a zömében klasszikus európai meseirodalom szereplőit, akiket betűrendben mutat be a könyv az illusztrátor gyönyörű grafikáinak kíséretében.

Akikről a mesék szólnak című könyvemet elsősorban azoknak a gyakorló szülőknek, pedagógusoknak ajánlom, akik nem csak a mesékről,hanem a mesék szereplőiről is szívesen elmagyaráznak mindent az érdeklődő gyermekeknek…

Fedina Lídia

Csodaország, Budapest, 2002
136 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639180297 · Illusztrálta: Garisa H. Zsolt

Uzsonna >!
Fedina Lídia: Akikről a mesék szólnak

Fedina Lídia: Akikről a mesék szólnak Népszerű mesék csodálatos szereplői és varázslatos tárgyai

Nagyon jó kiindulópont a könyv a meseszereplők megismeréséhez. Rendszerbe foglalja azok külső és belső tulajdonságait és felsorol pár művet, amelyben szerepelnek az adott lények.
Sokszor használtam már és valószínű fogom is, hacsak ki nem adnak egy bővített, aktualizált kiadást.