Szokásaink ​fogságában 12 csillagozás

Mi tesz minket szolgává vagy úrrá?
Farkas János – Muhoray Róbert – Szabó Péter: Szokásaink fogságában

Rossz beidegződéseink tönkreteszik egészségünket, kapcsolatainkat, pénzügyi helyzetünket, és idővel jelentősen megrövidítik az életünket.
Megtörhetjük-e hatalmukat?
A könyvben olyan egyszerű, de nagyszerű taktikákat ismerhetsz meg, amelyekkel könnyedén legyőzheted a késztetést, hogy nassolj, rágyújts, vagy bármi olyasmit tegyél, amiről tudod, hogy árt neked.
Megtanulhatod megszüntetni rossz viselkedésmintáidat, és olyan tudatosságot alakíthatsz ki, amellyel jobb fizikai és szellemi állapotot érhetsz el.
Az üzenet egyszerű: változtass rossz szokásaidon, hogy sikeres és boldog légy! Ne hagyd, hogy tönkremenjen miattuk az életed! Ismerd meg kialakulásuk mechanizmusát, és változtass rajtuk!

Kiknek ajánljuk ezt a könyvet?
Mindenkinek, aki hajlandó tanulni és változni a jobb, eredményesebb, boldogabb élet elérése érdekében.

MotiBooks, 2018
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420672
MotiBooks, 2018
200 oldal · ISBN: 9786155420689

julcseee P>!
Farkas János – Muhoray Róbert – Szabó Péter: Szokásaink fogságában

Köszönöm, hogy olvashattam. Olyan jókor jött megint egy ilyen könyv. Néha kell nekem egy „apai” seggberúgás, ami jelen esetben három író személyében testesült meg. Nagyon sok jó tanácsot kaptam, amely az élet szinte minden területén alkalmazható, legyen az fogyás, cigi lerakás, karrier célok, emberi kapcsolódási pontok, tényleg szinte minden területen segít. Vagyis leírja hogyan tudunk segíteni magunkon. De ha elolvassuk az kevés. Tenni is kell érte. És én azon leszek.

Risus P>!
Farkas János – Muhoray Róbert – Szabó Péter: Szokásaink fogságában

Nagyából azt kaptam, amire számítottam. 3 személy írta a könyvet, 3 különböző nézőpontból közelítették meg a témát, aminek nagyon örültem. Igaz, a nézőpont különböző volt, mégis egy elég szoros egységet kaptam a végére. Ami viszont elszomorít, hogy több mint 20 oldal csak illusztráció volt a borítóról, ami elég sok egy ilyen vékony könyv esetében.

konyvkritika>!
Farkas János – Muhoray Róbert – Szabó Péter: Szokásaink fogságában

Eme könyv három szerzője úgy alkot egy egységet ebben a könyvben, hogy mindannyian kicsit más megvilágításból közelítik meg a szokások, szenvedélyek és függőségek kérdését, ugyanakkor a hangsúly az egyéni felelősségvállaláson van.

Nagyon tetszett ebben a könyvben a szerkezetfelépítés, a rengeteg hasznos kitekintő, valamint a tudományos magyarázatok.
Hasznos és tanulságos ez a könyv, helyenként döbbenetes tényekkel, ugyanakkor elgondolkodtató mondatokkal.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/farkas-janos-muhoray-robert-szabo…

Emese_Szalai>!
Farkas János – Muhoray Róbert – Szabó Péter: Szokásaink fogságában

Az első két nagyobb rész kapja a csillagokat. Szabó Péter része sajnos erdemi információt nem adott hozzá. Így marad a 3 csillag.

sylviekate >!
Farkas János – Muhoray Róbert – Szabó Péter: Szokásaink fogságában

Mivel már egy ideje a szokások megváltoztatásával foglalkozom, így végig az volt az érzésem, hogy mások gondolatai vannak összeollózva. Amivel nincs is baj, mert ebből lehet egy szuper gyakorlati kézikönyv. Jó is lett, csak az nem tetszett, ahogy a 3 szerző fejezetei olyan élesen elválnak. Lehetett volna keverni a fejezeteket és egy ívre felhúzni. Olyan mintha 3 külön könyvet olvastam volna.

Nikice>!

Személyes sikerünk titka az akaraterőnk és önfegyelmünk nagyságától függ. … Az akaraterő az a képesség, amellyel cselekvésre bírhatjuk magunkat, és amellyel jobbá változtathatjuk magunkat és az életünket, akár van hozzá kedvünk, akár nincs. Ezzel az erővel tudunk a megfelelő módon cselekedni bármilyen körülmények között, függetlenül a hangulatunktól, az érzéseinktől, a gondolatainktól.

Nikice>!

A sikerhez kell egyfajta mentális szívósság, ami áldozatot, önmegtartóztatást igényel, és ha ez önfegyelemmel, kitartással párosul, akkor létrejön a cselekvő jellem.

Nikice>!

A kellemes, jó érzés, amelyet a jutalom nyújt, a hormonoknak köszönhető.

Nikice>!

A most ereje felettébb vonzó. … A jelenlegi és a jövőbeli előnyök közötti harc életünk minden területén jelen van. Szomorú, hogy az agy számára a jövőben elérendő haszon csak a jelen nyereség halvány árnyéka lehet. Ez az egyik lehetséges magyarázat arra, hogy az emberek miért hoznak rossz döntéseket, amelyek pillanatnyilag jónak tűnnek, de később nyomorúságos következményeik vannak.

Nikice>!

Az érintés, az anyai szeretet hiányától szenvedő csecsemők egy bizonyos marasmus (csecsemősorvadás) nevü betegség áldozatai lettek. Valamennyi vizsgálat összegzéseként megállapítható, hogy a szülők (emberek) közelsége, érintése, szeretete olyan szükséges és elengedhetetlen feltétel a kisgyerekek egészséges fejlődéséhez, amely nem pótolható mással.

Nikice>!

Ha a szervezet semmilyen szeretetet és simogatás nem kap, meghal.

Nikice>!

A kapcsolat nem más, mint kölcsönös igénykielégítés.

Nikice>!

Bevált technikának számít akaraterőnk megerősítésére, ha alkalmazzuk a saját magunkra erőltetett kényszert, amivel meggátoljuk a vágyak azonnali beteljesülését.

Kapcsolódó szócikkek: akaraterő
Nikice>!

Sokak számára rémisztő a gondolat, hogy valamiért meg kell küzdeni. A rögzült szemléletmódú emberek szerint nincs szükség arra, hogy bármiért is meg kelljen küzdeni. Az a gondolat, hogy erőfeszítések árán tudnak valamit elérni, árnyékot vet velük születettnek gondolt képességeikre. Sok ember elvárja, hogy minden a lehető legjobban alakuljon, méghozzá magától.

Nikice>!

Minél erősebb az önbecsülésünk, annál jobb a kisugárzásunk. Meg sem kell szólalnunk, tartásunk, kiállásunk egyértelműen megmutatja, mekkora az önbecsülésünk, milyen a kisugárzásunk.
Miért fontos a magas önbecsülés? A válasz egyszerű: ha magas az önbecsülésünk, akkor könnyebben veszünk fel olyan szokásokat, amelyek komfortzónán kívüli viselkedéshez vezetnek bennünket.