Dugó ​kalandjai 1 csillagozás

Fási Katalin: Dugó kalandjai

– Tudsz titkot tartani? – állított egy nap Kati elé az öccse.
– Mint a sír! – válaszolt Kati halálos komolysággal. Dugó bízott Katiban. Félrehúzta egy sarokba, hangját suttogóra fogta:
– Te, én űrhajós leszek! – jelentette ki elszántan.
– Mi leszel…? – kérdezte Kati hitetlenül.
– Űrhajós, na! Nem érted? Mi csodálkoznivaló van ezen? Most kísérletezek egy szputnyik összeállításával. Persze olyan kisebb fajtával – tette hozzá szerényen.

Katira úgy hatott ez a bejelentés, hogy azt sem tudta hirtelen, fiú-e vagy lány. Pedig ezt eddig mindig biztosan tudta. Dugó szemeit bámulta. Valami különös fény égett Dugó szemeiben, és hangja is különösen hatott, amikor szilárd elhatározással kimondta: – Ettől nem téríthet el már senki sem!

gjuditnak
Fási Katalin: Dugó kalandjai

Ez a könyv azt mutatja be, hogy milyen a rossz könyv, ugyanis rossz a cselekmény, a párbeszédek, oldalanként 3-4 féle stilisztikai hibát tartalmaz, ezért élvezhetetlen a könyv. Értékelése:0.

gnbence2005

Dugó…-próbáltam kideríteni, ki ragasztotta rá ezt a nevet, de nyomozási ténykedésem nem járt sikerrel. Senki sem tudta. Egy biztos: „ emberemlékezet óta” így hívták. Még a tanárok is az iskolában. Talán azért, mert erős, vaskos fickó, egyszóval olyan, mint a fában a csomó. Legszebb rajta a kék szeme. Olyan ártatlanul tud nézni velük, mint a ma született bárány.