Téged ​akarlak (A felhők fölött 3 méterrel 2.) 55 csillagozás

Federico Moccia: Téged akarlak

„Hát ​itt vagyok. Visszatértem. Róma. Fiumicino, hogy pontos legyek. A kijárat felé tartok. Kilépek az üvegajtón, és az utcára jutok. Előttem taxik sorakoznak. De abban a pillanatban valami furcsa érzés fog el. Mintha valaki figyelne. Hirtelen megfordulok. Semmi. Nincs rosszabb, mint amikor vársz valamit… De nem történik semmi.”
Egy kérdéssel búcsúztunk Steptől: „Visszajutok-e valaha oda, ahol kizárólag a szerelmesek élnek, három méterrel a felhők fölé?” És a válasz hamarosan megérkezik. Ugyanis semelyik történet sem ér valójában véget. És néha úgy folytatódik, ahogyan sosem képzelted volna. Step elutazott, és hazatérni készül. Rájön, hogy soha semmi sem ugyanolyan, mint ahogyan magad mögött hagytad. Vagy jobban mondva, ahogyan emlékszel rá. Minden megváltozik és felfedi igazi arcát. Step megtanulja, hogy a szerelemben nem mindig tudjuk, mit is akarunk valójában. Még akkor sem, amikor annyira magabiztosnak gondoljuk magunkat.
Federico Moccia közvetlen és határozott… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

Ciceró, Budapest, 2017
566 oldal · ISBN: 9789634320487 · Fordította: Szabó Anita
Ciceró, Budapest, 2017
566 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634320463 · Fordította: Szabó Anita

Stefano (Step) Mancini

Federico Moccia: Téged akarlak

Kicsit értetlenül állok a trilógia alacsony százalékai előtt, mert nekem az eddigi két rész tetszett. Lehet, hogy kicsit elcsépelt, klisés, vagy nyálas, de számomra pont ez az a könyv, aminek megengedem, hogy olyan legyen, amilyen. Kellett a lelkemnek ez a mámoros, cukorszirupos történet. De lehet, hogy azért is vagyok ennyire elfogult, mert amikor Step-ről van szó, előttem mindig Mario Casas jelenik meg és azért na, neki nehéz nemet mondanom.
Emelem a kalapom az író előtt. Azért valljuk be, él bennünk egy sztereotípia arról, hogy a nők romantikusabb alkatok a férfiaknál. Ezt a romantikus könyvet pedig egy férfi írta, aki kerülte a testiség részletes leírását, sokkal jobban fókuszált az érzelmekre, a romantikára és a lágyságra, nagyon tetszett, ahogy írt.
Mindemellett nekem az is nagyon tetszik, hogy több szereplő életét is bemutatja a történet. Van a két főszereplőnk, aztán egy következő fejezetben már valaki másról olvashatunk, az éppen aktuális terveiről, a gondolatairól, cselekedeteiről, a hibáiról. Ez teszi fel nálam a pontot az i-re. Nem lesz ettől a történet túl egyhangú vagy unalmas, valami mindig feldobja a sztorit, vagy éppen az idegeinkkel játszik. Bevallom, sokszor jobban érdekelt, hogy mi lesz Claudióval, vagy éppen Daniela-val, mint Step-el. Zseniális húzás volt.
A másik dolog, amit szeretnék kiemelni, mert szintén nagyon tetszett, azok a visszaemlékezések. Ezek által kicsit feleleveníthettük az előző könyv tartalmát, emlékeztetőül szolgáltak számunkra. Azt hiszem, azt nem kell ecsetelnem, hogy Step mennyire az álompasim. Ginnel viszont nem nagyon tudtam megbarátkozni, nem nyert meg. Belőle valami érdekesség, furcsaság sugárzott és rettentően zavart az is, hogy ő nem Babi. Aranyos párt alkottak, kalandos történetük volt, de valamiért nem tudott a szívemhez nőni. Majd ekkor érkezett a második arculcsapás, mikor az az érzésem támadt, hogy Babi egész lénye csak egy illúzió volt, valami csinált dolog. Lehet, hogy ezt sem szép leírni, de nekem az újabb spoiler a szomorúsága és komolysága mellett is kicsit erőltetett, elcsépelt volt.
Váratlan, sorsdöntő fordulatokat tartogatott számomra a könyvecske, ugyanis semmi sem az, aminek látszik. Elgondolkodtatott, hogy valójában ki a boldog ebben a történetben, kinek mi a célja és kivel mi lesz? Ezekre a kérdésekre még mindig nem kaptam választ, de még a történetnek sincs vége.

