Szerelem ​az étlapon (Smaragd Wellness Klinika 2.) 130 csillagozás

Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

Szigetvári ​Hanna imád sütni és főzni. Képes egész éjszaka fent maradni és a Hanna sütije névre hallgató, tökélyre fejlesztett kekszeit sütni. Amióta lakótársa, Lia elköltözött, egyedül maradt a lakásban, a macskájával, Alfrédéval. Édesanyja betegsége miatt reggelente egy virágboltban segít, utána pedig pincérként dolgozik egy belvárosi étteremben. Szíve mélyén viszont szeretne új recepteket kipróbálni, beíratkozni egy szakácsiskolába és megnyitni saját éttermét.

Amikor hét év után újra találkozik az exével, hanyatt-homlok elmenekül a helyszínről, második alkalommal pedig egy tál ételt borít a férfi nyakába – ezért természetesen ki is rúgják az állásából. Így amikor édesanyja megkéri, hogy segítsen a család tulajdonában álló, régóta nem működő panzió eladásában, jobbnak látja, ha elhagyja a várost, és Kincseskertre utazik, ahol hosszú évek óta nem járt.

Marton Olivérnek édesapja elvesztése után egyetlen egy dolog számít az életben: a Smaragd Wellness Klinika. Ezért… (tovább)

Erawan, Budapest, 2020

Vasvári Iván · Darai Kornélia · Marton Olivér · Mici (Hanna nagymamája) · Szigetvári Hanna · Szilkó

klara_matravolgyi>!
Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

Mondanom sem kell, hatalmas volt az elvárásom a könyv felé, hiszen az első rész az idei év egyik legjobbja volt számomra. Sikerült megbizonyosodnom arról, hogy A főnök ajánlata nem csupán egy nagyon jól sikerült első könyv, hanem az írónőben tényleg hatalmas tehetség lakozik.
Tetszett, hogy bár megjelentek azok a dolgok, amik engem egyszer már elbűvöltek (humor, intrika, színes karakterek), mégis újdonságot csempészett az írónő a történetbe. A Szerelem az étlapon már komolyabb volt, a múlt, az elengedés, betegség és halál már szerepet kaptak itt. De azért vicces is volt, de nagyon. :)

Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

Jószándékú 3 csillag. Az első rész nagyon haloványka folytatása. Amit nagyon sajnálok, mert az első kötet tényleg tele poénokkal, jó kis beszólásokkal pörgött. Csak azért olvastam végig, mert hitvallásom ( :D ^^) : könyvet NEM hagyok félbe.

zuna19>!
Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

Nekem ez a rész is tetszett, de azért az 1. kötet volt a nagy szerelem. Tény és való, hogy olvastatta magát a sztori. Az is plusz pont, hogy nem ugyanarról szólt mint az első rész. De valamiért a leíró részek, most nem vettek meg. Enyhén vontatott volt, de tényleg csak enyhén.
A karakterek itt is imádni valóak. Azt nem tudom, hogy fog e még lenni más része is, de várom. Látni a potenciált a mellékszereplőkben. Remélem igazam lesz és lesz még folytatása.

Silverlight>!
Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

Az első rész annyira tetszett, hogy nem bírtam megállni, hogy elolvassam a következőt. Magyar szerzőhöz képest remekül ír az írónő: összeszedett, nagyon jó a cselekmény, a szereplők, illetve a stílus is. Semmi nem akadt, ami zavart volna a történetben. Itt most az újrakezdésé és a második esélyé a főszerep. Az „ismerjük egymást korábbról” részért nem rajongtam, de megszoktam és tetszett a történet. Azért nem annyira, mint az első, de szerettem. Ez most más volt, de ugyanúgy szerethető. A múlt problémáin igyekeznek túllépni a szereplők, s egymás felé lépni. Persze a sors közbeszól. Az előző rész szereplőit is nagyon kedveltem, s örültem, hogy olvashattam róluk. Gergő nagy kedvenc és Kinga, valamint a lányok is. Van benne humoros jelenet bőven, de nekem legjobban az éttermi és a Gergő féle jelenetek tetszettek. Néha hangosan felnevettem a történeten. Tetszett az egész, s már várom a folytatást. Némi célozgatást értékeltem a történet végén. Szerintem ez is nagyon jó, mert így tudom mire számítsak legközelebb, s már alig várom a következő történetet. Az új csatlakozó üzletember is elnyerte a tetszésem.

