Biológia ​II. 9 csillagozás

Ember, bioszféra, evolúció
Fazekas György – Szerényi Gábor: Biológia II. Fazekas György – Szerényi Gábor: Biológia II. Fazekas György – Szerényi Gábor: Biológia II.

Hosszú ​szünet után végre megjelent egy olyan, a biológia alapjait is tartalmazó mű, amely nem hiányozhat egyetlen biológiával foglalkozó szakember és laikus polcáról sem.
A több évtizedes oktatási tapasztalattal rendelkező magyar szerzők munkája nem címszavak szerint haladó lexikon, hanem fejezetekre tagolt enciklopédia, mely magában foglalja az általános és középiskolai ismeretanyagot, ugyanakkor messze többet tartalmaz, mint a gimnáziumi biológiai tananyag. A szakmai igényességgel, közérthető stílusban megfogalmazott tudnivalók megértését több mint 1500 ábra segíti. A kötetekben való eligazodást a mintegy 5500 címszót tartalmazó tárgymutató könnyíti meg. A könyv felöleli a biológia legfontosabb elméleti (biokémia, rendszertan, szervezettan, élettan, mikrobiológia, ökológia, genetika, evolúció, etológia) és alkalmazott részterületeit (egészségtan, orvoslás, növénytermesztés, állattenyésztés, környezet- és természetvédelem, védett növények és állatok), közben érinti a… (tovább)

Scolar, Budapest, 2022
Scolar, Budapest, 2015
Scolar, Budapest, 2009

funkypigeon>!
Fazekas György – Szerényi Gábor: Biológia II.

Alapos, precíz, pontos és részletes. Szinte mindent megtalál benn az ember, amire kíváncsi a biológiával kapcsolatban. Igaz kicsit borsos ára van, de aki elkötelezte magát e nagyszerű tárgy mellett, annak nem hiányozhat a polcáról. Mielőtt megvásároltam volna, számos netes oldalt végigböngésztem, s valamennyi helyen nagyon meg voltak elégedve ezzel a kötettel és a másikkal is. Hogy a szerzők megkönnyítsék a monoton, egytömbbű szövegek feldolgozását, remek ábrákkal, diagramokkal és táblázatokkal tűzdelték tele a könyveket, s ez a vizuális típusokat (mint én :) sem rettenti el a hatalmas mennyiségű anyagtól. Ha ezt a két könyvet úgy ismered, mint a tenyered, garantáltan ötösre írod meg az emelt szintű biol érettségidet, de ez mind a szorgalom és az elkötelezettség kérdése is. Akik még tutibbra akarnak menni, azoknak a mozaikos könyvek átfutását is ajánlom, főleg a kettő érettségizőset, meg természetesen az órai jegyzeteket / powerpointos összeállításokat sem szabad elhanyagolni, főleg, ha olyan szuper biosztanárod van, mint nekem. :-)
Érettségi után mindenképpen update-elem ezt a kis véleményt. :-)
———————————
És igen, ahogy írtam, frissítem is a véleményt. :-) Elég pontom gyűlt össze, hogy felvegyenek általános orvos szakra, és köszönhetem ezt ennek a nagyszerű könyvnek is. :-)