Viviana97>!
Federico Moccia: Téged akarlak

Ez a rész talán még az elsőnél is jobban tetszett, mondjuk ezen annyira nem csodálkoztam, hiszen a filmváltozatát is jobban szerettem. Gin sokkal szimpatikusabb lány, mint Babi, bár ami a könyv vége felé kiderült róla, az elég fura..
Na mindegy, ez a könyv sem hibátlan, mint ahogy az első rész, de túl elfogult vagyok ezzel a történettel kapcsolatban, szóval ezért is nem voltam képes 5 csillagnál kevesebbet adni.

Step az új-régi kedvenc rosszfiúm, örültem, hogy ebben a részben azért felnőtt, persze valamiben nem változott.
Kíváncsi leszek, mit tartogat a harmadik rész.

Kala>!
Federico Moccia: Téged akarlak

Jobban tetszett a könyvnek a stílusa, mint első részben.
A filmhez képest viszont voltak számomra unalmas, felesleges részek.
Step karaktere nem változott, igaz érettebb lett és ez érezhető volt, ami egyáltalán nem negatívum.
Gin szimpatikusabb volt mint a Babi, pörgős, vagány lány szerintem jobban illett Stephez.
Nagyon kíváncsi vagyok hogyan fog záródni a trilógia.

gybarbii >!
Federico Moccia: Téged akarlak

A filmeket már ismertem és nagyon szerettem, ezért is döntöttem úgy, hogy a könyvekre is sort kerítek. Az első könyv ugyanúgy elvarázsolt, mint maga a film, de ezzel a második résszel már nehezebben boldogultam…
A cselekmény már ismerős volt a film miatt, bár az első részhez hasonlóan itt is több változtatás történt, amelyek szerintem néhol a történet előnyére váltak. Gin nagyon szerethető figura (bár a filmbéli karakter nekem jobban bejött), Step sokat változott, de közben mégsem… (örülök, hogy kibékült az anyukájával, csak bár ne ilyen körülmények között kellett volna…) És hát újra találkoztunk Babival is, őt korábban sem tudtam megkedvelni, most pedig csak még unszimpatikusabbá vált számomra…
Egy kicsit megdöbbentett az a Róma, az a légkör, amit Moccia tálalt nekünk. Ez a sok erőszak, a szexista megnyilvánulások, 2006-ban tényleg minden erről szólt az olasz fővárosban?! Persze nyilván az első részben már megismerhettük Step múltját és habitusát, de még így is soknak éreztem egy kicsit… (és most nem csak Step viselkedésére gondolok!)
Összességében egy kicsit csalódtam a könyvben, a hangulata most nem varázsolt el annyira, de az utolsó oldalak annyira figyelemfelkeltőek voltak, hogy muszáj lesz sort keríteni a befejező részre is valamikor…

KMReni P>!
Federico Moccia: Téged akarlak

Az első részt még évekkel ezelőtt olvastam, és most elém sodródott a folytatás, gondoltam elolvasom, az elsővel kapcsolatban jó emlékeim vannak, de lehet csak nem jól emlékszem mert ez a könyv nagyon uncsi volt :(
Olyan semmit mondó. Túl hosszú, túl kevés történéssel. Úgy éreztem ezt elég lett volna 80-100 oldalban is elmondani, mert nem egy nagy durranás.
Ami tetszett benne az Róma volt, szeretek városokról olvasni, bejárni és a szereplők szemén át látni az ottani életet.
Sajnos csalódtam, többre számítottam.

sztinus>!
Federico Moccia: Téged akarlak

Jobban tetszett, mint az első rész.
Azért hű, de benne van az olasz temperamentum.. nehéz lehet velük èlni.