turanett P>!
Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

Általam figyelt ismerősömnél láttam meg ezt a könyvet. A borító megfogott, ezek után elolvastam a fülszöveget, és az is nagyon megtetszett. Nem is volt kérdés, hogy elolvasom.
Már az elejétől kezdve beszippantott. Nem igazán tudtam lerakni. Annak ellenére, hogy elég komoly témát boncolgat, a humor igen is jelen volt. Rengeteget nevettem rajta. Párom meg is kérdezte, hogy mit olvasok, mert nem szoktam ennyit kacarászni egy könyvön. Szegény Hanna folyamatosan olyan szituációba keveredik, amiből nem jön ki valami jól. Folyton baleset éri. Így ismerkedik meg Olivérrel is. Azok a levelezések nagyon aranyosak. Sajnáltam őket, mert ha beszéltek volna, akkor kicsit egyszerűbb lett volna az életük. Viszont, így Olivér közelebbről is megismerkedhetett az étterem specialitásával, Hannának meg lett egy bűn ronda macskája. :D A nagyi volt a kedvencem. Neki milyen szövege volt. Meg persze játszotta a kerítőnőt. Iszonyatosan tetszett. Remélem Hunornak is lesz egy története, rá is kíváncsi lennék. Érdekes karakter :)

Ildiko_Szabo_2 P>!
Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Tisztán romantikus történet, aki szereti ezt a műfajt, annak nagyon ajánlom. Nekem ezekből a történetekből mindig hiányzik valami (mondjuk egy kis gyilkosság. Tudom, az már krimi.) Itt kicsit irreális volt a történet, egyáltalán nem életszerű. Ennek ellenére a mondanivaló nagyon tetszett. Tanulság, hogy kommunikálni kell, és mindenki megérdemel egy második esélyt.
Pozitívum az is, hogy nagyon könnyen olvasható, nehezen lehet abbahagyni, “na, még egy fejezetet elolvasok”.

Fire_bird>!
Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

„Nem tökéletes, egyikőnk sem az. De ettől válik olyan gyönyörűvé ez az érzés, mert a hibáival együtt szeretem őt. Másként nem is tudnám, az apró kis tökéletlenségeitől válik tökéletessé számomra.”

Ez a történet még jobban tetszett, mint az első rész. Még többet nevettem, még jobban izgultam. Egy igazi kis második esély történet. Minden szava hihető, a szereplők szinte élnek. A történet felépítése is nagyon tetszett, a visszatekintések, az e-mailek, amelyből igaz hogy csak éppen láthattunk bele a múltba, nem volt túlrészletezve, de azért szépen apránként összeállt a kép. Ami kicsit zavart az elején, hogy Hanna személyisege nekem nagyon hasonlított Liáéhoz, tehát néha olyan érzésem volt, mintha még mindig az első részt olvasnám. Olivér viszont nagyon kellemes meglepetés volt. Az ő szemszögét különösen jó volt olvasni. Nem volt annyira markáns személyiségű, mint Iván, sokkal simulékonyabb személy, de azért ő sem egy nyámnyila alak. Szerettem benne a magabiztosságát és hogy milyen elánnal képes harcolni azért, amit akar. A kedvenc mellékszereplőm egyértelműen Mici nagyi volt. És valamilyen furcsa oknál fogva Gergőt is megkedveltem. Néha persze kicsit már sok volt, de nagyon lökött egy srác, jól játszotta a hülyét.
Kettő dolgot hiányoltam kicsit:
Az egyik az a bizonyos NAGY beszélgetés. spoiler
A második a vége. spoiler
Továbbra is nagyon tetszik az írónő stílusa, és a humora, örülök, hogy rátaláltam a könyveire. Szeretnék majd tőle még jó sok könyvet olvasni.

