Embertest 4 csillagozás

Nyolc rémtörténet
Farkas Balázs: Embertest

Egy zalai erdőben borzalmas dolog ébredezik. Egy fészerben csonka embertest várja áldozatát. Egy tanár egy ismeretlen drog hatására eltéved az időben. Egy féltékeny fiú meg akarja öletni volt barátnőjét. Egy kisváros lakói különös jövevény testére bukkannak. Egy emlékezetét vesztett tudós ismeretlen helyen bolyong. Egy halálközeli, végtelen pillanat, testközelből. Egy falu, amelynek lakói türelemmel várják a pusztulást.

A korábban különféle folyóiratokban és antológiákban olvasható nyolc rémtörténet most először jelenik meg összegyűjtve, Juhász Ernő illusztrációival.

Magánkiadás, Budapest, 2018
220 oldal · ISBN: 9789632636610 · Illusztrálta: Juhász Ernő

Farkas Balázs: Embertest Nyolc rémtörténet

kedvet kaptam egy néhány napos sátorozós túrához amely érinti a zalai erdősségeket is amely csupa-csupa rémálom lenne ehhez vállalkozó szellemek és egyéb nem e világi lények jelentkezését várom

Magánkiadás, Budapest, 2018
220 oldal · ISBN: 9789632636610 · Illusztrálta: Juhász Ernő
Static P

Farkas Balázs: Embertest Nyolc rémtörténet

Lovecraft, Veres Attila és most te…
Mi lesz így velem?!
Házassági ajánlatot nem teszek, az már lopott ötlet, szolgaságot Attilának ígértem.
Ez szerintem egy jól sikerült novellacsokor, ami nem hagy nyugodni, napok múlva is az ember fejében motoszkál.
Egy novelláskötet ami megfog, megrág, bedarál és a végén kiköp…
Nincs kedved másik könyvet olvasni, mert ez a Lovecraft-i világ nem enged.
Köszönöm, hogy megírtad és megint olyan büszke vagyok, hogy ez a könyv is egy tehetséges magyar író tollából származik.

lzoltán P

– Mi van? – morogja Péter.
     – Emlékszik rám? Sallai Bianka vagyok, a zalarévi polgármesteri hivatalból?
     – Ezt kérdezi?
     – Mondom.
     Péter vállat von.
     – Hát maga sohasem mutatkozott be nekem, úgyhogy mit tudom én.
     Sallai Bianka türelmetlenül sóhajt.

47-48. oldal, Embertest

Static P

Túl sokáig volt lelkében gyermek, túl rövid idő alatt nőtt fel az egyetemi karrierhez, a házassághoz, és túl hosszú ideig tartott mindez, változatlanul, évről évre, lassan eltűnt a világból minden rácsodálkozás, minden felfedezni vágyás.

lzoltán P

Ezután benyit a konyhába, kirántja a fiókokat. Az egyiknél megtorpan. Nyitott szájjal bámulja a tartalmát.
     – Nocsak.
     Nem evőeszközöket talál. A fiókban idegen, furcsa dolgok hevernek. Apró figurák.
     Füzetek, papírok.
     Egy könyv. Címe tisztán kivehető. De praestigiis daenum. Majd egy másik. Ezen elkopott a felirat. Csak annyi látszik, hogy HSAN. És egy római V-ös.

53. oldal, Embertest

Kapcsolódó szócikkek: De praestigiis daenum