Szlovákia ​útikönyv 7 csillagozás

Részletes útikalauz a Felvidék rejtett kincseiről
Farkas Zoltán – Sós Judit: Szlovákia útikönyv Farkas Zoltán – Sós Judit: Szlovákia útikönyv

Eredeti fényükben ragyogó középkori városok, a magyar gótika legszebb emlékei, egyedülálló túralehetőségek a Magas-Tátrában és a Szlovák Paradicsomban, romantikus várromok, a tót falusi világ emlékei, pompás főúri kastélyok, modern síközpontok, a Világörökség részét képező cseppkő- és jégbarlangok, pezsgő szórakozónegyed Pozsony óvárosában. A régi Csehszlovákia szürkeségének elmúltával ideje újból felfedezni a Felvidék gazdagságát

* útiterv-javaslatok, ötletek kisgyermekes családoknak
* látnivalók, művészettörténeti háttérinformációk
* több mint 300 szálláshely minden árkategóriában, jellemzéssel
* több mint 200 kipróbált étkezőhely
* kávéházak, sörözők, zenés szórakozóhelyek
* túrajavaslatok, síközpontok, barlangok és fürdőhelyek
* kulturális rendezvények, fesztiválok
* gyakorlati tudnivalók a közlekedéstől a pénzváltásig
* térképek régiókról, városokról, túra- és síközpontokról
* 53 színes fénykép

Jel-Kép, Szeged, 2014
Jel-Kép, Szeged, 2003

NoemiSmile>!
Farkas Zoltán – Sós Judit: Szlovákia útikönyv

Farkas Zoltán – Sós Judit: Szlovákia útikönyv Részletes útikalauz a Felvidék rejtett kincseiről

Informatív könyv kevés fényképpel, ám annál több érdekességgel a helyszínekről. A térképek rendkívül praktikusak, és az ajánlott éttermek mindegyike jó választásnak bizonyult. Tudom ajánlani mindenkinek, aki pár napos kikapcsolódásra vágyik Szlovákiában, és szeretne minden hasznos tudnivalót egy helyről megkapni. A 2014-es kiadás ma is teljesen aktuális.

langimari>!
Farkas Zoltán – Sós Judit: Szlovákia útikönyv

Február első hetében utaztunk vele a Tátrába. Majdnem minden információ egészen aktuális. Teljesen véletlenül úgy alakult, hogy a korábban már lefoglalt szállásunkat is ajánlja, mint rendkívül jó szálláshelyet. A Szepesség városairól is nagyon jó ismertetőket találtunk a könyvben.

Farkas Zoltán – Sós Judit: Szlovákia útikönyv

Nagyon szerettem ezt az útikönyvet. Szerettem azt, hogy nem csak a látnivalókat mutatta be, hanem elég részletesen beszámolt a Felvidék történelméről és kultúrájáról, a Felvidék területén élő népek múltjáról és jelenéről, és arról, hogy hogyan jelentkeznek a különböző művészeti építészeti stílusok ezen a területen.
Kedvenceim a keretes írások. Ezek az írások felkeltik a figyelmet egy-egy terület iránt. Mondákat ismerhetünk meg, megtörtént eseményekről, híres személyekről vagy érdekes programokról olvashatunk ezekben a keretekben.
Jónak találtam a térképeket és a hozzájuk kapcsolódó jelmagyarázatokat, a tárgymutatót és a névmutatót.
Amit nem tudtam használni, azok a gyakorlati tudnivalók, ezek közül is az árak, ezek ugyanis még mindig koronában voltak megadva. Ez természetesen semmit nem von le a könyv értékéből, hiszen én a 2003-as kiadást olvastam, akkoriban valószínűleg aktuális volt.

szanyii IP>!

Szlovákiában található a magyar gótikus művészet legtöbb alkotása, a Szepesség pedig a késő gótikus szárnyas oltároknak valóságos kincsestára.

szanyii IP>!

Aki utoljára az 1990-es évek elején vagy még régebben járt Szlovákiában, el fog csodálkozni azon a látványos fejlődésen, amin az ország turisták által látogatott városai keresztülmentek.

szanyii IP>!

Az ezeréves együttélésnek természetes következményeként számos szó került át úgy a szlovákból a magyarba, mint a magyarból a szlovák nyelvbe, melyek közül jó néhánnyal találkozhatunk az utazás során, ha egy kicsit nyitottabb szemmel-füllel járunk. Ha például egy étteremben pogácsát kérünk előételnek, csirkepörköltet főételnek, málnatortán desszertnek, majd csapolt sört iszunk hozzá, mindezt különösebb erőfeszítés nélkül bárki előadhatja szlovákul is: Prosím si pagáce, pipi perkelt na paprike, maliovú tortu a capované pivo!