icantfindmybooks>!
Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

Szerda este van, mikor tüszős mandula gyulladással küszködve a túlélésér pörgettem a Tiktokot, hiszen lejárt a Netflixem és egyszerűen nem tudtam mit kezdeni magammal. Aztán feldobott egy videót, amiben egy lány feltételesen mesél egy sztorit. Baromira megtetszett és végül kiderült, hogy egy könyvről van szó. Ez után pedig kiderült, hogy maga az írónő rakta ki a könyvéről. Nem haboztam, egyből fel is kutattam itt molyon, hogy melyik könyvről van szó. És természetesen el is kezdtem olvasni! igazán modern dolog hogyan bukkanunk manapság rá egy könyvre, de fixen nem kezdek el újra olvasni ha Tiktokon ez a videó nem jön elém (Hozzá kell tennem: NEM OLVASTAM MÉG AZ ELSŐ RÉSZÉT!)
Sok-sok olvasás mentes időszak után újra faltam egy könyvet. Természetesen a vér nem válik vízzé.
Visszakanyarodva a történetre: Én nem nagyon preferálom a magyar írókat most meg lehet kövezni, de ez a történet olyan de olyan különleges és szórakoztató volt, hogy el se hittem, hogy magyar írónője van! (Értsd.: egy-két kivétellel csak csalódások értek a magyar irodalomban) Egyszerűen nem bírtam letenni, még-még-még – kívánta a lelkem. Tudtam a videó alapján, hogy csalódni fixen nem fogok. És tényleg nem! A nézőpontok is a helyén voltak, azt pedig főleg bírtam benne, hogy ami számomra kicsit logikátlan volt, az a következő oldalon meg is volt magyarázva, így logikus lett. De azt még mindig nem értem (és ez már lehet csak a saját rigojám), hogy Budapestről 1 óra vonat út a Balaton? Persze ennél sokkal nagyobb gondom is lehetne, de sokat utaztam Balatonon keresztül fel Budapestre vonattal és ha a végétől is nézzük, nem igazán 1 óra. Persze lehet én nem értek hozzá, csak ez valamiért megakadt bennem. Ettől eltekintve egy igazán idegfeszítő, izgalmas és cuki történetet köszönhetek ennek a könyvnek. Hanna néha kicsit túl is spilázta a dolgokat és ott legszívesesebben fejbe ütöttem volna de aranyos volt az írónő ide is talált magyarázatot viszont kedvelhető karakter. Olivér pedig hát Olivér, ki ne szeretné, most őszintén? Imádtam a mellékszereplőket, imádtam a fordulatokat, imádtam a csavarokat.
spoiler
Tehát mindenkinek narancsos sajttorta! ^^

pinkprincessreads>!
Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

Az igaz szerelem sose alszik ki igazán.

A Smaragd klinika sorozat első kötete annyira megfogott, hogy miután visszatettem a polcra, le is vettem onnan a folytatást, ami nem más, mint a Szerelem az étlapon. Eddig őszintén nem hittem abban, hogy van értelme újrakezdeni az exeddel, aki jelen esetben még a férjed is volt, viszont ez a történet megtanított arra, hogy nem minden szakítás történik azonos indokkal és néha igenis érdemes újrakezdeni azt, ami egykoron, ha csak rövid ideig is, de nagyszerűen működött.

Hannah utolsó középiskolai programja egy óriási party volt Dávidéknál, amihez a lánynak őszintén semmi kedve sem volt. Így történt az, hogy távol a bulizó társaságtól Hannah az udvaron élvezte a nyár kora esti szellőit, míg nem egy titokzatos idegen az ölébe hullt. Eme különleges találkozás után egy még különlegesebb románc bontakozott ki Olivér és közte, de amikor beköszöntött az ősz, eme idill is szertefoszlott. Mi történt köztük, ami hirtelen mindent lerombolt? Mennyire voltak mélyek az érzéseik és vajon egyszer újra elő tudnak bukkanni?

Eme nem éppen hétköznapi nyári kaland oly annyira mély nyomott hagyott bennük, hogy évekkel később, amikor újra találkoznak, minden a feje tetejére áll. Vagyis nem is a feje tetejére, de valakinek a fején azért landol egy tányér. A külön töltött idő alatt felszabaduló gyűlölet megmérgezi vajon a jelenüket is vagy képesek lesznek tiszta lappal indítani? A folyamatos lehetetlenebbnél lehetetlenebb találkozások vajon újra felszítják az érzéseiket vagy azok már régen kialudtak? Vajon mi vár rájuk Kincseskerten, ahol minden elkezdődött? Ha egy szerelem válásba torkollott egykoron, akkor egyáltalán van értelme az újrakezdésen vagy akár csak az egymás melletti létezésen gondolkodni?

Farkas Andi legújabb regénye megtanít minket hinni a szerelem végtelen erejében. Emellett pedig szembesít minket azzal, hogy bármi rossz is vesz minket körül a jelenben, attól még esélyünk lehet a boldogságra, ha tudjuk azt hol keresni.

Ha egy igazán fantasztikus romantikus regényre vágsz, ami időről időre megnevetettet és egyúttal meg is melengeti a szíved, akkor ennél jobb könyvet keresve sem találhatnál. Andi egy igazi kincs és alig várom, hogy újabb fantasztikus történeteket olvashassak a tollából.

inci81 P>!
Farkas Andrea: Szerelem az étlapon

„Anyátok elveszett, a könyv mámorában leledzik.” – ezekkel a szavakkal illetett a férjem, amikor befejeztem a könyvet, ültem a konyvhában a széken, és csak néztem rájuk.

