Összeköt ​a szeretet 62 csillagozás

Beszoktatós mesekönyv
Farkas Nóra: Összeköt a szeretet

Hol volt Kobak, mielőtt megszületett volna? Mi az a láthatatlan madzag, ami akkor is összeköti az anyukájával, amikor éppen nincsenek együtt? Miért kell Kobaknak az óvodában maradnia, és mikor találkoznak újra? És mi vár rá ezen az ismeretlen helyen?

Ezt a kedves könyvet lapozgatva és Szepesi Szűcs Barbara képeit nézegetve mindent megbeszélhetünk. A történet végén játékos feladatok és kitöltendő oldalak segítik a kicsiket abban, hogy megbarátkozzanak a gondolattal, mostantól ők is óvodába járnak.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035046 · Illusztrálta: Szepesi Szűcs Barbara

Ottilia P>!

Farkas Nóra: Összeköt a szeretet Beszoktatós mesekönyv

Végre! Végre! Annyi gyenge tartalmú gyerekkönyvet olvastam már az óvodakezdésről, hogy Farkas Nóra írása igazi felüdülést nyújtott. Nem beszélve arról, hogy felolvasás közben mindvégig, nagyon kedves mosoly bujkált a kiscsoportos unokám arcán. Utána még átlapozta egyszer a könyvet, és újra alaposan megnézegette a képeket. Egész nap téma volt a történet, Gyurka csak kérdezett, kérdezett, és vissza is mondogatta a hallottakat.

Aki érhetően, értelmesen, kedvesen és szeretettel akarja felkészíteni gyermekét az óvodakezdés nehézségeire, annak bizonyára tetszeni fog ez a könyv. Nem az óvodai létre van kiélezve a történet, hanem az anyai szeretetre. Anya és kisfia Kobak beszélgetnek a pocaklétről, az őket korábban összekötő köldökzsinórról, majd a láthatatlan kötelékről, a szeretetről, annak megnyilvánulási formáiról. Olvashatunk még arról is, miért is kell oviba menni, mi fog ott történni, hol lesz addig anya, és mikor találkoznak újra, szóval minden lényeges kérdésről. Mindezt a korosztálynak megfelelő, de igényes nyelvezettel átadott információk formájában.

Szepesi Szűcs Barbara modern, ízléses színezésű, szeretetet sugárzó illusztrációi jól illenek a történethez. A ráadás pedig az, hogy kevés időráfordítással szuper kis emlékkönyvvé alakítható, mert beleírható a könyvbe a kis ovis, az óvoda, a csoport neve, valamint az óvodai jelnek is van helye. Beragaszthatók fotók az ovis könyvbirtokosról, a gyerekekről, a kis barátokról, az óvó és dadus nénikről, és a kedvenc óvodai játékokról. Később ez micsoda becses emlék lehet majd!

Minden óvodába készülő gyerek szüleinek, nagyszüleinek, szerető környezetének ajánlom figyelmébe a kötetet!

Farkas Nóra: Összeköt a szeretet Beszoktatós mesekönyv

Kobak óvodába kezd járni. De nem megy simán a beszoktatás. Anya mesél neki, milyen volt akkor amikor még pocaklakó volt. Szívmelengető, rövidke, gyönyörű rajzokkal tele könyv. A végén személyes tapasztalatoknak is helyet adó lapok.
Ajánlom leendő ovisoknak, szüleiknek.

meseanyu P>!

Farkas Nóra: Összeköt a szeretet Beszoktatós mesekönyv

Aranyos kis kötet: nem sok újat mond ahhoz képest, amit már az anya-gyerek kapcsolat, születés témájában olvastam, de jó ötlet ezt a dolgot összekötni az óvodai beszoktatással, úgyhogy lehet, hogy érdemes kézbe venni akkor, amikor aktuális. A képek engem nem nyűgöztek le, olyan átlagosnak mondanám őket, de legalább nem csúnyák vagy taszítóak.

dianna76 P>!

