Görög ​mítoszok 14 csillagozás

Az ősi Görögország hősei és istenei
Federica Bernardo: Görög mítoszok

Héraklész feladatai, Médeia fortélyai, Ikarosz zuhanása, Athéné születése… Egy csokorra való időtlen történet a kultúránk alapját képező görög mitológiából.

Félelmet nem ismerő hősök, legendás teremtmények, különleges környezet; ez teszi halhatatlanná azokat a mítoszokat, amelyekkel e gyönyörűen illusztrált kötet lapjain találkozhatunk. A kötetben található huszonkét történet a világirodalom legizgalmasabb és legelbűvölőbb kalandjaiba repít minket. Mindezek mellé részletes függelék társul számtalan térképpel, névjeggyel és informatív ábrával, hogy az olvasók minden korosztálya örömét lelhesse a görög mítoszok kimeríthetetlen világában.

Alexandra, Pécs, 2019
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634476092 · Illusztrálta: Fabio Mancini

caledonia_konyvvara P>!

Federica Bernardo: Görög mítoszok Az ősi Görögország hősei és istenei

"…a könyvet azonnal megszereztem, amint megérkezett a nagykereskedelmi raktárunkba, majd hazafele aranyérmet nyertem „mázsás súlycipelés” versenyszámában, míg olvasás közben szert tettem a „bicepszeket és virgácsujjakat masszívan erősítő”, valamint a „muszklisodási tanfolyamot” sikeresen elvégző rangos-neves díjakra… XDXD

Viccet félretéve, a könyv – a maga 352 oldalával – hihetetlenül nehéz kötet, melynek olvasása erős karokat kíván, azonban minden fillért és harci tornát megér…! ;)

A kötet 22 ismert és kevésbé ismert – attól függően, az olvasó mennyire jártas a mitológiában – történetet tartalmaz a görög mitológia szerteágazó és lenyűgöző világából, melyeket gyönyörű, egész oldalas és apróbb illusztrációk – vegyesen – varázsolnak teljessé.

Csodálatos történetek, melyek az ezredik olvasatban sem okoznak csalódást, és gyengéden simogatják a görög mitológia szerelmeseinek lelkét…

A Görög mítoszok a 2019-es év egyik legnagyobb kedvence lett nálam, melyet bátran ajánlok a görög mitológia és a mesék szerelmeseinek! A kötet a minőségi tartalmával és a gyönyörű illusztrációval garantáltan nem fog csalódást okozni olvasójának… ;)"

Bővebben:

Letti>!

Federica Bernardo: Görög mítoszok Az ősi Görögország hősei és istenei

A könyvet az írónő eredetileg gyermekeknek szánta, ez meg is látszik rajta. Persze ez nem jelenti azt, hogy az idősebbek nem olvashatják el, csak érezhetően „lazább” a mesélés, rövidebben, egyszerűbben vannak megfogalmazva a történetek.

Nagyon tetszettek az illusztrációk, sokszor még jobban nézett ki, hogy nem egy, hanem két oldalasok voltak. Viszont volt, hogy az illusztráció nem pont ott volt, ahol a történetben mesélték, hanem 1-2 oldallal később, ez nem annyira volt a helyén.

Összességében, jó volt olvasni, mert sok mindent megtudtam a görög mitológiával kapcsolatban, amiről nem igazán tudtam előtte, vagy valahol csak a történet rémlett, a szereplők nem, és ez most tisztázódott. Csak úgy olvasni újra nem fogom, de ha valaminek utána akarnék nézni, akkor biztosan hasznos lesz még, hogy kéznél van ez a könyv. :)

tilia_tomentosa >!

Federica Bernardo: Görög mítoszok Az ősi Görögország hősei és istenei

Gyönyörű kötet a görög mitológia szerelmeseinek. Gyerekeimnek vettem ezt a könyvet, de én is beleszerettem, miközben nekik olvastam fel belőlük.

Emotion_Revolution I>!