Renáta_Hunya>!
Federico Moccia: Téged akarlak

Tökéletes folytatás. Gin nekem nagyon a szívemhez nőtt és Steppel való kapcsolata, szöges ellentéte Step Babival való kapcsolatával. Én nekem talán ez a kapcsolat jobban tetszett egy picivel. Az ő kapcsolatuk abszolút nem habos babos és komolyabb is. Kíváncsian kezdek neki az utolsó kötetnek, habár már egyszer olvastam.

vörös_áfonya>!
Federico Moccia: Téged akarlak

Gin szimpatikusabb, mint ez az új Babi, mert nekem a tini Babival nem volt különösebb problémám. Mára viszont ő is megváltozott, én sem tudom megfelelően körülírni. Gin vagány olasz csaj, aki végig Stepre pályázott, amitől úgy éreztem, hogy azalatt a két év alatt ő csak idealizálta Stepet és a várva várt kapcsolatukat.
Viszont én mindig is Babinak szurkoltam, és ez nem változik. Stepnek Babival kell lennie.
Az író változatosan, művészien fogalmazta meg Step gondolatait. Néhol a munkáról szóló részeket muszáj volt átugornom, különben azt éreztem, egy helyben ácsorgok már ezer éve.

Judy22>!
Federico Moccia: Téged akarlak

Az első rész után a második is összetörte a szívem.
Romantika mesterfokon. Volt pár apróság, ami viszont nem jött be, mint ahogy az első kötetnél is.

Adrienn_Bodnár P>!
Federico Moccia: Téged akarlak

Ez a kötet jobban tetszett, mint az első, de szerintem itt van az, hogy a film jobban tetszett mint a könyv. Gin szimpatikusabb volt, de Step még mindig olyan unalmas karakter nekem.
A könyv is unalmas volt egy kicsit számomra, de nem volt rossz.

Nórcsy08>!

„Hány kar ölelt téged, hogy azzá válj, aki most vagy?"

Nórcsy08>!

Ami az egyik pillanatban annyira tökéletesnek tűnik, idővel már lehet, hogy nem lesz ugyanaz. Talán rájövünk, hogy nem is volt olyan tökéletes, és még ha el is veszítjük, nem azt jelenti, hogy nem találhatjuk meg újra vagy nem találhatunk egyenesen jobbat.

Nórcsy08>!

„A gyenge embernek döntés előtt kételyei vannak. Az erős embernek csak utána."

Nórcsy08>!

Nevetünk. Majd folytatjuk tovább a hülyülést, a dumálást anélkül, hogy tudnánk, miről is beszélünk és miért. Aztán megegyezünk, hogy lerakjuk, és megígérjük egymásnak, hogy másnap beszélünk. Teljesen fölösleges ígéret. Úgyis megtesszük. Amikor ennyi időt vesztegetsz el a telefonálgatásra, amikor úgy telnek a percek, hogy észre sem veszed, amikor a szavaknak nincs értelmük, amikor az az érzésed támad, hogy ha valaki hallgatna titeket, azt hinné, megőrültél, amikor egyikőtök sem akarja letenni, és miután végül letette, ellenőrzöd, vajon tényleg letette-e, akkor elvesztél. Jobban mondva, szerelmes vagy. Ami tulajdonképpen ugyanaz…

Nórcsy08>!

– Ahogy Pollo mondaná, tőlem aztán Hamupipőke bekaphatja!

Nórcsy08>!

A túl sok dicséret szinte mindig egy elhibázott döntést hivatott igazolni.

Nórcsy08>!

Elég egy pillanat, és az ember elveszett. Ha csak szexelsz valakivel, a régi szerelem rögtön megtalál. És nem kopogtat, csak hirtelen belép, udvariatlanul és mégis szépen, amilyen csak egy elmúlt szerelem lehet.

Nórcsy08>!

Sacha Guitry egyik mondása jut eszembe: „Vannak emberek, akik csak beszélnek, beszélnek… amíg nem akad valami mondanivalójuk".

Ninovics>!

Nincs rosszabb, mint amikor vársz valamit… De nem történik semmi.

Nórcsy08>!

Ezek a furcsa véletlenek, egy dal a megfelelő pillanatban, egy autóban, ami nem a tiéd, egy sötét úton, ahol nincs forgalom, előtted a végtelen, melletted egy lány. Aki ráadásul gyönyörű.

A felhők fölött 3 méterrel sorozat · Összehasonlítás