A ​korán ébredő csiga 1 csillagozás

Fecske László: A korán ébredő csiga

A négy évszakot körbeölelő történet egy kis csigáról szól, aki a tél közepén hirtelen felébred álmából. A segítségére egy téli szállást kereső kisegér siet, akivel a csiga hamar barátságot köt. Az izgalmakban bővelkedő történetekben sok új barát csatlakozik a csigához, akik együtt kelnek útra egy jobb élet reményében, és sok-sok megpróbáltatást leküzdve jutnak el céljukig. A mese üzenete: a barátság fontossága. Mert a jó barátok együtt mindenre képesek.
A megszemélyesítés, az emberi tulajdonságokkal való felruházás mosolyt csal az arcukra kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Az évszakokat felölelő történetek Fecske László meséjében a természet világából ihletődtek, melynek képi világát Kőhalmi Adél illusztrációi teszi még teljesebbé, színesebbé.

Szülőföld, 2018
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155847219 · Illusztrálta: Kőhalmi Adél

dianna76 P
Fecske László: A korán ébredő csiga

Mi tetszett benne?
A meseregény átível egy teljes éven, és évszakonként fejezetekre lett bontva. Nincs benne sok szereplő, így könnyen követhetőek a történések. A mesébe beleszőtte a szerző a természetet, és nem túl hivalkodóan adagolja az ismereteket az állatokról. A történetek kedvesek, tele szeretettel, barátsággal. Mindezek mellett szolid izgalomban sincs hiány.

Mi nem tetszett?
Kezdetben nem is figyeltem az esetleges hibákat, de valahogy elkezdte a szememet kiszúrni egyik másik. A szóhalmozásokon spoiler, és félreütéseken még átlépek, de a hibás mondatvégi írásjeleken nem tudok. Mint pl. az óhajtó, vagy kérdő mondat végén lévő pont, ill. a felszólító és kijelentő mondatok kérdőjellel való lezárása: spoiler Nyilván én is tévedek írás közben, de egy mesekönyvben ne hemzsegjenek az ilyen hibák! A valamennyijükön szóba ugye csak félreütésként került bele a „j” betű? Az altestről (amivel nem sikerült megtapadnia) nekem más ugrott be, nem a csiga alsó része. Ami egyébként hasláb, de felőlem tapadókorongnak is írhatták volna. Csak altestnek ne, könyörgöm!

Maga a történet, a cselekményszál tényleg nem volt rossz, főleg, hogy a tűzön-vízen át barátság áll a középpontban. Egy szerethető, laza kis állatos kaland kerekedett ki belőle. Az illusztrációk azon része, melyek természeti képet, az állatokat jelenítik meg, szépek. Az emberábrázolás már nem annyira tetszett.

Szülőföld, 2018
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155847219 · Illusztrálta: Kőhalmi Adél

dianna76 P

– Megmenteni valakit, s aztán a barátoddá fogadni, csodálatos érzés – mesélte a „korán ébredő” csiga, s Csuszira nézett közben. – A barátok nagyon fontosak az életünkben. Csakis egymást segítve tudunk igazán boldogan élni. S az élet úgy szép, ha tele van élményekkel.