Kukorelly ​Endre 3 csillagozás

Farkas Zsolt: Kukorelly Endre

„Az lehet az érzésünk, hogy egy episztemológiai kérdésekben kérlelhetetlen, kemény fickó írásait
olvassuk, aki csípõbõl tüzel, másrészről viszont azt sem titkolja, hogy néha meg van hatva, el van bűvölve, szeret bizonyos dolgokat és hogy érzelmi elkötelezettségei nem mellékesek számára.” (Györök Edina)

Farkas Zsolt monográfiája rendhagyó módon mutatja be Kukorelly Endre egyéni hangú, izgalmas költészetét. A grammatika Kukorelly szövegeiben megbomlik, a nyelvhelyesség kritériumai szétfoszlanak, a hétköznapiság poézissé nemesül, a tautológiák megszűnnek önmaguk lenni. Ahogy Farkas Zsolt fogalmaz: „Egy autentikus /én/ jut nyelvhez.”
A monográfus behatóan vizsgálja többek közt a helyesség, az idõ, a provokatív, a dilettáns, a totálisan értelmes/értelmetlen, a líraiság, a geg, a preskripció viszonyát Kukorelly szövegénjéhez. A munka külön értéke az a monográfus által szórakoztatóan megalkotott elméleti nyelv, mely a költõ versnyelvéhez igazodik.

Róla szól: Kukorelly Endre

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tegnap és Ma Kalligram

Kalligram, Budapest, 1996

Kukorelly Endre

kulturzaj>!
Farkas Zsolt: Kukorelly Endre

A keserű szájíz csak azért lehet, mert szemináriumi dolgozatot írtam a szerző egyik verséből (ezért volt rá szükségem). Egyébként nagyon olvasmányos, érthető, gyorsan letudható, érdekes. Kifejezetten élveztem volna, h nincs a kötelesség igája! : D

Mafia I>!

Kukorelly Endre magyar író, költő. 1951-ben született. Még nem halt meg. De meg fog.

Kapcsolódó szócikkek: 1951 · Kukorelly Endre