Már két órája befejeztem az olvasást, de még mindig itt él bennem Hanna és Olivér története (ahogy Leáé és Iváné is), úgyhogy teljes mértékben igazak rám a fenti szavak. Egyszerűen ez a történet is elvarázsolt.

Egy kicsit más ez a könyv, mint A Főnök ajánlata, mert arra leginkább a humor volt a jellemző, és némi dráma. A Szerelem az étlapon viszont egy komolyabb sztori, noha ugyanúgy ott a humor és az írónő imádnivaló stílusa.
Más Lea és más Hanna, teljesen más karakterek, így nem is lehetett ugyanolyan a történetük sem.
Hol sírtam, hol nevettem, de imádtam az első betűtől az utolsóig.

Megrendítő volt az, ahogyan a múltban Hanna és Olivér sorsa különvált, de talán nem véltenül alakult így. Fájdalmas volt számukra az eltelt időszak, de mégis ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy, akkor nem biztos, hogy azok az emberek lettek volna, akivé végül váltak.

Az első pillanattól azt éreztem, hogy ők egymásnak lettek teremtve, így rossz volt olvasni arról, min múlt az életük rosszra fordulása évekkel korábban. Viszont mint mondtam, szerintem minden úgy alakult, ahogy annak lennie kellett. El kellett szakadniuk a múltban, hogy a jövőjük olyan legyen, ahogy alakult.

Nem csupán a végeredményt imádtam, hanem minden részletet, minden pillanatot, ami a végkifejlethez vezetett. spoiler

Volt olyan szereplő, akit nem kedveltem, mégis az írónő elérte azt néhány mondatával a könyv vége felé, hogy másképp nézzek rá. Nem azt mondom, hogy megkedveltem, de kíváncsi vagyok nagyon az ő történetére. spoiler
Mondjuk több olyan karakter is van, akiről szívesen olvasnék, remélem sorra kerülnek ők is.

Imádtam azt a kisvárosi, vidéki hangulatot, ami megjelent a kötetben. Egy kicsit, mintha én is hazatértem volna, gondolatban otthon voltam, láttam magam előtt a helyet, ahol felnőttem.

Odavoltam azért, hogy Hanna szertett sütni! Szeretem a gasztroregényeket, ez meg hangulatában megidézte az ebben a műfajban íródott kedvenceimet. (Szívesen vettem volna néhány receptet mellékelve, kipróbáltam volna némelyiket, vagy mindet. Nem biztos, hogy sikerrel járok, de kedvem támadt sütni.)

Ez után a könyv után úgy érzem, hogy írjon bármit az írónő, nekem elég azt tudnom, hogy Farkas Andrea írta, már veszem is.

Bookaholic77>!

Addig nem értékeljük az időt, amíg nem tapasztaljuk meg annak múlását.

Mocori_>!

Neki is hiányzol – mondja Lia, mire felkapom a fejemet.

Csigalány>!

Az élet nem játszik tisztességesen, ott csal, ahol csak tud.

Mocori_>!

Imádom az ízét, az illatát, ha tehetném, a lakás minden pontját kávéillatú légfrissítővel fújkálnám egész álló nap.

Mocori_>!

Kezdetben FÉLTÉKENY voltam rá, arra, ahogy apám beszélt róla és az ígéretes jövőjéről.

Dia_BookLover>!

A színeket ne az alapján hord, hogy milyen a hangulatod, hanem hogy milyen hangulatot szeretnél!

Mocori_>!

De kellesz nekem, kellesz az életemben, a mindennapjaimban, az ágyamban. Az utóbbiba rettentő nagyon, neveti el magát keserűen, aztán elkomolyodik és a szemembe néz. Szeretlek.

Juca P>!

A szingliség előnye: nem kell osztozkodni az édességen.

Zsanett>!

Ám mára már világos, hogy elrejteni valamit és rázárni a lakatot nem egyenlő azzal, hogy elengedjük az érzést, könnyítve ezzel a hátunkon cipelt súlyom.

Heni_s_BookBar>!

Találd meg a másik feled, a lelki társad. Mekkora hülyeség! Nem a másik felemet akarom megtalálni, hanem valakit, aki végigkísér majd az élet kanyargós útján.
Egy kapcsolat akkor működik jól, ha a két fél kellő akarattal és kompromisszumokkal elfogadja a másikat. Megtanul egymással és egymás mellett élni. A lelki társ nem mindig azonos a nagy Ő-vel. Az előbbivel nem is kell feltétlenül romantikus kapcsolatban lennünk.

Kapcsolódó szócikkek: romantikus kapcsolat

Smaragd Wellness Klinika sorozat · Összehasonlítás