Fedezzük ​fel Európát! 2 csillagozás

Fedezzük fel Európát! Fedezzük fel Európát!

Európa: gyönyörű földrész lenyűgöző történelemmel. Innen származik a világ számos híres tudósa, feltalálója, művésze és zeneszerzője, valamint számos népszerű humoristája és sikeres sportolója.
Századokon keresztül Európát háborúskodás és széthúzás jellemezte. De az elmúlt mintegy 50 évben ennek az öreg földrésznek az országai között végre megteremtődött a béke, a barátság és az egység, és céljukká vált, hogy egy jobb Európáért és egy jobb világért munkálkodjanak.
E gyerekeknek (kb. 9–12 éveseknek) szánt könyv egyszerűen és jól érthetően meséli el Európa történetét. Érdekes tényeivel és színes ábráival élénk áttekintést nyújt Európáról, és röviden elmagyarázza, hogy mi is az Európai Unió, és hogyan működik.
Minden fejezetből link vezet egy online kvízhez (europa.eu/europago/explore/), és játékok is találhatók az „Europa Go” weboldalon (europa.eu/europago/welcome.jsp).
Jó szórakozást a felfedezéshez!

Európai Unió, Luxembourg, 2014
44 oldal · ISBN: 9789279329326 · Illusztrálta: Birte Cordes, Ronald Köhler

Brigi007>!
Fedezzük fel Európát!

Nagyon meglepett ez a könyv, nem számítottam rá, hogy ilyen egyszerű lesz, gyerekek számára tökéletesen érthető. Mindenre kiterjedő, sok információt közlő, de nincsenek benne felesleges dolgok. Egy ilyen kiadványból nagyon jól lehet tájékoztatni a gyerekeket a világ dolgairól :)