Farkas Nóra: Összeköt a szeretet Beszoktatós mesekönyv

Azt gondoltam az alcíme alapján, hogy kifejezetten óvodai beszoktatáshoz íródott. De nem! Meg is lepett a pocakomban növekedtél rész. Igazából ez egy érzelmi mesekönyv arról, hogy mindig-mindenhol összeköti anyát és gyermekét a szeretet, hiszen valamikor eggyek voltak. A könyv végén pedig lehet pár oldalnyi emlékalbumot alkotni a gyermekkel. S ezáltal milyen jó is lehet egy ilyen könyvet elővenni évek múltán! Az illusztrációk kedvesek. Az egész könyvecske szeretni való! Az érzelmi hatása miatt ez most nem lehet kevesebb öt csillagnál.

Manó Könyvek, Budapest, 2018
Trixi>!

Farkas Nóra: Összeköt a szeretet Beszoktatós mesekönyv

Szívhez szóló, édes kis történet. Az anyai szeretet erőssége, nagysága, tisztasága süt a könyvből. Kobak nem nagyon szeretne oviba járni, de anyukája türelmesen elmagyarázza neki a kettejük közti erős köteléket, ami mindennél fontosabb, és ezáltal Kobak megnyugodva „vállalja” sorsát. :D

Zoe27>!

Farkas Nóra: Összeköt a szeretet Beszoktatós mesekönyv

Ennél szebben gyermeknek el sem lehetne mesélni/ magyarázni az anya-gyerek kapcsolat mélységét, hogy az óvodai beszoktatás minél zökkenő mentesebben menjen.

Titina>!

Farkas Nóra: Összeköt a szeretet Beszoktatós mesekönyv

Aranyos kis rövid könyvecske a piciknek és jó segítség lehet a szülőknek az óvodai beszoktatáshoz. Kobak pedig nagyon édesre sikeredett. A könyv végén pedig tetszik, hogy van egy kis játék is a gyerekeknek illetve bele lehet írni adatokat az óvodás évekről és fényképet is ragaszthatnak bele a szülők.

joopsy>!

Nagyon meghatott ez a könyv. Kell egy fehér kavics. <3

Caledonia_Valley P>!

Farkas Nóra: Összeköt a szeretet Beszoktatós mesekönyv

Ajánlom ezt a könyvet minden édesanyának és kisgyermeknek, továbbá mindenkinek, aki szeretne egy igazán érzelmes történetet kapni az anya-gyermek kapcsolatról, és elmélyedni a szemet gyönyörködtető illusztrációkban.
Történet: 5/5
Illusztráció: 5/5

PTJulia P>!

Farkas Nóra: Összeköt a szeretet Beszoktatós mesekönyv

Nagyon cuki, nagyon szép és igényes könyvecske. Az egyetlen bajom vele, hogy ezt a mesét könyv nélkül, összebújva kellene mesélnie anyának-babának, saját szavakkal, saját emlékekkel. Hiszen úgy köt igazán össze a szeretet.

Kiss_Julianna>!

Már tudta, anya szeretete ott van a reggeli puszikban, és az összebújva elolvasott esti mesékben. Minden napban, minden órában és minden pillanatban.

Kiss_Julianna>!

– Mivel? Sehol nem látom azt a madzagot – csodálkozott Kobak.
– Ezt a zsinórt nem lehet látni, sem megfogni, csak érezni. Ott van az ölelésben, a dicséretben, a csiklandozásban, sőt még abban is, ha vacsora helyett nem engedlek csokit enni, nehogy megfájduljon a pocakod – bökött anya Kobak hasára.
– Ezt a madzagot úgy hívják, hogy szeretet – mondta anya, és megölelte a kisfiút.

Kek P>!

– Ezt a madzagot úgy hívják, szeretet – mondta anya, és megölelte a kisfiút. – Adok neked valamit. Egy varázskavicsot, ami különleges erővel bír. Tedd csak a zsebedbe! Ha hiányzom, vedd a markodba, és azonnal emlékeztetni fog arra, mennyire szeretlek.
Kobak kezébe fogta a követ Gyönyörű volt, fehér, mint a hó, a közepét pedig egy piros szív díszítette.