Csak ​vállfákat hozzatok! 9 csillagozás

Király Tamás, a divatművész
Fazekas Orsolya: Csak vállfákat hozzatok!

„Király Tamás meglehetősen forradalmi művész volt, a stílus, ami ő volt, nemcsak az életében, nemcsak a művészetében, de az alkotói munkamenetében is uralkodó volt. Másképp alkotott, mint a divatművészek zöme. Másképp is élt.
Amit Király Tamás létrehozott, azok nem a ruhái – azok csak olyan hátramaradt tárgyak, mint Heléna fátyla, amelyet a szomorú Faust gyászában markol. Nem is a show-i, a demonstrációi – hanem az, amit a show-i bemutattak, demonstráltak. Egy látásmód, egy attitűd, egy hozzáállás, egy viszony a valósághoz, szépséghez, az »öltözködéshez«, a ruhákhoz, a világhoz. Ez a látásmód megvan, és megmarad. És ez ő. Ez Király Tamás.”
Jósvai Péter

Alinea, Budapest, 2014

Damian>!
Fazekas Orsolya: Csak vállfákat hozzatok!

Fazekas Orsolya: Csak vállfákat hozzatok! Király Tamás, a divatművész

Szerettem volna nagyon szeretni ezt a könyvet és a könyvespolcom azon részére tenni ahol a legkedvesebb könyveimet őrzöm. Sajnos úgy néz ki, hogy még csak nem is fogom újra elolvasni. Tamás miatt természetesen megkapta volna az 5 csillagot, de sajnos nem ő írta a könyvet, ezért hiányzik belőle a könyvben annyit emlegetett maximalizmus. Valahogy az egész nem állt össze. Kár érte!

charlotte_smtms P>!

A mássággal szemben könnyű toleránsnak lenni, csak kicsit megembereled magad, és máris megy. Nekünk viszont egész életünkben az intoleranciával szemben kellett toleránsnak lennünk, ami olykor embert próbáló feladat.

(Müller Péter Sziámi)

159. oldal [X. FEJEZET "Aranylövés" (2010)]

Damian>!

A lakása volt a palotája. Neki teljesen mindegy volt, hogy hol lakik, mert azt képzelte bele, amit akart. Lehetett volna a lakása egy hatszázhúsz szobás palota is, mert a teret ő töltötte meg értékkel. A nappalija hosszúkás volt. Imádta a karácsonyfaégőket, amelyek mindig megalapoztak egy általános hangulatot.

Damian>!

Imádta a kristálypoharakat. Mindig adott arra, hogy elegánsan tálalja az italt és az ételt. Nagyon szerette például a csípős ételeket: borsot, piros aranyat. Iszonyatosan tiszta volt minden. Nagyon sokszor ott maradtam úgy nála, hogy éjszaka még lementünk a szeméttárolóhoz, és kidobtuk az üvegeket, azonnal a buli után elmosogatott: másnap már senki meg nem mondta, hogy előző nap mekkora buli és milyen rendetlenség volt. Ez nagyon illett Tamáshoz: egyszerűen a maximalizmusa része volt.

Damian>!

A lakásba soha nem sütött be a nap, az ablakokon nagyon kevés fény jött be. De van a lakásnak egyetlen olyan pontja – a lichthof és a szomszédos ház között –, ahonnan egy résen át a Szabadság-szoborra lehet látni. Este a sötétből ki lehetett látni a fényre, méghozzá a szabadság fényére! Ez annyira jellemző rá! A varázslat. A sötétből fényt tudott varázsolni.

Damian>!

Ő maga feketében járt. Néha – például nyáron – vett fel zöld nadrágot, de alapvetően, az öltözködését illetően mindig a fekete szín volt meghatározó.

Damian>!

Utálta, ha a show-k után a modellek nem mentek vele bulizni. Utálta. Akik nem mentek, azokkal többet nem foglalkozott.