Federica Bernardo: Görög mítoszok Az ősi Görögország hősei és istenei

Vegyes érzéseim vannak a kötettel kapcsolatban.

Könnyen lehetett vele haladni, hiába hatalmas példány, hiába 350+ oldal, nem tagadom. Jó kis olvasmány, DE nem nekem/nem az én korosztályomnak vagy nálam idősebbeknek. Nem azt mondom, hogy nem élvezhető, mert az, csak szimplán ez szerintem inkább egy gyerekeknek készített könyv. Hatalmas betűk, néha mindkét oldalt befoglaló képekkel. Amik mellesleg szépek, de néhol pontatlanok (ha azt írjátok le, hogy az Erinnüszöknek a hajuk helyett kígyók voltak, akkor a rajzokon ez miért nem látszik?; de ez csak egy példa).

Ha már pontatlanság. A könyv gyenge pontja, hogy ahogy haladtam a vége felé, egyre többször tűnt fel, hogy szinte maguk ellen beszélnek információk.
Például egyik pillanatban Atlasz még az égboltot tartja a vállain, egy másik történetben viszont már az egész Földet (azt hiszem Héraklész történetében jelenik meg ez az eset, ami ráadásul nem is igaz).
Aztán, hogy mondjak még példát, a jegyzetek részben teljesen más utóélete van Pegazusnak, mint Perszeusz történetében.
És a többi.

Illetve, mivel 22 történetet zsúfoltak bele ebbe a 300 oldalba (utána már csak kiegészítő információ vannak főleg), ezért a mítoszokat nyilvánvalóan nem lehetett kifejteni bővebben. (Igen, tudom, még így is jutott egy-egy történetre 10-15 oldal, de mivel hatalmas betűkkel van írva és tele van rajzokkal a könyv, ezért képtelenség minden részletre kitérve leírni benne a mindent.)

Persze eszem ágában sincs senkit sem elijeszteni a kötettől, távol álljon tőlem, csak én inkább ajánlanám ezt a kötetet gyerekeknek, semmint felnőtteknek.

Összegezve: annyi „hiba” nem volt benne, azokat is inkább a vége felé vettem észre; de jó olvasmány volt azért, lehet később még bele-bele nézek majd pár infóért/történetért (hogy aztán utánuk nézzek rendesen neten). :)

Szörnyii >!

Federica Bernardo: Görög mítoszok Az ősi Görögország hősei és istenei

Egész jó összeállítás, kifejezetten gyerekeknek a képek, a szöveg mérete és fogalmazása után. A végén lévő magyarázó részek is jók voltak.
A történetek néhol kevesek voltak, mert gyakran sok mitológia fonódik egyben, de abból mindig egyet követtünk és a többi mellette épp csak meg lett említve. Jobb lehetett volna, ha kevesebb a kép és több a szöveg. Magukkal az illusztrációkkal se vagyok kibékülve, mert majdnem mindegyik férfi ugyanúgy néz ki és a nők is csak a hajkorona színe/formája miatt igazán megkülönböztethetőek. Az, hogy nem kifejezetten jött be az illusztrálás stílusa az egyéni problémám, de nem is feltétlen volt mindig jó helyre beszúrva vagy tényleg egyszerűen sok volt belőle. Hátul, ahol csak információk vannak, van egy két oldalas illusztráció az Olimposzi istenekről, ami viszont a kihajtás miatt olvashatatlan egyes részeken. Ezenfelül azt se feltétlen értem, hogy miért változott a betűméret a mitológiákon belül.

Az idők hajnalán a tér üres volt és végtelen.

caledonia_konyvvara P>!

Erősek, furfangosak, jóképűek, legyőzhetetlenek… mindez elmondható a görög mitológia hőseiről, akik gyakorta átlépték az emberi és isteni világ közti határokat.

Emotion_Revolution I>!

Az igazi szépség azonban belülről fakad, s nem feltétlenül látszik meg az emberek külsején.