Tibet ​lánya 17 csillagozás

Federica De Cesco: Tibet lánya

Egykoron ​hatalmas, megközelíthetetlen birodalom, ma függetlenségétől megfosztott tartománya egy másik országnak. A szétszórt, megnyomorított nép történelme egyéni sorsokban él tovább.

A könyvben egy tibeti menekült orvosnő meséli el családja és népe hétköznapi életét, tragédiáját.
Tara, a Svájcban élő tibeti emigráns nem tud ellenállni a múlt kísértésének, visszatér egykori hazájába, Tibetbe, hogy felkutassa menekülés közben elvesztett ikertestvérét és annak leányát. Döntése meghozatalakor még nem sejti, hogy élete, szabadságról alkotott véleménye gyökeresen megváltozik, és a nagy szerelem is itt vár rá. Veszélyes vállalkozása egy izgalmas, az európai ember számára elképzelhetetlenül nehéz és küzdelmes világba vezet el bennünket.
Az írónő túllép a nyugati kultúra Tibettel kapcsolatos szemléletén. Egy szerelmi háromszög tükrében mutatja be a „felhők országa” népének nélkülözését, harcát, a szabadság kivívásába vetett hitét. Próbálja megfejteni annak az erőnek a… (tovább)

Trivium, Budapest, 2009
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639711518 · Fordította: Kóbor Márta

kratas P>!
Federica De Cesco: Tibet lánya

Valahogy többet vártam a történettől. Pölö egy kis rendezettséget… a szerző belekapott mindenbe, amitől szerinte izgalmas lehet egy történet és így kaptam egy túlgondolt katyvaszt. Már értem, hogy miért volt ajándék a rendelésem mellé :)

Federica De Cesco: Tibet lánya

Tetszett nekem nagyon ez a könyv. Betekintést kaptam a buddhizmus világába, egy más világ kultúrájába. Tibetben történt szörnyűségét, mint sok mindent a világban soha nem fogom megérteni. Egy ember, hogy ítélkezhet más ember élete felett.

Szédültnapraforgó>!

Vannak különleges kisugárzással rendelkező emberek, taszítóak és mégis vonzóak, magukkal ragadnak.

szuzii>!

Elgondolkodva kortyolt egyet a teájából.
– Korunk, amelyben élünk, egyre inkább a múltunk ellen dolgozik. Pedig az emberek talán még soha nem sóvárogtak annyira az élet értelmének megtalálására, mint napjainkban. De fogalmuk sincs, hogy hol lehetnének rá a boldogságra.

Kapcsolódó szócikkek: az élet értelme
szuzii>!

A buddhizmusban a halál nem azonos a végérvényes elmúlással, csupán a következő reinkarnáció kapuja. A halál az élet láncolatát nem szakítja félbe, ami mindenki számára vigaszt nyújt.

Szédültnapraforgó>!

Azok az emberek tartoznak össze, akik közösen álltak ki egy veszélyt és azon keresztül felmérhették a kapcsolatuk értékét…

Szédültnapraforgó>!

Mik vagyunk mi a hegyekhez képest? Csupán emberek, az életünk gyorsan elmúlik. Parányi teremtmények, akiknek az élete kis örömökben és jelentéktelen fájdalmakban merül ki.

Szédültnapraforgó>!

– Szeretem a régimódi embereket.
– Gyakorlatiasabbak és önállóbbak, mint a gyerekeik. És őszintén szólva, okosabbak is. Mindent jól csinálnak, tudják, hogyan kell élni és jól élni.

Szédültnapraforgó>!

A nyugalom olyan, mint a sír. Ott szunnyad a mélyén a semmi iránti vágyakozás.

Szédültnapraforgó>!

– Figyeljen ide, politikai síkon minden úgy zajlik a világban, mint a homokozóban. A gyerekek összevesznek a lapáton és a vödrön. Így kezdődik, aztán rakétákkal és tankokkal folytatódik, de egy és ugyanaz a metódus, nem igaz? Az emberek uralmuk alá akarják hajtani a világot, uralkodni akarnak fölötte, betemetik a völgyeket, gátakat építenek, elhordják a hegyeket. Már nem akarnak a természet részeként élni. De a természet korlátok közé szorít bennünket, és övé a végső győzelem.

Szédültnapraforgó>!

Az énekszó valahogy összehozza az embereket. Különleges közösség jön létre köztük. Ezer emlék is megfér egy énekben, ettől olyan titokzatos. Nem tudom megmondani, hogy miből fakad mindez, de egyszerűen így van.

Szédültnapraforgó>!

Azt hiszem, meg kell tanulnunk az állatokat megérteni. Minden állat egyedi tulajdonságokkal rendelkezik, mint ahogy mi, emberek is.